Niedzielny wieczór, to dobry moment, żeby obejrzeć kolejny mecz Counter Strike’a. Tym bardziej, że zagrają w nim Polacy. AVEZ zmierz się w ćwierćfinale Eden Arena Malta Vibes z Endpoint. Trudno jednoznacznie wskazać w tym meczu faworyta, w końcu w ostatnich miesiącach nieco lepiej wyglądali gracze z Wielkiej Brytanii, ale nasi rodacy od kilkunastu dni grają bardzo dobrze, co też widać po ich wynikach. Jedno jest pewne – starcie w Malta Vibes zapowiada się bardzo emocjonująco.

Odbierz nawet 1604 PLN na start!

Tylko u nas – 230 złotych w zakładzie bez ryzyka!

AVEZ – Endpoint

Niedziela, 12.07.20 – 19:00

AVEZ w ostatnich dniach wręcz imponuje formą. Na pięć meczów nie przegrało ani jednego. Do fazy pucharowej Nine to Five awansowało z bilansem 3:0, pokonując Nexus, Illuminar Gaming oraz CR4ZY. Z kolei w Eden Arena Malta Vibes Ośmiornice ograły najpierw FATE, a później Ukraińców z CR4ZY. Forma Polaków wręcz imponuje i na ten moment AVEZ jest bezapelacyjnie najlepszą drużyną z naszego kraju. Pozostałe ekipy, jak: Illuminar Gaming, Wisła All in! Games Kraków, czy x-kom AGO grają po prostu źle. Na ich tle zespół Kamila “KEi’a” Pietkuna wygląda o kilka klas lepiej.

O samym Pietkunie warto też powiedzieć kilka słów więcej. Jego udział w zwycięstwach AVEZ jest bardzo duży, a sam KEi wykręcił rating na poziomie 1.17, co jest bardzo dobrym wynikiem. Często eliminacje tego młodego strzelca są bardzo ważne dla przebiegu rundy i widać, że świetnie się czuje w pojedynkach 1 vs. 1. Z kolei zespół Pietkuna w ostatnim czasie poprawił swoją grę na mapie i wywieranie presji, a także popracował nad konkretnymi taktykami. Widać, że kilkudniowa przerwa od gry przysłużyła się Ośmiornicą. Do tego dołączenie do organizacji Pawła “byalego” Bielińskiego odmieniło grę AVEZ. Doświadczenie byłego reprezentanta Virtus.pro procentuje, a sam zawodnik gra coraz lepiej, na czym tylko korzysta jego drużyna. Jak jednak wypadnie ona na tle dzisiejszego, ćwierćfinałowego rywala?

Zagranie na esport

W końcu Endpoint to nie pierwszy lepszy zespół z poza TOP 100 rankingu HLTV. Gracze z Wielkiej Brytanii są na 36. miejscu w tym zestawieniu i być może już wkrótce będą pukać do czołowej 30. Z kolei AVEZ zajęło dopiero 63. pozycję w ostatniej aktualizacji tego rankingu. Jednak jak pokazała historia, zestawienie HLTV nie zawsze pokazuje realną siłę zespołu. Co więcej, Endpoint na ostatnie pięć starć wygrało tylko dwa – ograło Lyngby Vikings i HONORIS. Duńczycy nie są zbyt znani na europejskiej scenie, a drużyna Wiktora “TaZa” Wojtasa gra bardzo źle. Za rywalami Polaków przemawia jednak map pool. Statystycznie ci lepiej wyglądają na sześciu z siedmiu map. Wyjątkiem jest Nuke, gdzie AVEZ jest znacznie lepsze. Jakiej mapy prawie na pewno nie zobaczymy? Mirage’a, którego formacja KEi’a banuje prawie za każdym razem (w ostatnich trzech miesiącach tylko raz została wybrana w meczu Ośmiornic). 

W historii był tylko jeden mecz pomiędzy tymi ekipami. W maju tego roku, podczas BLAST Rising, lepsze okazało się Endpoint. Wtedy gracze z Wielkiej Brytanii wygrali 2:0 (16:9 i 16:10). Warto też wspomnieć kilka słów o tym, jak wyglądają indywidualnie. Bardzo dobrze sobie radzi Joey “CRUC1AL” Steusel, który wykręcił rating 1.16. Niewiele mniej ma Thomas “Thomas” Utting. 22-letni zawodnik zdobył wynik na poziomie 1.13. Reszta zawodników z kolei trzyma stabilny poziom. Podobnie jest zresztą w ekipie naszych rodaków. Nieco więcej argumentów po swojej stronie ma AVEZ, a głównym z nich jest forma Ośmiornic w ostatnich dniach. Jednak bardzo ważna będzie dyspozycja dnia. Ja osobiście stawiam, że wygra AVEZ, a kurs na to wynosi 1.90. 

Moja propozycja: zwycięstwo AVEZ

Kurs: 1.90

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

Analiza meczu CS:GO

Regulamin dostępny jest w tym miejscu.