Piątkowe spotkania w PGE Ekstralidze mogą definitywnie zadecydować o końcowej tabeli kilka kolejek przed końcem. Najpierw GKM Grudziądz podejmie na własnym obiekcie gorzowską Stal, a wieczorem drużyna KS Toruń pojedzie mecz o wszystko z Motorem Lublin. Przygotowałem dla was analizę drugiego spotkania, które będzie obserwowała cała żużlowa Polska. To starcie prawdopodobnie spowoduje, że przegrany pożegna się po sezonie z najwyższą klasą rozgrywkową.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Mecz o przyszłość toruńskiego żużla

Torunianie stawiają wszystko na jedną kartę. Słabe wyniki z pierwszej połowy sezonu spowodowały, że dwumecz z Lublinem przesądzi o utrzymaniu. Jeśli gospodarze nie wygrają tego meczu za trzy punkty, kibice z pewnością mogą poważnie martwić się o przyszłość klubu. Wielokrotnie w tym sporcie spadek do pierwszej ligi powodował problemy finansowe klubu i brak perspektyw na szybki powrót. Różnice finansowe między PGE Ekstraligą a Nice 1 Ligą są kolosalne. Zupełnie inne stawki za kontrakt telewizyjny i płacę zawodników. Drużyna KS Toruń do tej pory wygrała w sezonie tylko jedno spotkanie na własnym torze, a w ligowej tabeli mają trzy punkty. Zwycięstwo w piątkowy wieczór pozwoli uciec z ostatniego miejsca, które zająłby Motor Lublin. Gospodarze pojadą w pełnym zestawieniu. Do składu wraca Rune Holta, jednak nie wiemy, w jaki sposób zostanie on wykorzystany. Rezerwowy toruńskiego zespołu – Jack Holder, w ostatnim tygodniu zaliczył upadek w lidze angielskiej i skarżył się na ból nogi. Ciężko przewidzieć czy zobaczymy Australijczyka już w pierwszej serii startów.

Ogromna presja na własnym torze to atut?

Łatwo wywnioskować, że ogromne ciśnienie jest również w obozie Motoru Lublin. Drużynie udało się w zeszłym roku awansować do Ekstraligi po wieloletniej przerwie i moda na speedway w Lublinie jest niesamowita. Zespół ma ogromny potencjał marketingowy i szybki spadek do 1 ligi mógłby im podciąć skrzydła. Warto zwrócić uwagę na to, że i jedna i druga ekipa w tym sezonie wygrała mecz pod gigantyczną presją. “Koziołki” w spotkaniu inauguracyjnym przeciwko GKM już na samym początku zawodów straciły Andreasa Jonssona, który zanotował upadek i nie był zdolny do dalszej jazdy. Mimo to, wygrali tamto spotkanie wynikiem 49:41 doprowadzając do niesamowitego zwrotu akcji. Podobnie było Motoarenie w spotkaniu pomiędzy Toruniem, a Gorzowem. Gospodarze przegrywali różnicą aż dziesięciu punktów w połowie zawodów. Koniec końców udało im się ten mecz wygrać, a w rewanżu obronić w ostatnim biegu punkt bonusowy. Te sytuacje pokazują, że jeden i drugi zespół potrafią jechać pod presją i jak widać – doskonale sobie radzą z nerwami.

Statystyki:

  • W pierwszym spotkaniu obu ekip padł wynik 48:42 dla Motoru
  • Torunianie wygrali tylko jeden mecz w tym sezonie
  • KS Toruń ma w swoim dorobku jeden punkt bonusowy, Motor Lublin zero
  • Lider torunian – Jason Doyle, jest drugim zawodnikiem w lidze pod względem średniej biegowej
  • Lider Motoru Lublin – Grigorij Łaguta zajmuje ósme miejsce w tej klasyfikacji
  • Lublin nie wygrał w tym sezonie żadnego meczu wyjazdowego

Co obstawiać?

Dla Torunia to spotkanie ma ogromny wymiar. Jeśli uda im się zwyciężyć i zdobyć punkt bonusowy to mogą być prawie pewni utrzymania. Przypomnę, że KS Toruń to jedyny klub w polskim żużlu, który od momentu awansu do najwyższej ligi nigdy z niej nie spadł. Gospodarze mają w tym pojedynku zbyt dużo do stracenia i moim zdaniem wygrają ten mecz minimum ośmioma punktami. Dwa lata temu torunianie też jechali na własnym torze mecz o utrzymanie. Zwyciężyli wówczas z drużyną GKM Grudziądz dokładnie 49:41. Motor na pewno nie podda się bez walki, jednak zaliczka na własnym torze może nie wystarczyć. Lublinianie jadą pierwszy raz w historii na toruńskiej Motoarenie i brak znajomości tego toru może być decydujący. Stawiam, że Toruń zdobędzie punkt bonusowy, za co forBET wystawił przelicznik 1,70. Ze względu na taki kurs decyduję się na podwójną stawkę. Kursy na to zdarzenie się zmieniają, warto więc obserwować ofertę na bieżąco u wszystkich bukmacherów. Początek emocji w Grodzie Kopernika o godzinie 20:30. Powodzenia!

Zdarzenie: KS Toruń – Motor Lublin

Typ:  Toruń zdobędzie punkt bonusowy

Kurs: 1.70

 

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!