Linette wygrała drugi turniej w karierze!

Magda Linette z Hua Hin wyleci nie tylko bogatsza o kilkadziesiąt tysięcy dolarów oraz kilkaset punktów do rankingu WTA, ale również bogatsza o kolejny tytuł zdobyty w cyklu WTA. Reprezentantka Polski w niedzielę nie pozostawiła złudzeń Leonie Kung, którą pewnie pokonała w dwóch partiach.

Ze względu na spore różnice w rankingu – Magda Linette przystąpiła do tego meczu jako 42. tenisistka świata, a Leonie Kung jako 283. rakieta globu – wyraźną faworytką tego spotkania była reprezentantka Polski. Poznanianka potwierdziła to już w pierwszych minutach spędzonych na korcie, kiedy to bardzo szybko wypracowała sobie przewagę, a następnie wygrała premierowa odsłonę. Sytuacja nie zmieniła się także w drugim secie, w którym Linette nadal dominowała. Mimo, że Szwajcarka walczyła bardzo dzielnie, to jednak nie zdołała znaleźć sposobu na skutecznie przeciwstawienie się naszej rodaczce.

28-latka ostatecznie potrzebowała zaledwie 77 minut, aby pokonać młodszą przeciwniczkę 6:3, 6:2. Linette tym samym zdobyła drugi tytuł na poziomie WTA – po ubiegłorocznym triumfie w New Haven.

Reprezentantka Polski za wygranie turnieju WTA w Hua Hin otrzymała 43 tysięcy dolarów oraz 280 punktów do rankingu WTA – dzięki temu od poniedziałku będzie zajmować najwyższe, 34. miejsce w rankingu, w karierze.