Krótkie pytanie, które już od początku nasuwa się każdemu początkującemu graczowi: którzy bukmacherzy są w Polsce legalni? Odpowiedź powinna być prosta, jednak informacje znajdujące się w Internecie potrafią niejedną osobę wprowadzić w błąd. Rozwiewamy wszystkie wątpliwości na temat legalnych bukmacherów w Polsce i przedstawiamy listę operatorów działających na terenie naszego kraju zgodnie z prawem.

 

Legalni bukmacherzy w Polsce – lista

W Polsce znajdziesz kilka podmiotów, które świadczą usługi bukmacherskie zgodnie z zapisami nowej ustawy hazardowej. Zatem, jeśli operator, który Cię zainteresował, znajduje się na poniższej liście – możesz być spokojny i rejestrować się u niego bez obaw o działania sprzeczne z prawem.

 

Jeśli chciałeś zweryfikować wiarygodność danego bukmachera pod kątem jego legalnej działalności – odpowiedź z pewnością znalazłeś już powyżej i możesz śmiało zacząć obstawiać. Jednak temat legalnych bukmacherów w Polsce zdecydowanie nie kończy się na tych informacjach. Co tak naprawdę kryje się pod wyrażeniem „legalni bukmacherzy”?

 

Legalni bukmacherzy to ci, których można charakteryzować następująco

  • Posiadają licencję nadawaną przez Ministra Finansów
  • Są zarejestrowani na terenie Polski
  • Odprowadzają 12% podatek
  • Propagują bezpieczną i odpowiedzialną grę wśród swoich klientów
  • Nie figurują w Rejestrze Domen Zakazanych
  • Możesz znaleźć ich naziemne punkty na terenie naszego kraju
  • Ich strony internetowe nie są blokowane przez dostawców Internetu

 

Totolotek

Totolotek istnieje na polskim rynku od ponad 20 lat, a w posiadaniu licencji od Ministra Finansów jest od 2013 roku. Siedziba Totolotka oczywiście mieści się na terenie Polski – w Warszawie. Bukmacher oferuje swoim klientom nie tylko zakłady bukmacherskie, ale również totalizatory piłkarskie. To zdobywca kilku nagród i wyróżnień konsumenckich. Totolotek zwraca szczególną uwagę na propagowanie odpowiedzialnej gry, czego dowodem może być między innymi współpraca podczas tworzenia Poradnika dla gracza wraz z Fundacją Inspiratornia. Warto również dodać, że ten legalny bukmacher nie pozostaje obojętny wobec rodzimego sportu, gdyż sponsoruje polskie kluby.

 

FORTUNA

Fortuna, jako jeden z legalnych bukmacherów w Polsce, zajmuje się organizowaniem zakładów bukmacherskich między innymi na zdarzenia polityczne i sportowe. Działa na rynku już od 1996 roku, a w 2012 roku uzyskała stosowne zezwolenie od Ministra Finansów, które obecnie jest niezbędne do legalnej działalności bukmacherskiej. Bukmacher FORTUNA oferuje swoim klientom zakłady online, ale również kontynuuje możliwość obstawiania tradycyjnego, w punktach naziemnych, których obecnie jest już ponad 500. Operator zatrudnia około 1000 osób, które niejednokrotnie są prawdziwymi fanami sportu i łączą pracę zawodową z pasją. Co więcej, bukmacher FORTUNA wspiera polski sport – jest sponsorem głównym Legii Warszawa.

 

ForBET

Firma forBET jest jednym z bukmacherów, którzy stosunkowo niedawno otrzymali pozwolenie od Ministra Finansów na działalność w obszarze zakładów bukmacherskich. Mimo to, prężnie działa na rynku – posiada bogatą ofertę na zakłady sportowe, szeroki wachlarz promocji, a oprócz tego wspiera polski sport. ForBET jest sponsorem głównym WKS Śląsk Wrocław oraz wspiera między innymi Stal Gorzów, GKS Tychy czy Włókniarza Częstochowę. Jako legalny bukmacher forBET oczywiście bez żadnych problemów działa za pośrednictwem Internetu, a jego strona jest w pełni przyjazna użytkownikowi. Ponadto forBET szczególnie dba o bezpieczeństwo swoich graczy i propaguje wśród nich odpowiedzialną grę, co jest niewątpliwym plusem.

 

LVBET

LVBET to nowa firma na polskiej scenie bukmacherskiej, która mimo krótkiego stażu działa wyjątkowo prężnie i sukcesywnie powiększa grono swoich klientów. Legalny bukmacher LVBET otrzymał licencję jako ostatni spośród firm, które legalnie działają w Polsce, ponieważ dopiero w ubiegłym roku, a mimo to dysponuje już dziesiątkami lokali na terenie całego kraju i posiada jedną z najlepszych ofert na rynku. Atrakcyjny bonus na start to nie wszystko – LVBET nieustannie stara się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich graczy, nawet tych najbardziej wymagających, czego potwierdzeniem może być na przykład wprowadzenie do swojej oferty rynków azjatyckich.

 

Milenium

Milenium Zakłady Bukmacherskie to firma z Zielonej Góry, oferująca zakłady bukmacherskie od 2003 roku. 9 lat później operator otrzymał licencję, która jest już teraz elementem niezbędnym do legalnego funkcjonowania w tej branży. Bukmacher podobnie jak pozostałe firmy bukmacherskie dysponuje stroną internetową oraz daje możliwość obstawiania stacjonarnego. Może pochwalić się także aplikacją mobilną, dając tym samym szansę swoim klientom do wygodnego obstawiania, nieobarczonego ograniczeniami czasu czy lokalizacji. Milenium Zakłady Bukmacherskie, jako legalny bukmacher, wykazuje troskę o rozwój rodzimego sportu, a co za tym idzie od 2016 roku jest oficjalnym sponsorem Zagłębia Lubin.

 

STS

Pod tymi trzema literami kryje się cała nazwa bukmachera – Star-Typ Sport Zakłady Bukmacherskie. STS funkcjonuje na polskim rynku od 1997 roku i z powodzeniem zatrudnia około 1300 osób. Od lutego 2012 roku działa na licencji Ministra Finansów, a tym samym zasila listę legalnych, polskich bukmacherów. Doświadczenie i wysoka jakość usług idą tu w parze. STS wie, że każdy klient jest inny i każdemu odpowiada co innego, dlatego dociera do swoich odbiorców na różne sposoby: oferuje obstawianie zakładów za pośrednictwem strony internetowej, dedykowanej aplikacji mobilnej oraz tradycyjnie, w ponad 420 stacjonarnych punktach na terenie całego kraju. STS jest oficjalnym parterem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, a ponadto angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc np. oficjalnym bukmacherem Lecha Poznań, Górnika Zabrze czy Cracovii.

 

ETOTO

Etoto, firma bukmacherska z siedzibą w Warszawie, od 2011 roku zasila grono legalnych bukmacherów w Polsce. Podobnie jak konkurencyjni operatorzy dysponuje nowoczesną stroną internetową, za pomocą której można obstawiać zakłady, a na zwolenników tradycyjnej formy wnoszenia zakładów czekają dziesiątki punktów naziemnych, których rozmieszczenie prezentuje mapka znajdująca się na stronie Etoto. Każdy z legalnych bukmacherów jest świadkiem i uczestnikiem zdrowej konkurencji na polskiej scenie bukmacherskiej i dba o to, aby wypaść w oczach klientów obecnych i potencjalnych jak najlepiej. Właśnie dlatego E-TOTO dąży do doskonalenia swoich usług, jednak nie zapominając przy tym o kwestiach wizualnych, estetycznych. Może o tym świadczyć chociażby niedawno przebyty rebranding – szarość i pomarańcz zamienił na o wiele bardziej eleganckie i przykuwające uwagę zestawienie czterech kolorów: granatu, czerni, czerwieni i bieli.

 

TOTALbet

TOTALbet to nowość na polskim rynku. Firma powstała w 2017 roku i stanowi część Grupy ZPR, do której należy chociażby Radio ESKA czy Super Express. TOTALbet działa w pełni legalnie, w oparciu o zezwolenie Ministra Finansów z dnia 22 marca 2018 roku, które upoważnia go do oferowania zakładów wzajemnych online i w punktach stacjonarnych. TOTALbet to firma nowa, pragnąca zaistnieć na polskiej scenie bukmacherskiej. Jaki będzie miała na to sposób? Prawdopodobnie będzie podążać za trendami, a nawet próbować je wyprzedzać. Dowód? Mimo stawiania pierwszych kroków, może już się pochwalić sponsoringiem Games Clash Masters, czyli turnieju CS:GO, a jak wiadomo, e-sporty to rozrywka, w którą warto inwestować, gdyż cieszy się stale rosnącą popularnością, zarówno wśród grających, jak i obstawiających.

 

Superbet

Superbet to rumuńska siła na polskim rynku bukmacherskim. Firma została założona w 2009 roku w Rumunii, a następnie, notując sukcesy, zaczęła rozszerzanie swojej działalności na inne kraje – jednym z nich jest właśnie Polska. Superbet działa w oparciu o zezwolenie z 6 października 2017 roku, jednak trzeba podkreślić, że licencja dotyczy wyłącznie urządzania zakładów w sposób naziemny, w lokalach stacjonarnych. Superbet posiada polską wersję strony internetowej, na której gracz może zapoznać się z ofertą operatora, jednak nie znajdzie tam funkcji wnoszenia zakładów. Możemy przypuszczać, że zdobycie licencji na działalność online jest kolejnym celem rumuńskiej firmy bukmacherskiej.

 

Zainteresował Cię temat legalnych bukmacherów? Dowiedz się więcej!

Legalni bukmacherzy – czytaj dalej