Wczoraj tj. w piątek rozpoczęły się emocje na Mundialu kobiet we Francji, a dziś kończymy rozgrywki ligowe na boiskach kobiecych. Sprawa Mistrzostwa w Ekstralidze kobiet wciąż pozostaje otwarta. O Mistrza Polski biją się drużyny Górnika Łęczna i Medyka Konin. Czy Łęczna obroni tytuł? Na pewno nie zabraknie dwóch rzeczy: goli i emocji! Mundial i mecz na szczycie swoją drogą, tymczasem w pierwszej lidze kobiet znamy już lidera, więc zostawimy „mecze o wszystko” W spokoju i zajmiemy się pobocznymi pojedynkami. Dziś na cel dwa pojedynki z łącznym kursem 2,3!

Sprawdź nasz nowy projekt – Typomanię 💥 Brak trafionych kuponów nie determinuje wygranych 👍 W czerwcowej puli m.in. konsola czy rower❗️ Dowiedz się więcej  ⬇️⬇️Baner Typomani z nagrodami w czerwcu

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 1300PLN

Stomilanki Olsztyn – Medyk II Konin

W Koninie wszystkie oczy skierowane są na pierwszą drużynę Medyka. To dziś zawodniczki wyjeżdżają do Łęcznej walczyć o tytuł mistrza Polski. Zadanie przed nimi arcy trudne, bo Górniczki na pewno rzucą wszystko na jedną kartę i zagrają o trzy punkty. Tylko zwycięstwo zapewni gospodyniom obronę tytułu. Drużynie z Konina wystarczy remis, by cieszyć się z kolejnego triumfu na swoim koncie. Na pewno czeka Nas mnóstwo emocji i grad goli, do czego przyzwyczaiły obie drużyny. Tymczasem zespół rezerw Medyka, wyjeżdża na ciężki teren do Olsztyna. Stomilanki do końca walczyły o awans do ekstraligi, niestety po bezpośredniej porażce z KKP Bydgoszcz, musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie pozbawiły się szans na awans do najwyższej klasy rozrywkowej. Śmiało można stwierdzić, że niczym jednak nie odstawały drużynie z Bydgoszczy, zabrakło po prostu szczęścia. Znając jednak mentalność zawodniczek z Olsztyna, będą chciały godnie zakończyć sezon i zapisać się w rozgrywkach 18/19 na drugim miejscu w tabeli pierwszej ligi. Pozostał im jednak ostatni krok, z czym wiąże się pokonanie młodej ekipy Medyka. Młodej…bo większość zawodniczek to głównie młode dziewczyny, które rozwijają swoje umiejętności w rezerwach, by za kilka miesięcy awansować do pierwszego zespołu.

Faworytem w tym meczu jest jednak ekipa z Olsztyna. Po pierwsze, jest bardziej doświadczona, ma w swojej drużynie bardziej perspektywiczne zawodniczki i prezentuje po prostu lepszą piłkę. Styl gry obu zespołów jest raczej otwarty. Mimo, że w poprzedniej rundzie górą była ekipa z Konina, to dziś typ jest raczej odwrotny. Medyk to zupełnie inny niż chociażby ten w poprzednim sezonie. Grę prowadzą młode zawodniczki, lecz nie przestrzegają się błędów. Takie sytuacje lubią wykorzystywać  Stomilanki. Długie piłki za linię obrony i strzały z dalszej odległości, to ich znaki rozpoznawcze. Bukowska i jej lewa noga straszą każdą obronę w lidze, nic więc dziwnego, że jej zespół ma najlepszą ofensywę w lidze. Strzeliły 79 bramek, tracąc przy tym tylko 24, co utrzymuje je na 3 miejscu w najmniejszej ilości straconych bramek! Medyk z większym lub mniejszym szczęściem radzi sobie w 1 lidze i obecnie znajduje się za plecami rezerw Łodzi i już nie poprawi swojej sytuacji w tabeli. Dzisiaj spodziewać się możemy kontrolowania pojedynku przez gospodynie, a najlepsza ofensywa w lidze, powinna zatroszczyć się o strzelenie kilku bramek młodym Medyczkom. W tym pojedynku stawiam na bardziej doświadczoną ekipę z Olsztyna.

Statystyki:

– Olsztyn to najlepsza ofensywa w lidze, strzeliły 79 bramek w 21 meczach.

– Stomilanki wygrały 9 z 10 meczów u siebie,

– Medyk II Konin zgromadził na wyjeździe tylko 14 punktów w 10 meczach

– Olsztyn strzelił u siebie aż 57 goli, Medyk na wyjeździe tylko 16.

Co obstawiać?

Faworyt jest jeden – wicelider z Olsztyna. Na pewno nie będą chciały utracić 2 miejsca w tabeli, gonią je rezerwy SMS Łódź i  nie odpuszczą meczu z młodymi zawodniczkami Medyka. Stomilanki strzeliły u siebie multum goli i bardzo dobrze czują się na swoim boisku, stąd większe szanse daje się właśnie im. Liczę na to, że Bukowska i ekipa, zakończą sezon z wygraną i umocnią się na drugim miejscu w tabeli.

TYP: Stomilanki Olsztyn @1.40

 

PIASTOVIA PIASTÓW – UKS SMS II ŁÓ

Drugim meczem z oferty pierwszoligowej jest pojedynek beniaminka  z Piastowa z solidną drużyną z Łodzi.  Faworytem tego spotkania oczywiście rezerwy SMS Łódź. Piastovia mimo wysokiego jak na beniaminka 6 miejsca w tabeli, prezentuje przeciętny futbol. W kilku spotkaniach o dodatniej zdobyczy punktowej decydowało po prostu szczęście. Boisko w Piastovii pozostawia wiele do życzenia, ale nie z takimi przeszkodami walczyła młoda ekipa z Łodzi. Zarówno pierwsza, jak i druga drużyna, radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze. O bardzo dobrym wyszkoleniu tych młodych dziewczyn świadczyć może aktualny sukces młodziczek UKS SMS Łódź, które niedawno zostały Mistrzyniami Polski. Ostatni pojedynek w Łodzi skończył się wygraną SMS 2:0. Można spodziewać się podobnego wyniku, tym bardziej, że zespół z Piastowa na 10 pojedynków u siebie, przegrał 4 razy. Natomiast piłkarki z Łodzi dwa razy na wyjeździe musiały uznać wyższość rywalek. Gra łodzianek może się podobać. Po pierwsze wymieniają dużą ilość podań i skutecznie zamieniają się pozycjami, co powoduje zamieszanie w grze defensywnej rywalek, przez co stwarzają sobie mnóstwo sytuacji do strzelenia gola. Technika gry Piastowa opiera się na dwóch, max trzech zawodniczkach, które napędzają grę. Jak wiemy piłka nożna jest grą zespołową i na tę chwilę na pewno lepszym zespołem jest ten z Łodzi. Młode, groźne zawodniczki sprawiają dużo problemów przeciwniczkom na boisku, stąd w większości pojedynków stawiane są w roli faworytów. Dodatkowo mają za sobą dwa tygodnie przerwy od rozgrywek ligowych, ze względów na przyznane walkowery za wycofanie się drużyn z Kórnika i Gdańska, z którymi miały mierzyć się w dwóch ostatnich kolejkach. Ostatnią porażkę zespół z Łodzi zaliczył w 13 kolejce, dwudziestego trzeciego marca z dzisiejszym wiceliderem, i bezpośrednim rywalem w walce o trzecie miejsce, ulegając drużynie z Olsztyna 4:1. To ostatni tak słaby mecz rezerw. Spodziewam się, więc prowadzenia gry przez zespół przyjezdnych i dużo bramek, ponieważ ekipa z Piastovi, straciła ich aż 50! Forbet proponuje nam całkiem solidny kurs na zwycięstwo Łodzi 1.65.

Statystyki:

– Ostatni bezpośredni pojedynek wygrały rezerwy Łodzi 2:0,

– SMS II Łódź strzelił 27 bramek na wyjeździe,

– Piastovia straciła 20 bramek u siebie,

– Piastów ma trzecią najgorszą defensywę w lidze

Co obstawiać?

Piastovia będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony w ostatnim meczu sezonu. Mają jednak bardzo ciężkie zadanie, które oczywiście nie jest nie do wykonania. Patrząc na formę i dorobki obu drużyn, mogę w ciemno powiedzieć, że padnie tutaj sporo bramek. I jedna i druga drużyna do takich wyników overowych Nas przyzwyczaiła. W tym pojedynku górą powinna być jednak Łódź, która do samego końca walczyć będzie o 2 miejsce w tabeli.

Typ: SMS II Łódź @1,65

 

Dołącz do grona typerów i podziel się opinią na temat kuponu -> Grupa Zagranie – darmowe typy

 

kupon double