W środę czeka nas bardzo ciekawe spotkanie, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Będzie to rywalizacja dwóch drużyn, które przystąpiły do rundy wiosennej z nadzieją na wywalczenie mistrzostwa. Obecnie sytuacja mocno się skomplikowała, dlatego sprawdzamy, co przygotowali polscy bukmacherzy na starcie przy Łazienkowskiej.

Legia Warszawa vs Jagiellonia Białystok – kursy główne

Wojskowi przystąpią do tego meczu po porażce z Wisłą Kraków przy Reymonta 0:4. Kibice z pewnością będą oczekiwali lepszej postawy, ponieważ tytuł oddala się w kierunku Trójmiasta. Do końca sezonu zasadniczego pozostały trzy kolejki + siedem spotkań w grupie mistrzowskiej. W poniedziałek pojawiły się informacje, że Ricardo Sa Pinto został zwolniony, a Legię w starciu z Jagą poprowadzi Vuković. Przed rozpoczęciem kolejki mieli pięć punktów straty do Lechii Gdańsk. Biało-zieloni rozegrali swoje spotkanie we wtorek, dlatego teraz wszyscy czekają na odpowiedź mistrza Polski.

Statystyki ostatnich rywalizacji między tymi drużynami wyraźnie przemawiają na korzyść Jagi. Białostocczanie nie przegrali żadnego z pięciu pojedynków bezpośrednich z Legią. W tym czasie trzy razy padł remis, a dwukrotnie triumfowali piłkarze z Podlasia. Czy Wojskowym uda się przełamać niekorzystną passę wraz z efektem nowej miotły?

Jaga w ostatnim czasie jest wyraźnie pod formą i obecnie, zamiast walczyć o tytuł, muszą spoglądać za siebie, ponieważ widmo spadku z górnej ósemki jest bardzo prawdopodobne. Obecnie mają tylko jeden punkt przewagi nad dziesiątą Koroną Kielce.

polscy bukmacherzy

Polscy bukmacherzy w roli faworyta tej rywalizacji stawiają aktualnego mistrza Polski, który zagra przed własną publicznością.

Kurs na wygraną Wojskowych wynosi – 1.90, co patrząc przez pryzmat statystyk, a także formy tego zespołu jest ryzykownym wyborem. Remis – 3.3, a triumf Jagi – 4.05.

Analiza oferty polskich bukmacherów

Trzeba przyznać, że nastroje w obu zespołach mogą mieć wpływ na wynik tej rywalizacji. Jaga regularnie traci punkty w rundzie wiosennej i mówi się w mediach o możliwym zwolnieniu Ireneusza Mamrota. W Legii również były takie pogłoski, a teraz stały się prawdą. Czy efekt nowej miotły zadziała w przypadku piłkarzy mistrza Polski? Osobiście odradzałbym tutaj korzystać z propozycji polskich bukmacherów w przypadku grania czystej jedynki.

Lepszy wybór znajdziemy w sekcji zakładów specjalnych LVBET. Bukmacher proponuje typ z podpórką na gospodarzy i -3,5 gola. W trzech z czterech ostatnich spotkań Jagiellonii skończyło się rezultatem -3,5 bramki. Legia Warszawa od początku rundy wiosennej tylko przeciwko Wiśle Kraków przekroczyła taką linię. W pięciu ostatnich starciach między tymi zespołami padł wynik -2,5 gola. Sądzę, że tym razem może być podobnie.

1X/-3,5 gola – 1.56

Jeśli ktoś nie ma przekonania do grania w stronę takiej podpórki na Legię, to można zagrać czysty under -2,5 gola. W pięciu kolejnych starciach bezpośrednich zakończyło się takim scenariuszem, więc jest jak najbardziej prawdopodobny.

-2,5 gola – 1.66

Kurs tego zdarzenia w ofercie polskich bukmacherów najlepiej pokazuje, że taki zakład ma wysokie prawdopodobieństwo skuteczności.

Myślę, że Legia Warszawa od początku meczu rzuci się na swojego przeciwnika. Porażka 0:4 w Krakowie z pewnością podrażniła ich ambicję. Jakości piłkarskiej w tym zespole nie brakuje, a wsparcie publiczności może być decydujące. Ciekawą propozycją z oferty polskiego bukmachera LVBET jest obstawienie, że Wojskowi zdobędą pierwsza bramkę w tej rywalizacji.

Pierwszy gol Legia – 1.63