fot.Łukasz Laskowski/pressfocus

Już dzisiaj, trochę nietypowo, bo w poniedziałek, odbędzie się wielki finał turnieju FunSpark Ulti Europe!! Naprzeciw siebie staną ekipy Extra Salt, która dosyć niespodziewanie znalazła się na tym etapie rozgrywek oraz Big, która po kiepskim początku turnieju wzięła się w garść i każde kolejne spotkanie wyglądało po prostu coraz lepiej. Dziś jednak będziemy mieć tylko jednego zwycięzcę, a ekipa Extra Salt ma trochę łatwiej, gdyż startuje z uprzywilejowanej pozycji wynikającej z awansu z górnej drabinki. Czy pomimo handicapu na start Big będzie umieć zdominować swojego rywala i wygra cały turniej? Jako dodatek przyjrzymy się również jednemu spotkaniu w ramach kwalifikacji do IEM Summer 2021, gdzie w barwach ENCE gra nasz rodak, Dycha! Zapraszam do lektury analizy!

Załóż konto w STS i graj bez ryzyka do 230PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: ZAGRANIE

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/stsbezryzyka

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 230 zł bez ryzyka + 25 30 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1500 zł!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 230 zł
FREEBET: 30 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły


ENCE – Movistar Riders
26.04.2021 r. Godz. 13:30

Zaczynamy właśnie od spotkania pierwszej rundy eliminacji do IEM Summer 2021! Po pierwszej fazie, która polega na formule pojedynczej eliminacji, zwycięzcy spotkań przejdą do drugiej fazy, gdzie czeka już światowa czołówka, która o trzy miejsca gwarantujące awans na turniej będzie rozstrzygać między sobą w grze w dwóch drabinkach z dwoma półfinałami górnej i jednym finałem dolnej drabinki, które to zagwarantują wygranym awans. Wiem, że brzmi to trochę skomplikowanie, jednak z czasem jak druga faza ruszy, to wszystko się rozjaśni. Dziś dla dwóch drużyn, ENCE oraz Movistar Riders to dopiero początek drogi, jednak dla nich nie ma drugiej szansy, przegrany automatycznie żegna się z turniejem. Czy Dycha poprowadzi swoją ekipę do zwycięstwa?

Ence w ciągu ostatnich miesięcy grało w kratkę, jeszcze dwa miesiące temu potrafili dominować najlepsze drużyny na świecie, a chwilę później przyszedł moment zachwiania formy, co oczywiście przyniosło o wiele gorsze rezultaty. Nie znaczy to oczywiście, że ich gra drastycznie się pogorszyła, bo ENCE ciągle wygrywa większość spotkań i wyszli z tego dołka formy. Również z tego powodu, jak również z jakości graczy i całej drużyny to właśnie oni są dziś faworytem bukmacherów w tym spotkaniu. Również według mnie powinni oni wygrać to spotkanie, jednak zanim wydamy wyrok na Movistar, to przyjrzyjmy się co oni prezentowali w ostatnich spotkaniach i czy ich gra będzie mogła zaskoczyć ekipę Snappiego?

Movistar Riders jest typową drużyną trzeciego tieru, może czasami z przebłyskami na drugi, która jednak mimo licznych prób i aspiracji nigdy nie przebija się wyżej. Każdy ich mecz z drużynami z topu kończy się ich porażką i również z tego powodu dziś są trochę dyskredytowani. Z pewnością ENCE będzie trudno sforsować twierdzę MR, czyli mapę Overpass, gdzie wygrywają oni 76% swoich spotkań przy rozegranych 21, ale patrząc ogólnie na klasę rywali, z jaką do tej pory mierzyła się ta drużyna i ich ogólny map pool, to widzimy, dlaczego ENCE jest tutaj faworytem. Mają oni potencjał na stałe kwalifikowanie się do największych turniejów i walczenie tam właśnie z najlepszymi, natomiast Movistar jest według mnie drużyną o klasę niższą.

Podsumowując, według mnie ENCE powinno wygrać to spotkanie, a prawdziwym wyzwaniem dla nich powinna być dopiero następna runda eliminacji. Movistar Riders z pewnością nie podda się bez walki, jednak patrząc ogólnie, zarówno na formę, potencjał zawodników czy map pool, to w perspektywie całego spotkania to ENCE ma tutaj więcej asów w rękawie. Dycha jest w ostatnich tygodniach w fenomenalnej dyspozycji i dziś liczę na jego świetną grę. Kurs na zwycięstwo jego drużyny jest zachęcający, dlatego od tego zdarzenia rozpoczynam mój kupon w STS!

STS
1.63
ENCE wygra mecz

Baner grupy typerskiej facebook

Extra Salt – Big
26.04.2021 r. Godz. 15:00

Czas na wielki finał!! Przyznam się szczerze, że nie pamiętam momentu gdy finał turnieju i to w formie BO5 był rozgrywany w poniedziałek, jednak najwidoczniej organizatorzy stwierdzili, że tak będzie najlepiej. Oczywiście w trakcie analizy będę mówił o formacie BO5, jednak dziś w spotkaniu zobaczymy maksymalnie cztery mapy, gdyż jeden punkt na start przypisany jest ekipie Extra Salt z uwagi na ich awans z górnej drabinki. To oczywiście stawia ich w faworyzowanej pozycji, jednak u bukmachera kursy na zwycięstwo obydwu drużyn są dokładnie takie same. Z czego to wynika i co ja typuje w tym finale?

Obydwie drużyny spotkały się już w pierwszej rundzie turnieju, gdzie Extra Salt wygrało 2:1, jednocześnie zrzucając BIG do dolnej drabinki i jeśli oceniając szanse obydwu zespołów na podstawie tylko tego starcia, to ES z dodatkową przewagą w postaci mapy na start powinno z łatwością zapewnić sobie wygraną w turnieju, jednak musimy brać pod uwagę również inne czynniki. Big zagrało wtedy swój pierwszy i zarazem ostatni beznadziejny mecz w turnieju. Od tamtej pory nie stracili oni ani jednej mapy, a mierzyli się z naprawdę trudnymi rywalami z doświadczeniem na scenie. Complexity, Havu, Forze, żadna z tych drużyn nie miała szans w starciu z niemiecką ekipą.

Extra Salt natomiast po zwycięstwie wygrało również przeciwko Dignitas i następnie w finale górnej tabeli, po zaciętym boju pokonało Forze, dzięki czemu znajduje się dziś w wielkim finale. Ich dobre wyniki są zaskoczeniem dla wielu, jednak też pierwsza wygrana z BIG znacząco ułatwiła im wspinaczkę w drabince. Według mnie jednak kursy na to spotkanie wystawione są bardzo słusznie. Jeśli byłoby to czyste spotkanie, bez punktów startowych, wtedy zdecydowanym faworytem byłoby BIG. Gdy jednak ES musi wygrać jedynie dwie mapy i dodatkowo mogą to być mapy ich wyboru, to szanse drastycznie się wyrównują.

Co typuje w tym starciu? Uważam, że bardzo dobrym typem jest tutaj handicap +1,5 w stronę Big. W ten sposób niemiecka formacja musi wygrać przynajmniej dwie mapy, a według mnie jest to minimum, na jakie z pewnością jest stać ekipę Tiziana. Z każdym kolejnym spotkaniem grają oni po prostu coraz lepiej a brak stracenia mapy w dolnej drabince mówi sam za siebie. Cztery wygrane spotkania w dominującym stylu dają do myślenia, dlatego to oni są dziś moimi faworytami. Z uwagi jednak na to, że Extra Salt startuje z pozycji 1:0, tak dajemy sobie małą poduszkę bezpieczeństwa, kurs jest co prawda niższy, natomiast idealnie wpasowuje się do AKO!

STS
1.48
Big handicap +1,5

Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 280 PLN zwrotu (minus podatek).

  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.
  • Sprawdź opinie na temat STS!

 

 

Sprawdźcie nasz kod promocyjny z nim czekają na was specjalne bonusy!

Kupon esportowy STS 26.04