Jeszcze do niedawna każdy, kto chciał zacząć przygodę z bukmacherką, musiał zarejestrować się u bukmachera i przesłać skan dowodu. Teraz wiemy, jak można to obejść… i to zgodnie z prawem! Zainteresowany? Wszystkie wskazówki znajdziesz w tym tekście!

 

Lista najlepszych bukmacherów, którym nie musisz wysyłać dowodu 

Konto otwarte, konto tymczasowe, szybka/błyskawiczna rejestracja – pod tymi wszystkimi hasłami kryje się tak naprawdę to samo, czyli możliwość obstawiania u bukmacherów bez dowodu. Nowy użytkownik, aby wejść do gry, nie musi wysyłać żadnych zdjęć ani skanów swojego dokumentu tożsamości.

Pewnie chcesz teraz zapytać: serio? Ale czy to jest w ogóle legalne? Rozwiewamy wątpliwości – tak, to w pełni legalne. Co więcej, sami legalni bukmacherzy wyszli z taką inicjatywą, żeby ułatwić życie swoim graczom.

Warto pamiętać, że obstawianie bez dowodu nie jest dostępne u wszystkich operatorów w Polsce. Żebyś nie musiał sam szukać, niżej przedstawiamy listę bukmacherów, u których zarejestrujesz się bez dowodu:

 

Jak grać bez dowodu: KROK PO KROKU

Prześledźmy wspólnie proces zakładania konta, bo tak czy inaczej trzeba to przejść. Jednak zdecydowanym plusem jest obejście wszelkich najbardziej czasochłonnych formalności, które wiążą się z przesyłaniem skanu dowodu osobistego. W efekcie rejestracja zajmuje tylko chwilę.

  1. Wybierz bukmachera. Każdy ma inny gust, temu odpowiada bukmacher X, innemu Y. Pewne jest jedno – jeśli wybierzesz z powyższej listy, będzie to dobry wybór.
  2. Po kliknięciu w wybrany baner zostaniesz przekierowany do uproszczonego formularza rejestracyjnego. Będzie on krótszy niż podczas standardowego zakładania konta i zostaniesz poproszony o wpisanie podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko czy adres e-mail.
  3. Logowanie do systemu bukmachera jest już dla Ciebie dostępne. Wchodzisz na stronę, wpisujesz dane podane w poprzednim kroku i możesz zapoznać się ze swoim kontem, jego funkcjonalnościami.
  4. Depozyt, czyli nic innego jak wpłata pieniędzy, to ostatnie co musisz zrobić, jeśli chcesz rozpocząć grę. Każdy bukmacher udostępnia wybrane formy płatności, jednak zazwyczaj środki trafiają na konto gracza w ciągu paru minut.
  5. Jesteś gotowy do Twojego pierwszego zakładu! Masz wszystko, czego potrzeba, czyli konto i środki na grę – pozostaje je wykorzystać.

Tak przedstawia się proces szybkiej rejestracji u bukmachera bez dowodu. Oprócz tych pięciu kroków oczywiście można dołożyć kolejne, takie jak przeprowadzenie wnikliwej analizy, a więc interpretacja statystyk, poznanie typów ekspertów czy też zwyczajna dyskusja z innymi typerami, jednak dziś skupiamy się na drodze zwykłego kibica do gracza zakładów bukmacherskich od czysto technicznej strony.

Jak obstawiać zakłady bez podawania dowodu osobistego

 

A może właśnie założyłeś konto i potrzebujesz kolejnych wskazówek? Sprawdź, jak obstawiać zakłady!

 

Od minimum formalności do maksimum możliwości

Gracz, który przejdzie powyższe kroki, może obstawiać bez dowodu. Operator bazuje jedynie na jego słowach, nie weryfikuje tożsamości, a więc ufa, że użytkownik zgodnie za deklaracją jest na przykład pełnoletni – co, przypominamy, jest warunkiem koniecznym do obstawiania u legalnych bukmacherów. W ten sposób nowy użytkownik staje się właścicielem swojego konta tymczasowego u danego operatora.

Czym jest konto tymczasowe?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to pewnego rodzaju konto przejściowe, które nie może istnieć wiecznie. To pierwsza forma konta, z którą ma do czynienia klient operatora. Konto tymczasowe to dobre rozwiązanie dla tych, którzy z jakiegoś powodu – może nie mają czasu, a może jeszcze nie ufają danemu bukmacherowi – nie chcą udostępniać swojego dowodu osobistego. Omijają dzielenie się dokumentem tożsamości z operatorem, ale wciąż mogą wejść do gry.

Są również pewne ograniczenia, które wiążą się z kontem tymczasowym, nazywanym również otwartym. Przy koncie tymczasowym limity głównie dotyczą finansów. Może się zdarzyć, że bukmacher ustali maksymalną kwotę wpłaty, maksymalną wygraną na jednym kuponie, natomiast pewne jest, że uniemożliwi wypłatę wygranych pieniędzy.

Ponadto trzeba być gotowym na to, że nieco zmodyfikuje swoją ofertę powitalną dla graczy z kontem tymczasowym. Na przykład jeśli operator oferuje na start bonus od depozytu i freebet, to może zablokować dostęp do darmowego zakładu i dać Ci tylko bonus od wpłaty.

Wiadomo, nikt nie lubi ograniczeń, jednak w tym przypadku są one zrozumiałe. Priorytetem operatorów obsługujących polskich graczy jest działanie zgodne z prawem, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo uczestników tej zabawy. Bukmacherzy robią, co mogą, aby ułatwić nowemu użytkownikowi przystąpienie do gry, ale jednocześnie dbają o jego dobro.

Jak pozbyć się ograniczeń związanych z kontem tymczasowym?

Przekształcić je w konto stałe, co można szybko zrobić, będąc zalogowanym do konta.

Konto tymczasowe u bukmachera

Koniecznym jest przesłanie skanu dokumentu tożsamości (dowód osobisty/paszport), który potwierdzi, że wpisane podczas zakładania konta dane nie pochodzą z przysłowiowej czapki, ale rzeczywiście należą do Ciebie. W chwili, gdy pozytywnie przejdziesz weryfikację, stajesz się pełnoprawnym graczem wybranego przez siebie bukmachera, a więc możesz:

  • Logować się do serwisu
  • Wykorzystać cały pakiet dostępnych bonusów
  • Zasilać konto dowolnymi kwotami
  • Grać kupony bez limitów
  • Wypłacać wygrane pieniądze