O pierwszym dniu turnieju w Washingtonie w moim wykonaniu trzeba jak najszybciej zapomnieć. Dzisiejsze spotkania na amerykańskich kortach twardych zapowiadają się dużo ciekawiej – zarówno w kontekście bukmacherki, jak i samego widowiska. Na ten wieczór przygotowałem bardzo prosty kupon double, który pozwoli podwoić stawkę. Na pewno wiele osób zagrałoby dzisiaj podobnie, więc mam nadzieję, że moja analiza jeszcze bardziej Was upewni w swoich przekonaniach. Zapraszam do lektury. 

Załóż konto w STS – 1230 PLN od depozytu + 29 PLN Freebet na start!

Przejdź do rejestracji w STS

KOD PROMOCYJNY: 1259PLN

Reilly Opelka – Christopher Eubanks

Reilly Opelka jest coraz większym zagrożeniem dla czołowych tenisistów w tourze. Osiąga ostatnio bardzo dobre wyniki, tydzień temu pokonał w Atlancie między innymi Johna Isnera, Daniela Evansa, a także urwał seta fenomenalnemu w tym turnieju Alexowi De Minaurowi. To nie jest dziełem przypadku. Gra Amerykanina naprawdę może się podobać. W błędzie są ci, którzy myślą, że wszystko na co go stać to mocny serwis. Oczywiście, nadal jest to jego zdecydowanie najsilniejsza broń, ale nie da się nie zauważyć tego, jak bardzo poprawił grę z głębi kortu. Popełnia dużo mniej błędów w dłuższych wymianach, a niektóre z jego forehandów naprawdę robią wrażenie. Dużo lepiej radzi sobie też przy siatce, gdzie potrafi zagrać spod nóg trudne woleje oraz półwoleje. O serwisie chyba nie trzeba wspominać – zarówno pierwsze jak i drugie podanie to światowa czołówka. A może jest już w tym aspekcie najlepszy?

Nie zapowiada się, żeby Christopher Eubanks miał w karierze osiągnąć coś wielkiego. Jest tenisistą mocno przeciętnym, który często ma spore problemy nawet w turniejach rangi Challenger. Dysponuje całkiem dobrym forehandem, ale zdecydowanie brakuje w nim regularności. Z kolei jednoręczny backhand nie jest praktycznie żadnym zagrożeniem i Eubanks raczej nie stara się szukać tego uderzenia. Myślę, że można też powiedzieć, że jego serwis jest słaby. Uwzględniam przy tym oczywiście jego warunki fizyczne, bo moim zdaniem jego 201 centymetrów wzrostu powinno pozwalać mu na dużo więcej. Jest też bardzo wolny, przez co nie najlepiej porusza się po korcie, a jego return pozostawia dużo do życzenia.

Zdecydowanie idę w tym meczu w stronę młodszego z Amerykanów. Opelka jest lepszy w praktycznie każdym aspekcie tenisowego rzemiosła i nie wydaję mi się, żeby miał mieć dzisiaj problemy ze średnim Eubanksem. Reilly świetnie wygląda w tie-breakach, więc powinien z łatwością wygrać, gdyby do takiego tie-breaka doszło. Myślę jednak, że ma duże szanse na przełamanie swojego rywala we wcześniejszych fazach setów. Nie liczyłbym na to samo ze strony Christophera. Dosyć długą chwilę myślałem nad typem na ten mecz, ale ostatecznie skuszę się na wygranie pierwszej partii przez Opelkę, choć moim zdaniem można też iść nieco bardziej ryzykownie w wynik 2:0 na jego korzyść.

TYP: Reilly Opelka wygra pierwszego seta

KURS: 1.45

Miomir Kecmanović – Alexei Popyrin

Pojedynek dwóch utalentowanych dziewiętnastolatków. Pierwszym z nich jest Miomir Kecmanović, który ostatnio osiąga naprawdę dobre wyniki na światowych kortach. W poprzednim tygodniu odpadł w Atlancie z Taylorem Fritzem, czyli późniejszym finalistą imprezy. Chyba nie jest to powodem do wstydu. Serb lubi grać na kortach twardych. Dysponuje zarówno dobrym, mocnym forehandem, jak i precyzyjnym backhandem. Umie trzymać piłkę w korcie, jest świetnym defensorem i popełnia niewiele błędów. Nie ma też problemów z returnem serwisu, co dzisiaj na pewno mu się przyda. W bardzo ambitnym Serbie pokładane są spore nadzieje. Czy “młody Nole” faktycznie ma w sobie coś z genialnego Novaka Djokovicia? Myślę, że jeszcze mu do niego daleko, ale sprawiłby starszemu rodakowi niemałe kłopoty.

Alexei Popyrin nie zdążył jeszcze odnieść większych sukcesów w zawodowej karierze. Jego najlepszym wspomnieniem z kortów twardych jest chyba tegoroczne Australian Open, podczas którego niespodziewanie wyeliminował Dominica Thiema, a później mocno napsuł krwi Lucasowi Pouille’owi. Wiadomo jednak, że na swoim terenie tenisiści bardzo często grają lepiej niż zazwyczaj. Główne atuty 19-latka to dobry, mocny serwis oraz następujący chwilę po nim forehand. Alexei woli kończyć punkty szybko, ale trzeba przyznać, że czasem potrafi zaprezentować naprawdę spektakularne zagrania również w tych dłuższych wymianach. Nadal jednak popełnia wiele błędów i oddaje sporo darmowych punktów swoim rywalom. Musi nad tym popracować, jeśli myśli o większych sukcesach.

Moim zdaniem Kecmanović jest dużo lepszym i bardziej wszechstronnym tenisistą. Wydaje mi się, że jego regularność w wymianach będzie dzisiaj kluczowa i to on awansuje do kolejnej rundy. Return Serba powinien skutecznie neutralizować mocny serwis Popyrina, przez co Alexei bardzo dużo straci. Miomir wygląda na zawodnika z dużo większym potencjałem. Do tego jego gra jest niesamowicie dojrzała, jak na jego wiek. Zaufam mu dzisiaj i stawiam na jego zwycięstwo.

TYP: Miomir Kecmanović wygra mecz

KURS: 1.70

Kupon - 30.07

Chcesz więcej typów bukmacherskich? 

Dołącz do Grupy Zagranie!