Legia i Pogoń potwierdziły dobrą końcówkę 2020 roku i przed tygodniem zanotowały dwa ważne zwycięstwa. Dzisiaj czas na kolejne trudne wyzwania. Lider z Warszawy uda się do Bełchatowa na starcie z Rakowem, który wygrał cztery ostatnie mecze na „własnym” boisku. Z kolei Pogoń podejmie u siebie, który przed tygodniem wyszarpał punkcik w meczu z Lechią. Czego się spodziewać w dzisiejszych spotkaniach? Na co zwrócić uwagę? Jak typować? Zapraszam do lektury, a poznasz odpowiedzi na te pytania!

Załóż konto z kodem promocyjnym 2120PLN, aby otrzymać:

2050 PLN od depozytu + 50 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Pogoń Szczecin vs Śląsk Wrocław

W pierwszym dzisiejszym meczu zobaczymy pojedynek ŁKS-u z Wisłą Płock. Ja jednak odpuszczam to spotkanie, ponieważ wydaje się mi się ono bardzo niewygodne. Obie drużyny w poprzedniej kolejce zaczęły od prowadzeń ale ostatecznie skończyły z niczym. Dlatego od razu przechodzimy do meczu, który zobaczymy o godz. 17:30.

Na stadionie w Szczecinie zobaczymy starcie Pogoni ze Śląskiem. Po pierwszej w tym roku kolejce tylko jedna z tych drużyn może być zadowolona. Pogoń odniosła niezwykle ważne zwycięstwo z Wisłą Płock. Piłkarze ze Szczecina przegrywali już 2:0, ale ostatecznie heroiczna walka do końca przyniosła zwycięstwo. Blisko takiej samej sztuki był Śląsk, ale mecz z Lechią przyniósł tylko jeden punkt.

Nie będę na razie pisał, że jedna czy druga drużyna gra dobrze czy źle, ponieważ jest na to nieco za wcześnie. Mogę jednak powiedzieć, że ten mecz jest swego rodzaju hitem 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Zobaczymy bowiem starcie trzeciej z czwartą siłą naszej ligi. Połączenie takich zespołów powinno zwiastować dobre widowisko i mocno liczę na to, że tak właśnie będzie. Biorąc pod uwagę zimowe mecze sparingowe obu drużyn, możemy stwierdzić, że jest w nich potencjał. Do końca rundy zasadniczej zostało jeszcze sporo czasu, ale pierwsze symptomy jeszcze lepszej gry powinniśmy zobaczyć już dzisiaj.

Statystyki:

 • Pogoń jest drugą najlepszą defensywą w lidze – tylko 18 straconych bramek.
 • Śląsk przegrał najmniej meczów spośród wszystkich drużyn – tylko 4.
 • Pod względem meczów na własnym boisku, zespół ze Szczecina plasuje się na 11. pozycji.
 • W 10 wyjazdowych meczach Śląska padło tylko 15 bramek.
 • Cztery ostatnie bezpośrednie mecze kończyły się underami 3.5.
 • Dwa ostatnie mecze Pogoni ze Śląskiem w Szczecinie kończyły się wygranymi gospodarzy.
 • Pogoń zgromadziła tylko trzy punkty więcej od Śląska.
 • Szczegółowe statystyki odnośnie rożnych znajdziesz na grafikach:

Pogoń rożne Pogoń rożne

Co obstawiać?

Moim zdaniem obie drużyny mają równe szanse na zwycięstwo. Pierwsze mecze w ich wykonaniu nie były najlepsze i o mały włos nie zakończyły się porażkami. Dlatego odradzam typowanie zwycięzcy tego meczu i polecam skupić się na rzutach rożnych. Moim zdaniem zobaczymy otwarty mecz. Obie drużyny miejsce w górnej ósemce mają raczej pewne, obie marzą o podium, a żeby to osiągnąć, to trzeba grać ofensywnie. Taka gra z kolei powinna przełożyć się sporą ilość dośrodkowań i rzutów rożnych.

Powyższe statystyki pokazują, że Pogoń na własnym boisku wykonuje dużo kornerów i tak samo jest w przypadku Śląska. Dlatego bez zawahania idę w stronę +8.5 rzutów rożnych. Kusił kurs na +9.5, ale nie ma co szaleć. Patrząc na sposób gry obu drużyn, minimum 9 rogów powinno być formalnością.

Nasz typ: +8.5 rzutów rożnych

Kurs: 1.50

Baner - skubiemy bukmachera

Raków Częstochowa vs Legia Warszawa

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu będziemy świadkami pojedynku lidera z zespołem, który plasuje się na 11. pozycji. Legia zgromadziła 13 punktów więcej od Rakowa i strzeliła aż 19 bramek więcej! W dodatku drużyna Vukovicia rozpoczęła rok 2020 od zwycięstwa z ŁKS-em 3:1, a Raków przegrał w Poznaniu aż 3:0. Te elementy jasno wskazują na to, kto jest faworytem tego spotkania. Jednak ja zalecam pewną ostrożność.

Raków wygrał cztery ostatnie mecze na własnym stadionie, a w dwóch z nich zachował czyste konto. Oczywiście rywale byli z nieco niższej półki, ale trzeba przyznać, że taka seria może robić wrażenie. Co zatem powoduje, że zespół z Częstochowy znajduje się tak nisko? O dziwo jest to brak remisów. Raków zanotował tylko jeden remis i aż 11 porażek. Gdyby chociaż sześć z nich udało się zamienić na remisy to zespół Papszuna byłby teraz na 5. miejscu. Jednak nic takiego nie ma miejsca i póki co, Raków musi walczyć o utrzymanie i górną ósemkę.

Cele jakie ma przed są Legia są dużo poważniejsze i sięgają oczywiście podwójnej korony. Wszyscy w Warszawie liczą, że stanie się to faktem. Żeby tak się stało, takie pojedynki jak ten z Rakowem muszą kończyć się pewnymi zwycięstwami. Mecz z ŁKS-em w wykonaniu Legionistów był całkiem dobry, ale ten zespół z całą pewnością stać na dużo więcej. Czy próbkę tego zobaczymy w dzisiejszym starciu z Rakowem?

Statystyki:

 • Legia jest czwartą najlepszą defensywą w lidze.
 • Drużyna z Warszawy odniosła najwięcej zwycięstw (13) i strzeliła najwięcej bramek (43).
 • Zespół Vukovicia wygrał na wyjazdach połowę rozegranych spotkań (5).
 • Raków wygrał cztery ostatnie mecze na własnym boisku.
 • Zespół z Częstochowy zanotował w lidze tylko jeden remis.
 • Podopieczni Papszuna stracili aż 32 bramki – czwarty najgorszy wynik w lidze.
 • Ostatni bezpośredni mecz zakończył się zwycięstwem Warszawiaków 3:1.
 • Trzy ostatnie ligowe mecze Legii kończyły się BTTS-ami.
 • Szczegółowe statystyki odnośnie rożnych znajdziesz na grafice:

rożne Legia wyjazdy

Co obstawiać?

Pierwszy myśl to zwycięstwo Legii ale po spojrzeniu na statystki obu zespołów, odszedłem od tego pomysłu. Warszawiacy na wyjeździe wygrali tylko połowę swoich meczów i w łatwy sposób gubili ważne punkty. Z kolei Raków wygrał cztery ostatnie mecze na własnym boisku. Bramki również nie zachęcają, dlatego tak samo jak w przypadku wcześniej omawianego meczu – tym razem idę w stronę rożnych. Ostatnio taki kupon trafiliśmy i oby teraz było tak samo!

Legia na wyjazdach wykonuje dużo rzutów rożnych, ale ciekawszą statystyką jest to, że każdy zespół poza Arką wykonał przeciwko Warszawiakom co najmniej 5 kornerów. Moim zdaniem Raków poszuka swoich szans właśnie po rzutach rożnych. Z kolei Legia stawia na ofensywny styl z wykorzystanie skrzydeł. Taka gra sprzyja rzutom rożnym. Mam nadzieję, że moje przewidywania się sprawdzę i zobaczymy co najmniej 10 rogów.

Nasz typ: +9.5 rzutów rożnych

Kurs: 1.87

ForBET – 50 PLN bez ryzyka:

 • Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon przysługuje osobom, które zarejestrowały konto na www.iforbet.pl z kodem promocyjnym 2120PLN
 • Zwrot przysługuje TYLKO za pierwszy zagrany kupon po rejestracji
 • Kupon musi być zagrany ze środków z salda głównego
 • Jeśli kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot postawionej stawki do maksimum 50 PLN
 • Zwrot nastąpi w środkach bonusowych. Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2
 • Aby otrzymać zwrot napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”
 • Kurs minimalny kuponu 2,00.

typy na Ekstraklasę rożne

Fot. wyróżniające: Dziurek / Shutterstock.com