Kalkulator marży bukmacherskiej – sprawdź, jak to działa!

marża bukmacherska - kalkulator

Dzięki obliczeniom na kalkulatorze marży bukmacherskiej dowiesz się, gdzie jest pobierana najmniejsza opłata od typów, które chcesz właśnie obstawić. Właśnie w ten sposób należy rozumieć marżę bukmacherską, która jest, innymi słowy, prowizją od zakładów. Kiedy na twoim kalkulatorze wynik marży będzie mniejszy niż u pozostałych bukmacherów, to właśnie tam najbardziej opłaca się postawić kupon. Kalkulator marży ułatwia zrozumienie zakładów i odnoszenie jeszcze lepszych wyników w zakładach sportowych.

Kalkulator marży bukmacherskiej

W internecie można znaleźć gotowe kalkulatory marży bukmacherskiej, co na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla graczy, którzy z matematyką nie są za pan brat. Marża bukmacherska interesuje już bardziej wtajemniczonych typerów, którzy chcą szukać dodatkowej przewagi nad operatorem. Jeśli stawiasz kupony po niższej marży, to w dłuższym czasie twoja gra może być bardziej rentowna. Polecamy obstawianie rynków z marżą 3-5%, bo to wartości, które są całkiem dobre na naszym rynku. Kursy, na które nałożona jest wyższa marża są coraz mniej opłacalne.

Obstawiając kupony warto korzystać z kalkulatora marży, by typować tam, gdzie jest to najbardziej dochodowe.
Z reguły chodzimy do sklepów, gdzie towary są po niższych cenach. Podobnie powinno być z bukmacherami – warto korzystać z usług tych operatorów, gdzie marża jest niższa, ponieważ to oznacza, że operator nie nakłada tak dużych opłat na swoje zakłady.

Obliczanie marży bukmacherskiej krok po kroku

Przed zastosowaniem kalkulatora do marży bukmachera warto zapoznać się z tym, jak samemu można obliczyć tego rodzaju prowizje. Świadomość to ważna cecha u dobrego typera, który powinien wiedzieć, jak liczyć marżę. Podobnie wygląda sytuacja z takimi aspektami gry jak powstawanie kursów, obliczenia wygranej i skuteczności typów wskaźnikiem yield. To elementy, które wpływają na to, że gracz doskonale wie, jakie mechanizmy rządzą zakładami bukmacherskimi.

marża bukmacherska i jej wartości

Marża wyrażona jest w procentach, więc końcowy wynik działania właśnie w ten sposób zostanie ujęty. Średnio u polskich bukmacherów rezultat ten oscyluje w granicach 5-7%, choć zdarzają się wyjątki. Trzeba bowiem wiedzieć, że marża zależy od sportu, jakie typujesz, a także rodzaju zakładu, który chcesz postawić. Jak obliczyć marżę? Znając mecz, jaki chcesz zagrać oraz kursy należy odpowiednie wartości podstawić do poniższego wzoru:

Marża = {(1/kurs A) x 100 + (1/kurs B) x 100 + (1/kurs C) x 100} – 100. To przykład obliczenia marży dla zakładu trzydrogowego. Jeśli chcesz skorzystać z zakładu dwudrogowego, to po prostu omija sekcję z kursem C.

Zakład dwudrogowy – obliczanie kalkulatorem

Jaki wzór zastosować w kalkulatorze do obliczenia marży w zakładzie dwudrogowym? To zdarzenia, które mogą dotyczyć piłki nożnej, bo w tej formule obstawia się chociażby under/over i BTTS. Kursy dwudrogowe znajdziesz też w sportach, gdzie nie ma remisów – chodzi o siatkówkę i tenis ziemny. Stawiasz kupony właśnie na tego rodzaju rywalizację? A więc sprawdź, jak możesz obliczyć marżę stosując kalkulator.

Sprawdziliśmy tenis i to, co oferują STS zakłady bukmacherskie na aktualne turnieje ATP. Na potrzeby artykułu i tego, żeby pokazać, jak obliczyć marżę dla zakładu dwudrogowego wybraliśmy mecz: Gael Monfils vs Lorenzo Musetti. Wyliczymy marżę dla typu: kto wygra mecz? Oto kursy, jakie oferuje STS:

  • Monfils – 1.24
  • Musetti – 4.00

Stosujemy wzór: Marża = {(1/kurs A) x 100 + (1/kurs B) x 100} – 100

Marża = {(1/1.24) x 100 + (1/4.00) x 100} = 80 + 25 = 105 – 100 = 5% (marża).

Dla porównania sprawdziliśmy marżę na ten sam mecz u bukmachera Fortuny:

  • Monfils – 1.24
  • Musetti – 4.30

Marża = {(1/1.24) x 100 + (1/4.30) x 100} = 80 + 23 = 103 – 100 = 3% (marża).

Jak widać – z naszego kalkulatora wyszło, że akurat na ten mecz niższą marżę (3%) oferuje Fortuna.

Zakład trzydrogowy – obliczanie kalkulatorem

Najlepszym przykładem do obliczenia marży w zakładzie trzydrogowym jest oczywiście pojedynek piłki nożnej. Trzeba pamiętać, że średnio w typach trzydrogowych marża bukmacherska jest wyższa niż w tych dwudrogowych. Jak obliczyć na kalkulatorze marżę dla zakładu z trzema wynikami? Wystarczy skorzystać z wzoru, który podaliśmy wcześniej dla trzech zestawów kursowych: Marża = {(1/kurs A) x 100 + (1/kurs B) x 100 + (1/kurs C) x 100} – 100. Poniżej pokazujemy, jak kalkulator zastosować w praktyce:

Z rozgrywek Serie A w zakładach bukmacherskich Fortuna obliczamy marżę dla rynków 1X2 w spotkaniu: Cagliari vs AS Roma. Kursy:

  • Cagliari – 5.10
  • Remis – 4.20
  • AS Roma – 1.65

Podstawiamy do wzoru marży: {(1/5.10) x 100 + (1/4.20) x 100 + (1/1.65) x 100} – 100 = 19.6 + 23.8 + 60.6 = 104 – 100 = 4% (marża).

Jak zarabiają bukmacherzy?

W ogólnej świadomości graczy funkcjonuje przeświadczenie, że bukmacherzy zarabiają tylko na przegranych kuponach użytkowników. To fakt – wtedy notują zyski. Marża jednak daje okazją do podwójnego zarobku, bo dzięki niej bukmacherzy zyskują już wtedy, gdy klienci korzystają z ich zakładów. Podatek nałożony w postaci marży gwarantuje zysk, nawet jeśli mecz potoczy się nie po myśli bukmacherów. Buki celowo zaniżają kursy poprzez zastosowanie marży, by przy dużej ilości przyjętych zakładów i tak wyjść na swoje.

Zysk bukmachera – obliczanie marży kalkulatorem

Obliczając marżę jednocześnie poznajesz, ile bukmacher zyskuje z pełnej puli zakładów zagranej na konkretne zdarzenie sportowe. Jeśli marża wynosi 5%, to oznacza, że bukmacher tyle ma gwarantowanego zysku z każdego zagranego kuponu na to właśnie wydarzenie. W dużej mierze to właśnie dzięki marży bukmacherzy mogą generować profity w swojej firmie. Innymi słowy marża powoduje, że postawione przez ciebie środki nie pracują w 100% na wygraną. Marżę bukmacherską można porównać do ukrytego podatku, ale o tym się nie mówi, bo to zdecydowanie gorzej brzmi. W ten sposób łatwo dostrzec, że zakłady obstawiane po niższej marży w dłuższej perspektywie pozwalają zarobić więcej.

Dzięki zróżnicowanemu rynkowi bukmacherskiemu i dostępności wielu firm można na bieżąco liczyć marżę i grać tam, gdzie faktycznie się to opłaca. Typerzy stosujący najlepsze systemy bukmacherskie posiadają konta u kilku, a nawet u kilkunastu bukmacherów, by w razie konieczności (wysokiej marży) szukać zysków na grze u innego operatora, który zaoferuje lepsze warunki kursowe. To praktyka legalna i powszechnie stosowana przez profesjonalnych graczy.

Marża bukmacherska kalkulator

Obliczanie marży za pośrednictwem wzoru wbrew pozorom nie zajmuje zbyt wiele czasu. To prosty rachunek matematyczny, gdzie stosując wbudowany kalkulator w komputerze lub telefonie można w minutę poznać marżę bukmachera. Jeśli są konkretne wahania w tym sektorze, to pamiętaj, żeby zawsze typować tam, gdzie marża jest niższa. Wówczas dajesz sobie szansę na lepsze wykorzystanie zainwestowanych pieniędzy.

FAQ

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze