W czasie szóstego dnia siatkarskich mistrzostw świata przekonamy się o tym, kto jako kolejny awansuje do następnej rundy. Do jednej ósmej finału zakwalifikują się po dwie drużyny z każdej z grup, a także cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Patrząc na to, że mamy je od A do F, to w zasadzie tylko dwa zespoły, które zajmą przedostatnie miejsce w swojej grupie, będą musiały obejść się smakiem awansu. Dziś przyjrzę się dwóm spotkaniom, po jednym z grupy E oraz F. A kolejny kupon związany z siatkarskim mundialem stawiam w Superbecie.

Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 3500 zł bez ryzyka, 34 zł darmowy zakład + 20 zł aplikacja mobilna!

3754 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 3500 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 34 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iran vs Holandia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(31.08.2022 r.)

Mówimy o rywalizacji drużyn, które mają takie same szanse na znalezienie się w czołowej dwójce w swojej grupie. Przed spotkaniem gospodarze tej rywalizacji znajdują się na drugiej pozycji, a Holendrzy są zaskakującymi liderami! Na trzecim miejscu mamy Argentyńczyków, a tabelę zamykają Egipcjanie, którzy do tej pory nie ugrali nawet jednego punktu. Co ważne z perspektywy tej rywalizacji, to to, że tak samo, jak Iran, tak i Holandia mają po pięć oczek na koncie. Jednak jako, że zespół z Europy stracił o seta mniej, to piastuje pierwsze miejsce. Jednak większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze, gdyż to oni dysponują bogatszą kadrą.

Holendrzy są zdani praktycznie na Nimira Abdel-Aziza. Jego kapitalny występ pozwolił jego reprezentacji zwyciężyć nad słabiej dysponowaną Argentyną, jednak czy tak będzie i tym razem? Po raz kolejny można napisać tylko jedno: bardzo trudno powiedzieć, kto zwycięży w tym meczu. Faworytem według bukmacherów są Irańczycy, gdyż kurs na ich zwycięstwo wynosi 1.65 względem aż 2.25 na Holendrów. Jest to dobrze odwzorowany kurs odnośnie do tego kto i z jakich powodów ma większe szanse na zwyciężenie w tym pojedynku.

Statystyki warte spojrzenia przed meczem Irańczyków z Holendrami na mistrzostwach świata:

 • Irańczycy w dwóch meczach w grupie na MŚ zdobyli 228 punktów w poszczególnych setach, a stracili 206 oczek. Z kolei u Holendrów ten sam bilans prezentuje się w stosunku 190 do 165.
 • Do startu trzeciego meczu Irańczycy stracili 3, a Holendrzy 2 sety.
 • Reprezentacje te miały okazję zmierzyć się ze sobą w 2021 r. i 10 czerwca tego roku. W pierwszej rywalizacji wygrał Iran, w drugiej Holendrzy.
 • Obie wspomniane ich konfrontacje kończyły się po trzech setach.
 • Patrząc na bilans 5 ostatnich meczów obu reprezentacji, to w przypadku Iranu mamy rekord: W – W – P – P – W, a Holendrów: W – W – P – P – P.
 • W ostatnich 6 meczach Irańczyków trzykrotnie padał wynik do zera, mianowicie w spotkaniach z: Serbią i dwukrotnie Słowenią.
 • W ostatnich 6 meczach Holendrów również trzy razy mecz kończył się po trzech setach, lecz w ich przypadku były to rywalizacje z: Polską, Włochami i Egiptem.
 • W oficjalnym rankingu FIVB wyżej znajdują się Irańczycy, którzy są na 7. pozycji z wynikiem 285 punktów, a Holendrzy są na 13. lokacie, mając zdobyte 232 oczka.

Interesujące typy związane z meczem Irańczyków z Holendrami na mistrzostwach świata

Pierwszym takim wskazaniem jest, że to właśnie Iran wygra w tej rywalizacji. Na to zdarzenie mamy kurs na poziomie 1.65. Również interesująco prezentuje się ten, który „mówi”, czy obie reprezentacje w całym meczu zdobędą więcej, czy mniej niż 184 punkty. W obu przypadkach wycena została ustabilizowana na tym samym poziomie, więc 1.90. Kolejnym tego typu zaznaczeniem, które jest realne do spełnienia jest to, że Holendrzy będą w stanie się postawić Irańczykom na tyle, że wygrają dokładnie jednego seta. Wycena tego wskazania wynosi 3.80.

Owszem, mamy do czynienia z wysoką wyceną, lecz jest znacznie realniejsze niż to, że to np. Holandia zwycięży do zera nad kadrą, która rozpędza się z meczu na mecz. Powoli docieramy do wskazania, którego się podjąłem w związku z tą konfrontacją, lecz wspomnę o jeszcze jednym, który jest interesujący, aczkolwiek dla mnie za ryzykowny na dziś. Mowa o tym ile punktów obie reprezentacje zdobędą w premierowej odsłonie spotkania. Patrząc na formę i umiejętności obu zespołów oraz to, jak się dotychczas zaprezentowali w dwóch pierwszych kolejkach, to jest możliwe, by dziś razem zdobyli w pierwszym secie więcej niż 45 oczek. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.75.

Moje typowanie związane z meczem Irańczyków z Holendrami na mistrzostwach świata

Od siebie gram bezpiecznie w tym przypadku i mimo, że historia gier tych drużyn za tym nie przemawia, to stawiam, że doczekamy się rozegranego co najmniej czwartego seta. Kurs na to zdarzenie został w SUPERBET ustabilizowany na poziomie 1.42. W sam raz, by podbić kupon względem drugiego, bardziej ryzykownego typu. A nim do niego przejdę, to wspomnę jeszcze, że nie tylko ten bukmacher, jakim jest SUPERBET przygotował wiele atrakcyjnych BONUSÓW przygotowanych pod np. siatkarskie mistrzostwa świata. U kogo gra się na najlepszych warunkach? SUPERBET z pewnością należy do polskiej czołówki, lecz szczegółowy ranking prezentujemy Ci w zakładce: Ranking bukmacherów sierpień 2022.

Superbet
1.42
Zostanie rozegrany czwarty set: TAK
Zagranie baner

Włochy vs Chiny: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(31.08.2022 r.)

Będzie to konfrontacja reprezentacji, która może dziś udowodnić, że przejdzie niczym tajfun przez fazę grupową z tą, która jest jednym z większych rozczarowań. Po doskonałym zaprezentowaniu się w siatkarskiej Lidze Narodów, kibice z całego świata oczekiwali znacznie więcej od reprezentacji z Azji. Ci jednak gładko przegrali z Turkami i Kanadą, a dziś najprawdopodobniej równie szybko ulegną rozpędzonej Italii. Za chwilę dokonam statystycznego porównania tych zespołów, a na razie dodam, że Włosi przeszli jak dotychczas tzw. suchą stopą przez MŚ, gdyż nie stracili nawet seta!

Mają trzy oczka zapasu nad drugą Turcją i trzecią Kanadą, co zapewnia im awans do kolejnej rundy i to z pierwszego miejsca. Nawet jeśli wygrają Turcy, czy Kanadyjczycy swój mecz, to przez to, że Włosi wcześniej z nimi wygrali, są pewni tego, które zajmą miejsce na koniec zmagań w grupie E. Dlatego też sądzę, że dziś do gry selekcjoner Italii desygnuje rezerwowych, po to, by nie męczyć najlepszych zbytnio przed meczem w jednej ósmej finału. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed obstawianiem tego spotkania?

Statystyki warte uwagi przed obstawianiem meczu Włochów z Chińczykami na mistrzostwach świata:

 • W pierwszych dwóch meczach Włosi zdobyli 164 punkty, a stracili 128. Z kolei Chińczycy ugrali zaledwie 115 oczek względem 150, które stracili.
 • Pierwsze dwa mecze Włosi wygrywali w bardzo ładny sposób, a Chińczycy je zaskakująco szybko przegrywali.
 • Dotychczas obie reprezentacje miały okazje konfrontować się ze sobą 14 razy i aż 13-krotnie lepsi okazywali się siatkarze Italii.
 • Od 2010 roku mierzyli się 9-krotnie i za każdym razem lepsi okazywali się Włosi, tylko dwukrotnie dopuszczają do tego, by Chińczycy ugrali seta, dwukrotnie w 2018 roku.
 • Ostatnim razem mierzyli się w tym sezonie w Lidze Narodów i 26 czerwca Włosi rozprawili się do zera z Chińczykami, którzy wtedy prezentowali zaskakująco wysoki poziom.
 • Włosi są również wyżej notowani w oficjalnym rankingu FIVB, gdyż znajdują się na 6. pozycji, mając na koncie 339 oczek, a Chińczycy plasują się na 23. lokacie, mając ugrane 153 punkty.
 • Analizując składy obu reprezentacji, należy zaznaczyć, że o wiele więcej gwiazd światowego formatu znajdować się będzie po włoskiej stronie siatki.
 • Z kolei po Chińczykach widać, że im dłużej trwa sezon reprezentacyjny, tym coraz gorzej radzą sobie w kolejnych konfrontacjach.
 • Patrząc na ostatnie 5 gier obu tych reprezentacji, należy zaznaczyć, że Włosi dysponują rekordem na poziomie: W – W – P – P – W, a Chińczycy: P – P – P – W – P.

Interesujące typy związane z meczem Włochów z Chińczykami na mistrzostwach świata

Dlatego też zdecydowanymi faworytami są siatkarze Italii. Jednak nie ma sensu obstawiać ich zwycięstwa, gdyż kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.03 względem aż 12.00 na ich dzisiejszych przeciwników. Dlatego też bardziej można się zastanawiać, jak szybko Włosi zakończą to spotkanie. Patrząc na to, że do tego meczu przystąpią najpewniej w rezerwowym składzie, wolę nie podejmować się wskazania, czy kadry łącznie ugrają więcej, czy mniej niż 136 punktów. Kursy na te dwa zdarzenia zostały ustabilizowane po równi na poziomie 1.90. Innym przyciągającym, kuszącym wartością kursem, lecz odstraszającym właśnie ryzykiem, z jakim się wiąże typ jest to, że obie kadry zdobędą więcej lub mniej niż 44 punkty w premierowej odsłonie. Obie wyceny w tym przypadku również są identyczne, choć wynoszą po 1.85. Tak piszę i piszę o ryzykownych wskazaniach, a jakie jest moje?

Moje typowanie związane z meczem Włochów z Chińczykami na mistrzostwach świata

Otóż stawiam na to, że reprezentacje zdobędą łącznie mniej niż 45 punktów w premierowej odsłonie. Patrząc na to, że Włosi wyjdą najprawdopodobniej rezerwowym składem, a Chińczycy będą chcieli zmyć plamę po dwóch ostatnich występach, spodziewam się zaciętego początku i środka seta. Jednak patrząc na umiejętności obu zespołów, można spodziewać się, że im dłużej będzie trwała partia, tym bardziej Italia będzie odskakiwała od przeciwnika, przez co też jest w stanie zwyciężyć wyżej w premierowej odsłonie niż do 20 punktów. I mimo, że kurs na to zdarzenie nie jest wysoki, gdyż wynosi raptem 1.55, wiąże się już z dawką ryzyka na większym poziomie niż względem pierwszego typu.

Superbet
1.55
Set - liczba punktów - poniżej 45.5 pkt: TAK

Propozycja kuponu:

Kupon, Superbet, MŚ, dzień 6

 

fot. Rouelle Umali/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze