Większość graczy zapewne doskonale wie na czym polegają poszczególne linie, jednak znajdą się również tacy, dla których część zakładów może być niezrozumiała. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kombinacji jest na tyle dużo, że łatwo się pogubić, a oferta zarówno w Fortunie, jak i u innych bukmacherów ciągle rośnie. W tym tekście możecie dokładnie sprawdzić co oznacza mecz bez remisu w Fortunie, w jakiej dziedzinie najczęściej można je spotkać, gdzie nie można zagrać takich linii oraz jak wygląda skrót od takiego zakładu.

Co oznacza mecz bez remisu w Fortunie?

Duża część ludzi obstawiających u bukmacherów najczęściej wybiera podstawowe zakłady na zwycięstwo danej drużyny, porażkę lub remis. Jednak Fortuna, tak samo jak inne firmy bukmacherskie w Polsce, ma w swojej ofercie o wiele więcej linii, jak np.:

  • handicap
  • wynik do przerwy/w całym meczu
  • liczba goli danego piłkarza
  • liczba eliminacji w spotkaniu (esport)
  • mecz bez remisu
  • liczba kartek lub rzutów różnych w całej rywalizacji

Te zakłady mogą być niezrozumiałe nie tylko dla nowych graczy, ale też tych nieco starszych, którzy wcześniej obstawiali wyniki lub zwycięzcę. W tym tekście postaram się jak najlepiej wytłumaczyć wam czym są mecze bez remisu w Fortunie, podam kilka przykładów, a także jak wygląda skrót takiego oznaczenia – go możecie znaleźć np. na naszych grupach na Facebooku, gdzie jest używany przez tych bardziej doświadczonych graczy.

Zacznijmy od tego czym konkretnie jest mecz bez remisu w Fortunie? Polski bukmacher często oferuje taki rodzaj zakładów na mecze piłki nożnej, które ma u siebie w ofercie. Najczęściej można obstawić zwycięstwo pierwszej lub drugiej drużyny, a także remis w tym spotkaniu. Jednak w przypadku remisu zakład jest rozliczany jako przegrany. Zapewne zastanawiacie się w tym momencie – co oznacza i po co jest zakład bez remisu? Gdy postawicie na wygraną jakiegoś zespołu, a padnie remis, to dostaniecie zwrot po kursie 1.00 na wasze konto. Ważne jest to, że w przypadku, gdy będzie to jeden z zakładów na kuponie, to reszta zostanie rozliczona normalnie, według zasad dla tamtych zakładów. 

Spotkania bez remisu

Jak dużo jest takich zakładów?

Pewnie myślicie o tym jak dużo jest tych zakładów w Fortunie. Praktycznie w każdym spotkaniu z piłki nożnej możecie obstawić mecz bez remisu. Kurs na zwycięstwo w takim zdarzeniu jest jednak mniejszy, niż standardowe zakłady. Dla przykładu w meczu Bologni z Juventusem kurs na wygraną drużyny Cristiano Ronaldo wynosił 1.67. Na remis było to 3.95, a wygraną Bologni 5.60. Z kolei przy liniach na spotkanie bez remisu, kurs na ekipę z Turynu wynosił 1.22, a w przypadku gospodarzy było to 3.75. 

Mecz w seria A

Juventus bez remisu

Co ciekawe, oferta na mecze bez remisu nie jest dostępna w esporcie, gdzie rzadkością są remisy (format BO2 jest coraz rzadziej spotykany, a w większości gier nie można zremisować w meczach BO1), a w grach takich jak League of Legends lub FIFA nie występują. Wyjątkiem są spotkania w ESL Mistrzostwach Polski w CS:GO, gdzie padają remisy, bo starcia rozgrywane są w formacie BO1 bez dogrywek. Podobnie zresztą jest też w innych sportach, jak np.:

  • siatkówka
  • tenis

Mecze bez remisu, a skróty – czym to się różni?

Zapewne część z was zastanawia się w takim razie jak się mają mecze bez remisów, do skrótów używanych przez tych graczy, którzy mają większy staż w graniu u bukmacherów. Najpierw pokaże wam co oznaczają najpopularniejsze skróty, czyli 10,02,12. Pierwszy z podanych zakładów dotyczy zwycięstwa lub remisu gospodarzy. W drugim jest tak samo, tylko chodzi o gości. A co oznacza 12? Otóż tutaj chodzi o zwycięstwo gospodarzy lub gości. Jednak w tym przypadku remis oznacza przegraną. W meczach bez remisu w Fortunie w momencie remisu dostaje się zwrot, więc to jest główna i najważniejsza różnica pomiędzy tymi zakładami. Więcej o tym co oznaczają dane skróty możecie przeczytać tutaj.

Zapewne zapytacie: czy mecz bez remisu ma jakiś skrót? Jak najbardziej, jest to: DNB (Draw no bet) – czyli w wolnym tłumaczeniu mecz bez remisu.Taki rodzaj zakładów istnieje już długo, jednak na początku rozwijania się rynku bukmacherskiego w Polsce niewiele firm miało go w swojej ofercie. Na koniec warto jednak dodać, że mecze bez remisu stają się coraz popularniejsze. Przy obstawianiu poszczególnych starć można się bardziej zastanowić nad takimi zakładami. Szczególnie w Fortunie, która oferuje bardzo dobre kursy na takie starcia. Te są trochę “bezpieczniejsze” niż standardowe zakłady na zwycięstwo gospodarzy lub gości. Jednak co za tym idzie, kursy również są niższe. Ważne jest też to, że mecze bez remisu można łączyć z z takimi samymi zakładami, dotyczącymi innych meczów!

Czym są mecze bez remisu w Fortunie?

Mecze bez remisu w Fortunie, to spotkania, gdzie można obstawić na zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny. W przypadku remisu otrzymacie zwrot po kursie 1.00.

W jakich dziedzinach mogę grać mecze bez remisu?

Mecze bez remisu są dostępne głównie w piłce nożnej, gdzie może paść remis. W meczach np. siatkówki, hokeju nie są dostępne spotkania bez remisu. Podobnie jest też w większości dziedzin esportowych, jednak tutaj można znaleźć wyjątki, jak niektóre starcia w CS:GO.

Czy mecz bez remisu ma skrót?

Mecze bez remisu również posiadają swój skrót. Jest to DNB (Draw no bet), czyli w wolnym tłumaczeniu - mecz bez remisu.

Zaloguj się aby dodawać komentarze