Za nami emocjonujący weekend, ale to nie znaczy, że skończyły się piłkarskie zmagania w LOTTO Ekstraklasie. Klasycznie, jak co poniedziałek udajemy się na polskie boiska. Tym razem rywalizacja Arki Gdynia z Wisłą Kraków. Przeglądamy ofertę legalnego bukmachera – LVBET. Na co warto zwrócić uwagę?

Legalni bukmacherzy – sprawdź najciekawsze kursy na LOTTO Ekstraklasę

Arka Gdynia vs Wisła Kraków – zapowiedź i kursy główne z oferty legalnego bukmachera

Arka Gdynia przed rozpoczęciem kolejki zajmowała dziewiątą pozycję w tabeli. Podopieczni Zbigniewa Smółki w ostatnim czasie zanotowali kilka niezłych rezultatów, które pozwalają z optymizmem patrzeć  w przyszłość. Ich ostatnie spotkanie domowe to porażka w derbach Pomorza z Pogonią Szczecin 2:3. Mimo wszystko widać, że w ofensywie mają spory potencjał. Do tej pory w 15 rozegranych rywalizacjach zanotowali  po pięć wygranych, remisów i porażek. Bilans bramkowy na plus: 21:17. Arka w każdym z ostatnich dziewięciu spotkań trafiała do siatki. Jak będzie w poniedziałkowym zakończeniu kolejki?

Wisła Kraków gra w tym sezonie zdecydowanie powyżej oczekiwań. Przed rozpoczęciem kolejki zajmowali piątą pozycję, ale po remisie Piasta Gliwice spadli jedno miejsce niżej. Sytuacja Białej Gwiazdy pod kątem finansowym już przed sezonem powodowała wiele lęków wśród kibiców tego zespołu. Obecnie pojawiają się doniesienia odnośnie wycofania zespołu z rozgrywek, więc z pewnością w Krakowie nie jest ciekawie. W ostatniej kolejce Biała Gwiazda w bólach poradziła sobie z Zagłębiem Lubin. Po raz kolejny spotkanie z udziałem tego zespołu zakończyło się wieloma golami. Są najskuteczniejszym zespołem w całej stawce, bo Jaga i Lechia mają jeden mecz rozegrany więcej. Czy legalny bukmacher – LVBET wziął to pod uwagę?

legalni bukmacherzyLVBET:

Patrząc po kursach głównych raczej nie, jednak piłkarze Wisły Kraków już nie raz w tym sezonie odpowiadali na boisku w najtrudniejszych momentach. Kurs na wygraną gospodarzy wynosi 2.55, remis 3.3, a zwycięstwo gości 2.75.

Zdarzenia dodatkowe u legalnego bukmachera LVBET

Oba zespoły w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze pod kątem gry ofensywnej. Pierwszy typ, na jaki zwróciłem uwagę w ofercie legalnego bukmachera to „obie drużyny strzelą bramkę” po kursie 1.65. Arka Gdynia w każdym z ostatnich dziewięciu meczów we wszystkich rozgrywkach trafiała do siatki. Do tego w pięciu z sześciu rozegranych spotkań w Ekstraklasie zanotowali wynik BTTS. Wisła Kraków w każdym z ostatnich czterech pojedynków na ligowych boiskach traciła gola. Biała Gwiazda jest zespołem, który od początku rozgrywek zdobył najwięcej bramek przed startem kolejki – 28. Wiślacy w czterech z pięciu ostatnich spotkań trafiali do siatki rywala przynajmniej jeden raz. Gdynianie tylko raz w tym sezonie zachowali czyste konto przed własną publicznością. Cztery z pięciu ostatnich meczów domowych Arki to wyniki BTTS.

Patrząc z drugiej strony, pod kątem meczów bezpośrednich można dojść do przeciwstawnych wniosków. Wisła Kraków zachowała pięć czystych kont z siedmiu ostatnich rywalizacji w Gdyni. Dodatkowo siedem z dziewięciu starć tych drużyn w Trójmieście to wyniki -2,5 gola. Oba zespoły spotkały się już raz w tym sezonie, a przy Reymonta kibice obejrzeli spotkanie z rezultatem 0:0. Osiem z dziewięciu rywalizacji tych drużyn w Gdyni to wyniki bez BTTS’u. W tym przypadku ciekawą opcją do analizy jest under 2,5 gola. Kurs tego zdarzenia kusi, ponieważ legalny bukmacher oferuje przelicznik na poziomie 1.90.

  • -2,5 gola – 1.90