Piątkowe typowanie PGE Ekstraligi zakończyło się dla nas sukcesem. Udało nam się trafić dwa typy i dziś możemy powalczyć o 100% skuteczności w ten weekend. Niedzielne spotkania zapowiadają się bardzo wyrównanie, ale mam nadzieję, że moje propozycje pozwolą po raz kolejny ograć bukmachera. Sprawdzajcie co dla was przygotowałem.

Stal Gorzów vs KS Toruń

Mecz o życie dla drużyny z Grodu Kopernika. Torunianie dokonali tydzień temu prawdziwego cudu, wygrywając spotkanie ze Stalą 49:40, mimo że jeszcze w połowie meczu tracili do rywala 10 punktów. W rundzie rewanżowej praktycznie każdy pojedynek ma dla nich kolosalne znaczenie. Punkty bonusowe są niezwykle istotne dla układu tabeli i jeśli drużyna z Torunia chcę pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej to musi w dzisiejszym meczu wywalczyć minimum jeden duży punkt meczowy. Czy będzie to trudne zadanie? Oczywiście, że tak. Gorzowski tor słynie z tego, że goście trafiają z przełożeniami dopiero w momencie, gdy już spotkanie już jest roztrzygnięte. Zmarzlik, Woźniak, Kasprzak – każdego z nich stać na kapitalną zdobycz punktową na stadionie im. Edwarda Jancarza. Ogromne znaczenie dla losów pojedynku będzie miała dyspozycja drugiej linii obu zespołów. Tydzień temu Norbert Kościuch był bohaterem meczu i dziś będzie mu bardzo ciężko powtórzyć tak dobry występ. Dla Stali Gorzów wygranie tego starcia za trzy punkty spowoduje, że przedłużą swoje szanse na awans do fazy play-off.

Statystyki:

 • KS Toruń wygrał ostatni raz na wyjeździe w 2017 roku
 • Gorzowianie w tym sezonie wygrali trzy mecze u siebie, przegrali jeden
 • Bilans małych punktów gości wynosi -49
 • Najlepszy zawodnik Stali – Bartosz Zmarzlik zdobywa w tym sezonie średnio 2.368pkt na bieg
 • Po stronie Torunia najlepiej spisuje się Jason Doyle, który do tej pory uzyskał średnią 2.367pkt na bieg
 • W sezonie 2018 punkt bonusowy trafił na konto KS Toruń
 • Toruńscy juniorzy – Kopeć-Sobczyński i Bogdanowicz nie wygrali w tym sezonie ani jednego biegu młodzieżowego

Co obstawiać?

To spotkanie może mieć bardzo nieprzewidywalny przebieg. Zdecydowanym faworytem są gospodarze i jest to w pełni zrozumiałe. KS Toruń ostatni raz wygrał na wyjeździe dwa lata temu i dziś nie powinni tej złej passy zakończyć. Walka będzie toczyć się głównie o punkt bonusowy, żeby go zdobyć torunianie mogą przegrać maksymalnie ośmioma punktami. W ofercie bukmachera forBET znalazłem bezpieczną pozycję, która idealnie pasuje do kuponu typu double. Moim zdaniem Stal Gorzów bez problemu wygra bieg juniorski, a na to zdarzenie został wystawiony kurs 1,40. Torunianie bez wątpienia posiadają najgorszych młodzieżowców w lidze, którzy bardziej walczą z torem niż przeciwnikami. Formacja juniorska gospodarzy jest za to bardzo solidna na własnym torze, Rafał Karczmarz w tym sezonie potrafi nawiązać walkę z seniorami rywali, Mateusz Bartkowiak również dobrze prezentuje się u siebie. Gospodarze powinni więc wygrać drugi bieg meczu 5:1, a w najgorszym przypadku 4:2. Toruńscy juniorzy nie wygrali w tym sezonie ani jednego biegu juniorskiego, co mówi wszystko o ich obecnym potencjale.

Zdarzenie: Stal Gorzów vs KS Toruń

Typ: Stal wygra bieg juniorski

Kurs: 1.40

Włókniarz Częstochowa vs Falubaz Zielona Góra

Falubaz jedzie do Częstochowy z ośmiopunktową zaliczką z pierwszego meczu. Czy są w stanie ją obronić i zainkasować punkt bonusowy? Powiem więcej, zielonogórzanie mogą to spotkanie po prostu wygrać. Posiadają oni pięciu seniorów, którzy potrafią wygrać z każdym przeciwnikiem. W bardzo dobrej dyspozycji jest lider Falubazu – Martin Vaculik. Pojedynki Słowaka z Leonem Madsenem i Fredrikiem Lindgrenem z pewnością będą niesamowitym, żużlowym spektaklem. Goście powoli mogą być pewni awansu do fazy play-off, w przeciwieństwie do drużyny z Częstochowy. Włókniarz nie spełnia oczekiwań swoich kibiców w tym sezonie i czeka ich mecz prawdy. Przegrali oni trzy ostatnie spotkania, w tym dwa na własnym obiekcie! Ogromna presja ciąży na drugiej linii, gdyż wychowankowie Torunia – Miedziński i Przedpełski jadą w tym roku po prostu fatalnie. Atmosfera w zespole jest bardzo gęsta i dzisiejszy przeciwnik do łatwych nie należy. Częstochowskie Lwy jadą dziś mecz o wszystko, przegrana praktycznie pogrzebie ich szanse na awans do najlepszej czwórki sezonu zasadniczego. Falubaz za to jedzie bez żadnej presji – mogą, ale nie muszą wygrać.

Statystyki:

 • Włókniarz przegrał w tym sezonie dwa mecze na własnym torze
 • Bilans małych punktów Falubazu w tabeli wynosi +10
 • Jeśli zielonogórzanie wygrają ten mecz, wyprzedzą w tabeli Wrocław i zajmą drugie miejsce
 • Martin Vaculik ma w 2019 wyższą średnią punktu na bieg od Leona Madsena
 • W zeszłym sezonie Włókniarz zdobył w dwumeczu z Falubazem aż pięć dużych punktów meczowych
 • Tydzień temu w Zielonej Górze, Włókniarz wygrał drużynowo tylko trzy biegi

Co obstawiać?

Gospodarze potrzebują wygranej w tym meczu, żeby zachować twarz. Jeśli ta sztuka im się nie uda, to cały sezon mogą spisać na straty. Poniżej oczekiwań jedzie cały zespół, może poza formacją juniorską. Nie pokuszę się o wytypowanie zwycięzcy tego spotkania, bo moim zdaniem szanse są tutaj po prostu 50/50. Idę więc w kierunku wytypowania dyspozycji zawodników. Tydzień temu przeczuwałem solidny występ Michaela Jepsena Jensena i Duńczyk pojechał kapitalne zawody. W ofercie bukmachera forBET znalazłem ciekawą propozycję, która zakłada, że MJJ zdobędzie więcej punktów od kolegi z zespołu – Piotra Protasiewicza. Kurs na to zdarzenie wynosi 1,83 i wrzucam je na nasz kupon. Tydzień temu Jensen zdobył od “Protasa” dwa punkty więcej, jadąc z gorszym numerem startowym. Dziś i jeden i drugi jedzie jako druga linia, jednak ja wierzę w lepszy występ Duńczyka, który jeszcze kilka lat temu jeździł w barwach częstochowskiego Włókniarza. Jego średnia biegowa w tym sezonie wynosi 1.95, natomiast u Protasiewicza 1.88. Różnica niewielka, ale pamiętajmy, że Polak jest już na ostatniej prostej swojej kariery. Formacja seniorska Falubazu jest na tyle silna, że nie ciąży na nim duża presja na dobry wynik. Jepsen Jensen jest za to niezwykle ambitnym zawodnikiem, który niezależnie od przeciwnika, chce pojechać jak najlepiej. Mam nadzieje, że jego dzisiejszy występ będzie udany i pozwoli nam rozliczyć kupon na plus.

Zdarzenie: Włókniarz Częstochowa vs Falubaz Zielona Góra

Typ: Jensen lepszy od Protasiewicza

Kurs: 1.83

Tak wygląda nasz dubel na dzisiejsze dwa starcia w Ekstralidze. Łączny kurs kupony wynosi 2,56. Liczę na to, że zakończymy weekend ze 100% skutecznością. Emocje zaczynamy spotkaniem w Gorzowie o godzinie 16:30, powodzenia!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!