Autor tekstu: Mateusz Biernat

Nie za duży wybór tej nocy w NBA i musiałem sporo kombinować z dobraniem czegoś do dubelka. Jednak uważam, że szansę są i trzeba próbować. Tym razem biorę pod uwagę punkty Thompsona i over w meczu Sacramento, zachęcam do poczytania!

  Rejestracja w forBET
Kod rejestracyjny: 1250

Jak to mówią pierwsze koty za płoty i moje spostrzeżenia co do faworytów się potwierdziły. Spróbuję kontynuować dobrą passę, chociaż tej nocy będzie o to trudniej niż ostatnio. Liga NBA jest dosyć specyficzna i trzeba brać wiele zależnych pod uwagę przy typowaniu. Sam już się wiele o NBA nauczyłem, głównie powielając pewne błędne założenia. Dlatego czasami lepiej mniej kombinować, a próbować prostszych rozwiązań.

Pierwszym moim typem będzie over punktowy w meczu Sacramento z Cleveland. Obie drużyny pomimo tego, że przedwcześnie zakończyły sezon, lubią i potrafią zagrać z polotem i fantazją. Szczególnie drużyna gospodarzy, czyli Sacramento Kings. Jest to zespół złożony z wielu młodych i obiecujących zawodników, którzy w tym sezonie albo debiutowali, albo potwierdzali swoją jakość i rozwój. Świetnie wygląda De’Aaron Fox, rozgrywający, bardzo szybki, dynamiczny i przebojowy zawodnik, który potrafi szybko urwać się obrońcom i naprawdę trudno jest go zablokować. Do tego bardzo często rzutem i dobrą skutecznością zza łuku straszy Hield, który poczyna z roku na roku duże postępy. Podoba mi się Marvin Bagley, świetny sezon i aktywny przy zbiórce. Widać w nim spory potencjał, a w ofensywie ma spory wachlarz zagrań. Również widzimy tam wielu zadaniowców i całkiem niezłą ławkę.

Zdarzenie: Overowy mecz Sacramento z Cleveland

Typ: Sacramento vs Clevland over 225,5 pkt

Kurs: 1,64

Sacramento to przede wszystkim drużyna, której tempo rozgrywania akcji jest jedno z najszybszych w całej NBA. Bardzo często w meczach z ich udziałem padały wysokie wyniki. Sami mają sporo problemów w obronie i jak to młodzi, wolą się teraz pokazywać z przodu. Drużyna o sporym potencjale i z przyszłością. Sezon zbliża się ku końcowi i wiele ekip trochę stopuje, przede wszystkim liczą się cele i strategia, dlatego niektórym nie w smak zbyt dużo wygrywać.

Dokładając do tego statystykę, wypatrzyłem kilka ciekawych spostrzeżeń. Drużyna Sacramento na ostatnie 5 spotkań, 4 razy przekraczała taką linijkę. Z kolei u siebie na ostatnich 5 meczów, 3 razy udało im się przekroczyć 225,5 pkt. Do tego zespół z Cleveland, który liczy tylko i wyłącznie na wysoki pick draftu, również ostatnio zdobywa sporo punktów. A raczej można powiedzieć, że ich mecze są overowe. Na ostatnich 5 wyjazdów wszystkie kończyły się powyżej przyjętej na dzisiejszą noc linijki.

Ich jedyna bezpośrednia rywalizacja w tym sezonie skończyła się wynikiem 110:129. Szczerze powiem, że liczę na podobny scenariusz. Mój typ to over 225,5 pkt!

Drugą opcję, którą biorę pod uwagę jest over punktowy Klaya Thompsona. Zdaje sobie sprawę, że ten mecz może zbyt długo nie trwać. Drużyna z Miasta Aniołów kolejny już sezon spędzi na przedwczesnych wakacjach. Nawet przyjście króla LeBrona niewiele zmieniło w tym względzie. Warriors mogą to spotkanie potraktować niezbyt poważnie, ale znając ich, w Los Angeles będą chcieli trochę postrzelać.

W ostatnim spotkaniu, nawet po wyrzuceniu zaraz po przerwie Duranta, pewnie zwyciężyli u siebie z Denver. Gdyby nie ta sytuacja na pewno skończyłoby się większym pogromem. Swoją drogą sędziowie zdecydowanie ostatnio przeginają z tymi technikami. Nawet Popovic nie wytrzymał i już 2 mecz z rzędu został wyrzucony z hali! Wracając do tematu, Lakersi ostatnio grają bardzo otwartą koszykówkę, zresztą nic innego im nie pozostało. Są zawodnicy, którzy walczą o kontrakt i chcą jeszcze się pokazać z dobrej strony. Reszta albo jest kontuzjowana albo wycofana z gry. Nie ma co mówić, dla nich najlepiej, żeby ten sezon się zakończył.

Zdarzenie: Over punktowy Klaya Thompsona

Typ: Klay Thompson over 20,5 pkt

Kurs: 1,77

Warriors póki co dają odpocząć w tym meczu Livingstonowi i Bogutowi. To właściwie tylko zwiększa szansę na mocno otwarte spotkania. Liczę właśnie, że Thompson sobie trochę poćwiczy trójeczki i swoje zrobi na jego ulubionym parkiecie. Można powiedzieć, że wychowywał się tuż obok Los Angeles, także dla niego to zawsze jest dodatkowa mobilizacja. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w hali Staples Center przeciwko Lakersom, Klay rzucił aż 44 pkt. Do tego dołożył skuteczność zza łuku na poziomie 10/11! Jedyne co mnie martwi to ranga tego spotkania, ponieważ wiele się już nie powinno zmienić, jeżeli chodzi o miejsca tych dwóch drużyn.

Pomimo różnych scenariuszy i wahań formy Thompsona, zakładam że teraz dołoży przynajmniej te 21 pkt. Każdy mecz ma innego bohatera i po ostatnim dobrym meczu Cousinsa czas teraz na Thompsona. Z Denver miał tylko 1/7 zza łuku i 13 pkt W 29min. Liczę na otwarte spotkanie i sporo punktów. I mam nadzieję, że Lakersi, pomimo tego, że nie mają kim grać, swoje zrobią i przynajmniej ten mecz przedwcześnie się nie zakończy.

Mój typ to over 20,5 pkt Thompsona po kursie 1,77. Powodzenia i grajcie z głową, mecz dopiero nad ranem także jeszcze wiele w składzie się może zmienić. Pozdrawiam!