Dziś wtorek, co oznacza, iż przed nami kolejne emocje związane z ligą szwedzką na żużlu. Tydzień temu zanotowaliśmy plus. Mam nadzieję, że sytuacja się powtórzy i Elitserien będzie dla nas łaskawe. Na pewno jest z czego wybierać, ponieważ czekają nas 3 spotkania. Prognozy pogody są dobre, tak więc tym razem aura nie powinna przeszkodzić. Czy faworyci wygrają? Kto pojedzie najlepiej? Jak zaprezentują się Polacy? Zapraszam do przeczytania analizy!

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Vastervik Speedway – Indianerna Kumla (09.08.2022)

O godzinie 19 rozpocznie się pierwsze z trzech spotkań, gdzie Vastervik Speedway podejmować będzie na własnym stadionie drużynę Indianerna Kumla. Gospodarze są wyraźnym faworytem do zwycięstwa. Tak naprawdę obok Smederny Eskilstuny oraz Lejonen Gislaved, to właśnie Vastervik ma największe szanse do zgarnięcia tytułu w tym roku. Świetna forma powracającego po przerwie Fredrika Lindgrena, Bartosza Smektały czy Gleba Czugunova pozwala im wygrywać mecze. Dziś nie powinno być inaczej. Indianerna jednak musi cały czas walczyć, jeśli chce zapewnić sobie byt w play-off, ponieważ za ich plecami jest już Rospiggarna Hallstavik oraz Piraterna Motala.

Ostatnio próbowaliśmy grać over punktowy Fredrika Lindgrena, który niestety nie osiągnął wymaganej liczby. Tym razem pod lupę biorę Gleba Czugunova, który na własnym stadionie w Vastervik jeździ kapitalnie. Ma najwyższą domową średnią w zespole a szóstą w Bauhaus Ligan (2,520 pkt na bieg). Jego wyniki w roli gospodarza prezentują się następująco: 11 pkt, 15 pkt, 9 pkt, 12 pkt, 11 pkt. Jak można zauważyć, w Szwecji Czugunov bardzo lubi jeździć, co gołym okiem widać po jego statystykach. Myślę, że jest to spowodowane tym, iż tor jest przyczepny i kolokwialnie mówiąc, ma się z czego odepchnąć. Dwa dni temu w Toruniu nie może zaliczyć swojego występu do najlepszych. W pięciu startach zdobył tylko 3 pkt (0,3,0,0,0). 4 zerówki na pięć startów to bardzo słaby wynik. Oglądając jego jazdę, uważam, że po prostu miał też pecha. Aż trzykrotnie napędzał się przy bandzie, lecz za każdym razem został tak zamknięty, iż jego prędkość została momentalnie wytracona i później było już ciężko cokolwiek zrobić. Teraz można gdybać co by było gdyby, ale zostawmy to w spokoju. W Szwecji powinno być już bardzo dobrze.

Zagraj w nami ŻUŻEL w STS i odbierz zakład bez ryzyka ze zwrotem aż do 100 PLN! Zwrot środków na saldo główne!

Co obstawiać?

Dzisiaj idę w over punktowy Gleba Czugunova. Linia wynosi 9,5 a kurs tego zdarzenia jest równy 1.65. Uważam, że jest to fajny typ do dubla. Tak jak wspominałem, Czugunov świetnie radzi sobie na torze w Vastervik, także kolejne trójki przy jego nazwisku nie powinny być zdziwieniem. Jak dotąd tylko raz nie pokrył naszej linii. Dziś pojedzie z numerem 9 w parze z Bartoszem Smektałą. Liczą na kolejny wyborny mecz Gleba, który na pewno chce zamazać plamę po ostatnim starciu w Toruniu.

STS
1.65
Gleb Czugunov +9,5 pkt

typy

Rospiggarna Hallstavik – Piraterna Motala (09.08.2022)

Drugim starciem, który biorę pod lupę jest mecz pomiędzy Rospiggarna Hallstavik a Piraterna Motala. Oba zespoły są sąsiadami w tabeli, lecz mniej rozegranych spotkań mają goście. Za równo jedni jak i drudzy, cały czas mają szasnę na play-off, przy założeniu, że Indianerna Kumla przegra dzisiaj w Vastervik. Kursy wskazują, iż wyraźnym faworytem jest drużyna gospodarzy. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ w ostatnim czasie zespół z Motali mocno odstaje od rywali. Mają serię sześciu porażek z rzędu i zapowiada się kolejna. Niestety nie zobaczymy dziś Vaclava Milika, za którego będzie stosowane zastępstwo zawodnika oraz Jonasa Seiferta – Salka, który nabawił się kontuzji w ostatnim meczu play-off 2. ligi żużlowej. Jest to duże osłabienie dla Piraterny. W miejsce Duńczyka wraca jednak Jakub Jamróg, lecz uważam, że nie jest to wzmocnienie. Widać, że brakuje mu jeszcze pewności siebie, co wykorzystują rywale. Nie ma takiej zadziorności w swojej jeździe, ale to powinna być kwestia czasu. Rospiggarna przystępuje do tego meczu bez swojego lidera, czyli Andrieja Lebiediewa, za którego również będzie stosowane zastępstwo zawodnika, a za Adriana Miedzińskiego zobaczymy dziś Tomasza Gapińskiego.

Co obstawiać?

Zastanawiałem się, co zagrać z tego meczu i w końcu pod lupę wziąłem Szymona Woźniaka oraz Piotra Pawlickiego. Uważam, że lider gości będzie dziś w tym pojedynku lepszy. Kurs wynosi 2.22, co jest dla mnie małym zaskoczeniem. Szymon pojedzie dziś w parze z Victorem Palovaara, który może zabierać punkty Polakowi. Piotr natomiast ostatnie spotkanie miał faktycznie nieudane, ale gdy zobaczymy na poprzednie to w szwedzkiej lidze często jest nie do złapania. Jestem przekonany, że dziś będzie lepiej i zamaże plamę. Z drugiej strony miał trudnych przeciwników, ale nie będę tutaj usprawiedliwiał Piotra, który po prostu pojechał bardzo słaby mecz. Jeśli Pawlicki zaprezentuje się tak jak zawsze jeździ w Elitserien to o powodzenie mogę być spokojny. Oczywiście dziś gramy w STS, gdzie znajdziesz bonusy na start! Życzę wszystkim zielonych kuponów.

STS
2.22
P. Pawlicki lepszy od Sz. Woźniaka

100 PLN STS

żużel

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze