Tak jak pisałem w jednym z poprzednich swoich artykułów, w tym tygodniu gościmy na kortach w kilku dużych miastach, gdzie rozgrywają się turnieje rangi ATP oraz Challenger. Dziś wylądujemy w Petersburgu, gdzie rozgrywana będzie druga runda zmagać w drabince głównej oraz w Sardynii, gdzie będziemy mieli do czynienia z zawodnikami, którzy wybrali korty ziemne, a nie hardy. Jak ułożą się nasze rokowania odnośnie tych meczów? Zapraszam do przeczytania artykułu i kibicowania od godziny 11:30!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Lorenzo Sonego – Jiri Vesely

14.10.2020 r. – 11:30

Starcie zawodników, których dosyć często wykorzystywałem w dotychczasowych publikacjach. Jeszcze ani razu, w stosunku do nich, się nie pomyliłem, także mam nadzieję, że dzisiaj także będzie to zwycięski typ. Obu zawodników specjalnie przedstawiać nie trzeba, gdyż na światowych kortach, są to już znane nazwiska. Lorenzo to 25. latek, który pochodzi z Włoch. Większość z turniejów, jakie miał okazję wygrać, to właśnie te na własnym podwórku. Mecze Sonego mają bardzo ciekawą specyfikę. W momencie kiedy on jest lekkim faworytem, to możemy dostrzec, że mecze z jego udziałem, bardzo długo się toczą. Często przy jego nazwisku widać tie-breaki oraz dużą ilość gemów. Sądzę, że przy dzisiejszym rywalu może być bardzo podobnie. Jednak Sonego jest trochę niespełniony po Roland Garrosie, jednak w 4 rundzie rywalizacji, napotkał Diego Schwartmana, który był w bardzo dobrej formie i nie pozwolił na ugranie ani jednego seta w tym pojedynku. Od 2019 roku Lorenzo kręci się koło 50 miejsca w rankingu ATP i bez wątpienia stać go na dużo lepszą lokatę. Musi to jednak przełożyć na mecze, jakie przyjdzie mu stoczyć. Dziś jego rywalem będzie Czech Jiri Vesely. Zawodnik o mocnym serwisie, ale gorszym poruszaniu po korcie. Przy przeciwniku takim jak Sonego, będzie musiał się dużo nabiegać, aby zdobywać gemy. Sonego dosyć dobrze returnuje na kortach ziemnych. Mam nadzieję, że dzisiaj też tak będzie. Vesely ma dużo więcej wygranych turniejów na koncie, jednak są one niższe rangą, ponieważ większość to ITF. Vesely lubi pojeździć sobie po niszowych wydarzeniach i tam wygrywać ze słabszymi zawodnikami, aby lekko się wzbogacić. Myślę, że to dobra taktyka. Jednak w momencie kiedy wartość turnieju, to ATP250, rywale, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć, są znacznie mocniejsi i z innymi aspiracjami. W pierwszych rundach panowie mieli okazję zmierzyć się ze słabszymi zawodnikami i sądzę, że prawdziwy sprawdzian na tym turnieju, to właśnie ich bezpośredni mecz. Jeżeli chcą się liczyć w Sardynii, muszą przejść tę rundę. Myślę, że większe wsparcie kibiców, jak i motywację, ma zawodnik z Włoch. Oboje poznali już korty i rodzaj nawierzchni. Vesely pokonał Majchrzaka, a Sonego swojego rodaka, Zappieriego. Oni sami mieli okazję zmierzyć się ze sobą, prawie równy rok temu w turnieju w Genewie. Tam lepszy okazał się włoski tenisista, po bardzo wyrównanym pojedynku, gdzie rozegrane zostało 38 gemów. Duża ilość przełamań z obu stron wtedy i teraz widzę to spotkanie na podobnie toczących się obrotach. Wierzę w drugą wygraną Włocha, w takim zestawieniu i plusik przy naszym typie.

Lorenzo Sonego – Jiri Vesely

Typ: Sonego win

Kurs: 1.62

tenis

Cameron Norrie – Miomir Kecmanovic

14.10.2020 r. – 13:30

Przenosimy się do St. Petersburgu, gdzie rozgrywana jest druga runda w drabince głównej. Spotkanie Camerona Norriego, który jest reprezentantem Wielkiej Brytanii oraz Serba, Miomira Kecmanovicia. Ci panowie nie mieli jeszcze okazji spotkać się ze sobą, ale uważam, że większą szansę na wygraną ma Serb. Norrrie w pierwszej rundzie miał do przejścia Amerykanina, Fritza. To, co zawsze mi się nie podobało u młodego reprezentanta USA, to jego drugi serwis. W momencie kiedy pierwsze podanie przestaje funkcjonować, jest łatwym łupem do przełamania. Bezwzględnie kilka razy wykorzystywał to Brytyjczyk, który po 3 setowym pojedynku, zameldował się w drugiej rundzie. Sama gra Camerona pozostawia dużo do życzenia. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że zawodnik ten, ma spadek swojej formy. Bardzo wysokie grane piłki w wymianach zza linii końcowej. Mało gry kombinacyjnej, ale za to dużo lepsze umiejętności przy siatce. Patrząc na przebieg pierwszego spotkania i to, że ta metoda funkcjonowała, wydaje mi się, że dzisiaj będzie próbował tego samego. Jednak jego przeciwnik, to dużo zwrotniejszy i szybszy tenisista niż rywal z pierwszej rundy. Kecmanovic jest dynamicznym graczem, który lubi rozsyłać zawodników po kątach i nie wdaje się w dłuższe wymiany. Ma dopiero 21 lat, ale w tym roku wygrał już prestiżowy turniej, jakim jest Kitzbuhel. Co prawda były to korty ziemne, ale w pierwszej rundzie zmierzył się z zawsze groźnym Kukuszkinem, który potrafi na hardach zaskoczyć. Dobrze returnował i miał kilka asów, co jest widocznie poprawionym elementem w jego grze. Jest w formie i mam nadzieję, że głód, jaki ma po wygranej w Austrii i gorycz porażki z pierwszej rundy French Open, będzie chciał przejawić na korcie w St. Petersburgu. Nie ma trudnego przeciwnika, jeżeli nie będzie pozwalał podchodzić mu do siatki i grać agresywnie, to jestem przekonany, że Brytyjczykowi odechce się biegać do trudnych i dalekich piłek, a Kecmanovic powoli będzie go męczył i rozpracowywał. Liczę na ciekawy pojedynek, z triumfem młodego i ambitnego Serba.

Miromir Kecmanovic – Cameron Norrie

Typ: Kecmanovic win

Kurs: 1.58

Stan Wawrinka- Evgeny Donskoy

14.10.2020 r. – 19:00

Z racji faktu, że gra jeden z najbardziej znanych tenisistów w turnieju oraz krajanin tego spektaklu, będzie to mecz, który zakończy dzisiejszą rywalizację na kortach w St. Petersburgu. Stan jest po bardzo dobry meczu z Evansem i myślę, że zdążył się zregenerować do tego spotkania. Nie sądzę, że będzie chciał przedłużać te rywalizację i szybko ruszy do ataku i przełamań swojego dzisiejszego przeciwnika, który będzie znacznie mniej wymagający niż poprzedni rywal. Stan powoli łapię formę, szkoda, że na koniec sezonu, ale widać, że jego występom, brakowało ogrania się i rytmu meczowego. Ma już swoje lata na karku, ale wciąż utrzymuje jeden z najlepszych poziomów tenisowych w męskim tenisie. Tak jak wspomniałem, bardzo dobry mecz w pierwszej rundzie rywalizacji. Jeżeli tak skutecznie będzie poruszał się po korcie i umiejętnie wykorzystywał swój znakomity, jednoręczny backhand, do grania piłek topspinowych. Jego dzisiejszym rywalem jest reprezentant Rosji, Evgeny Donskoy. Rosjanin o dużym doświadczeniu na korcie, ale zawodnik, który nie zwojował światowego tenisa. Jego najlepszym rokiem, był 2012 i 2017, kiedy to wygrał łącznie 7 turniejów. Triumfował tylko i wyłącznie w Challengerach i to pozwoliło mu na otrzymanie sporych zdobyczy punktowych i skok w rankingu ATP. Jednak nie potrafił odnaleźć się w większych turniejach, nie osiągając żadnych większych sukcesów. Myślę, że udział w tym turnieju skończy się dla niego już dziś. Ma za sobą mecz z Gieresimovem, czyli zawodnikiem, który jest zupełnie bez formy. Mecz oglądało się źle i bez wątpienia mogę powiedzieć, że wygrać mógł każdy z tych zawodników. Miał tylko 55% skuteczności swojego pierwszego serwisu, co z pewnością będzie wykorzystywał Wawrinka. Dla Szwajcara słaby drugi serwis jest prezentem, który bardzo dobrze wykorzystuje. Myślę, że ten turniej może paść łupem Stana, ale jeszcze przed nim daleka droga. Dawno niczego nie wygrał, przez co spadł na 18, miejsce w rankingu ATP. Myślę, że będzie chciał zbudować nieco swoją pozycję przed najbliższym rokiem i Australian Open. Wawrinka nie raz miał już okazję grać przeciwko zawodnikom, którzy byli gospodarzami turniejów i bez problemów radził sobie z tą presją. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie i nie będzie chciał przedłużać. Wygra szybkim 2:0 w stosunku setowym i zamelduje się w kolejnej rundzie. Daje mu jednak zapas jednego gema, czyli proponuje zagrać poniżej 13,5 gemów w meczu, zdobytych przez Szwajcara.

Stan Wawrinka – Evgeny Donskoy

Typ: Wawrinka poniżej 13,5 gemów w meczu

Kurs: 1.36

Tenis trebel 14.10.2020

Zaloguj się aby dodawać komentarze