Na KSW 61 dojdzie do starcia weteranów, a jednocześnie legend polskiego MMA. W jednym narożniku oktagonu stanie Mariusz Pudzianowski, a w drugim Łukasz Jurkowski. Obaj przez wiele lat współtworzyli historię KSW. “Juras” nie wyklucza, że może to być jego ostatni zawodowy pojedynek w MMA. “Pudzian” liczy na wygraną, żeby potwierdzić, że wciąż może realnie konkurować w KSW. Już w najbliższą sobotę wielkie starcie Pudzianowski vs Jurkowski – sprawdź kursy bukmacherskie i nasze typy na to wydarzenie!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720PLN

Kod rejestracyjny
2720PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Mariusz “Pudzian” Pudzianowski – Łukasz “Juras” Jurkowski: kursy bukmacherskie i typy

Jedno jest pewne: obaj są bliżej końca kariery niż jej początku. Przed KSW 61 znajdą się utyskiwania, że w walce wieczoru pojawia się dwóch uznanych sportowców, ale którzy swój prime ma daleko za sobą. Mimo wszystko Mariusz Pudzianowski wciąż ma szerokie grono fanów, a nie inaczej jest z Łukaszem Jurkowskim. Oczywiście tego drugiego ostatnio częściej można było oglądać w mediach, gdzie udziela się w widowiskach MMA i nie tylko, ale “Juras” na pewno nie zapomniał zapachu treningowej szatni.

Włodarze liczą na dużą popularność tego wydarzenia, bo ta gala, która zostanie przeprowadzona z udziałem 50% publiczności w Ergo Arenie w Gdańsku. Na trybunach podczas KSW znów zasiądą widzowie, a to powoduje, że będzie słychać z widowni głośne: “Pudzian”, “Pudzian” lub “Juras”, “Juras”. Dla pozostałych widzów, którzy nie będą mieli okazji kupić biletu na KSW 61 dostępna jest transmisja w PPV.

Mariusz Pudzianowski – Łukasz Jurkowski: zapowiedź walki

Na KSW często przywykliśmy do tego, że naprzeciw siebie stają zawodnicy, którzy nie sympatyzują ze sobą. W przypadku Mariusza Pudzianowskiego i Łukasza Jurkowskiego jest zgoła odmiennie. “Pudzian” przed KSW 61 nie ukrywa, że to dzięki “Jurasowi” tak udanie wszedł w świat MMA. Były strongman mówi, że Jurkowski na początku służył pomocą, co zrodziło pomiędzy nimi dobrą relację. “Juras” również nie tworzy sztucznej wojny z “Pudzianem”. Widać, że Łukasz Jurkowski podchodzi do tej walki z dystansem – nie nakłada na siebie dodatkowej presji. Chce wygrać, ale nie jest to konfrontacja na śmierć i życie.

Kariera przegranego stanie pod znakiem zapytania. W przypadku Łukasza Jurkowskiego wciąż na horyzoncie jest jego walka z Szymonem Kołeckim. “Juras” jednak deklarował, że jeśli nie uda mu się wygrać z “Pudzianem”, to do konfrontacji z Kołeckim może w ogóle nie dojść. Mariusz Pudzianowski ma również swoje lata, a jego kariera w KSW zmierza do końca.

Jak na razie obaj nie walczyli ze sobą w bezpośrednim starciu. “Juras” jest o cztery lata młodszy od “Pudziana” i być może to zadecyduje podczas sobotniej konfrontacji. Poza “Pudzianem” i “Jurasem” na KSW 61 zobaczymy też Michała Kitę, Salahdine Parnasse, Tomasza Romanowskiego i Karolinę Owczarz.

Mariusz Pudzianowski

“Pudzian” w marcu wracał po dłuższej przerwie i na KSW 59 miał zmierzyć się z Ousmane Dia. Jego rywal jednak z powodów zdrowotnych wypadł przez galą i jego miejsce ad hoc zajął Nikola Milanović. Kibice krytykowali ten wybór, bo Serb był nieprzygotowany i szybko uległ Pudzianowskiemu. Federacja KSW szybko zareagowała na tego rodzaju krytykę i już na początku czerwca daje szanse “Pudzianowi” do tego, żeby się zrehabilitować. Rywal jest na pewno bardziej wymagający niż Nikola Milanovic.

Generalnie “Pudzian” wygrał dwa ostatnie pojedynki w KSW. Co prawda zawodnicy pozostawiali dużo do życzenia, ale zwycięstwo zawsze buduje morale. Poza Milanovicem, Pudzianowski w 2019 roku zwyciężył Erko Juna. Dla “Pudziana” było to odrodzenie po tym, jak wcześniej przegrał z Karolem Bedorfem i Szymonem Kołeckim.

W ostatnich latach “Pudzian” z czołowymi rywalami nie był w stanie wygrywać. Wystarczy spojrzeć na jego pojedynki z Kołeckim i Bedorfem, ale też m.in. z Marcinem Różalskim. Były strongman radził sobie z “Popkiem” oraz Jayem Silvą, którego rekord również nie imponował.

Mariusz Pudzianowski stoczył 21 zawodowych walk, z których wygrał 14 pojedynków. W 7 konfrontacjach “Pudzian” był gorszy od swoich rywali.

Łukasz Jurkowski

“Juras” wziął udział w KSW 1, które miało miejsce w 2004 roku. Przez kilka kolejnych lat Jurkowski walczył w KSW, a następnie również komentował te wydarzenia wraz z Andrzejem Janiszem. W ostatnich latach “Juras” zdecydowanie częściej pojawiał się jako ekspert i komentator niż jako czynny zawodnik MMA. Dość powiedzieć, że ostatnią walkę stoczył w 2019 roku. Co dla “Jurasa” pozytywne, to wtedy pokonał Stjepana Bekavaca. Wcześniej w 2018 roku uległ Martinowi Zawadzie.

Łukasz Jurkowski, jak na razie, ma na swoim koncie 28 walk. “Juras” odniósł 17 zwycięstw i 11 porażek. Kiedy zwyciężał, to pięciokrotnie robił to za sprawą nokautu.

Jeśli spojrzymy na ostatnią dekadę, to zauważymy, że Jurkowski w ciągu 10 lat stoczył tylko cztery walki! Odniósł w nich 2 wygrane i 2 porażki. To pokazuje, że “Jurasowi” może brakować obycia z oktagonem w konfrontacji z Pudzianowskim. “Pudzian” w tym okresie walczył zdecydowanie częściej.

Pudzianowski – Łukasz Jurkowski: kursy bukmacherskie

Faworytem sobotniej walki na KSW 61 w kursach bukmacherskich jest Mariusz Pudzianowski. Typy na “Pudziana” można obstawiać w Fortunie po niższych kursach, co pokazuje, że bukmacherzy jego umiejętności cenią sobie wyżej. “Pudzian” w marcu miał przetarcie przed KSW 61, czym na pewno była walka z Nikolą Milanovicem. “Juras” wejdzie do oktagonu po dwóch latach przerwy. Fortuna opinie w dużej mierze są wysokie za sprawą dobrej oferty na KSW!

Pudzian – Juras: kto wygra?

W kursach na to, kto wygra – bukmacher Fortuna typuje Mariusza Pudzianowskiego. Kursy są 1.50 na korzyść “Pudziana” i 2.59 na Łukasza Jurkowskiego. To podstawowe rynki kursowe, w których przeważa Mariusz Pudzianowski. Podobnie widzą to pozostali bukmacherzy w ofercie na typy KSW.

Kursy na zwycięzcę
Fortuna
1.50
Mariusz Pudzianowski
2.59
Łukasz Jurkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
etoto
1.50
Mariusz Pudzianowski
2.55
Łukasz Jurkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.45
Mariusz Pudzianowski
2.60
Łukasz Jurkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Superbet
1.49
Mariusz Pudzianowski
2.58
Łukasz Jurkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Koniec walki w 1. rundzie?

Czy będzie szybki koniec? Jak widzą to bukmacherzy? Dla Fortuny sytuacja wygląda 50% do 50%. Bukmacher ten w obu typach na ten rynek ustalił kursy 1.85. Pamiętajmy, że i “Pudzian”, i “Juras” ostatnie swoje walki kończyli właśnie w 1. rundzie.

Koniec walki w 1. rundzie
Fortuna
1.85
TAK
1.85
NIE
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Walka zakończy się przez KO lub TKO

Będziemy świadkami w walce Pudzianowski vs Juras nokautu lub technicznego nokautu? W kursach bukmacherskich widać zdecydowaną przewagę na to, że pojedynek ten rozstrzygnie się przed czasem za sprawą KO lub TKO.

Walka zakończy się przez KO/TKO
Fortuna
1.25
TAK
3.50
NIE
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kursy na liczbę rund w starciu Pudzianowski – Jurkowski

Patrząc na kursy związane z liczbą rund widać, że bukmacherzy nie prognozują pojedynku, który wyszedłby poza 2 rundy. Typy na powyżej 2.5 rund można grać po naprawdę wysokich kursach!

Kursy na liczbę rund
Fortuna
1.85
Mniej 1.5
1.85
Więcej 1.5
1.17
Mniej 2.5
4.42
Więcej
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Pudzianowski – Jurkowski: typy bukmacherskie

Na pewno żaden z nich nie będzie chciał przedłużać tego pojedynku, bo od strony fizycznej i “Pudzian”, i “Juras” są na pewno słabsi niż kilka lat temu. Generalnie Mariusz Pudzianowski zawsze dążył do tego, by jak najszybciej kończyć swoje walki wykorzystując siłę mięśni. W naszych przewidywaniach górą będzie Mariusz Pudzianowski. Dlaczego stawiamy na “Pudziana”? Wydaje nam się, że on wciąż trzyma reżim treningowy i wciąż jest aktywnym zawodnikiem MMA. Łukasz Jurkowski w ostatnich latach walczył sporadycznie. A kiedy już “Juras” wychodził do oktagonu, to wcale nie błyszczał formą.

“Pudzian” wciąż jest zdeterminowany, by przedłużyć swoją karierę, a wygrana z Łukaszem Jurkowskim na pewno mu to zagwarantuje. Typujemy, że zwycięży Pudzianowski. Co więcej, spodziewamy się, że walka ta rozstrzygnie się na jego korzyść już w 1. rundzie.

Fortuna
3.50
Pudzianowski wygra w 1. rundzie

Zakłady na walkę Pudzianowski vs Jurkowski

Szeroką pulę zakładów bukmacherskich na walkę Mariusz Pudzianowski – Łukasz Jurkowski przygotował operator Fortuna. Jeśli nie masz jeszcze konta w tej firmie, to możesz użyć naszego kodu promocyjnego: 2720PLN, za który otrzymasz trzy bonusy po rejestracji. Od Fortuny na typy bukmacherskie odbierzesz zakład bez ryzyka 600, darmowy zakład 20 PLN i bonus 100% do 2100 PLN.

Fortuna w zakładach przed galą KSW 61 na walkę Jurkowski – Pudzianowski oferuje ponad 20 rynków. Możesz typować zwycięzcę walki, a także liczbę rund, KO/TKO, poddanie, werdykt sędziowski i dodatkowe typy. Bukmacher Fortuna to sponsor KSW, więc możesz liczyć na szeroką ofertę dotyczącą walki wieczoru, ale też pozostałych zdarzeń z karty walk.

FAQ

Kiedy walka Pudzian vs Juras?

Walka ta odbędzie się na KSW 61, czyli 5 czerwca 2021.

Kto jest faworytem w kursach bukmacherskich?

Bukmacherzy typują do zwycięstwa Mariusza Pudzianowskiego.

Gdzie szukać typów na walkę wieczoru?

Darmowe typy na starcie Pudzian - Juras znajdziesz w serwisie Zagranie i grupie typerskiej na FB!

Zaloguj się aby dodawać komentarze