Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle: typy, kursy, zakłady | 10.05.2023

ZAKSA vs Jastrzębski Węgiel, kupon, singiel, goplusbet, 10 maja

Gospodarze tego spotkania już dziś mogą sobie zapewnić tytułów mistrzów Polski. Wystarczy, że raz jeszcze pokonają kędzierzynian. Okazja ku temu jest przednia nie tylko z tego powodu, że w rywalizacji finałowej prowadzą 2:0; ale również dlatego, że przecież wystąpią przed własną publicznością. Do tego cały skład jest nie tylko nakręcony ostatnimi wynikami, ale również w pełni formy. Jakby tego było mało, to ZAKSA w ostatnim meczu wyglądała jak drużyna kompletnie rozbita, która nawet nie ma pomysłu, jak może postawić się przeciwnikom. Czy te wszystkie składowe przełożą się na to, że już dziś doczekamy się koronacji i mistrzowskiej fety?

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (10.05.2023 r.)

O pierwszym ich spotkaniu miałem już okazję napisać coś więcej. Jeśli nie zerknąłeś do tamtego materiału, zawsze możesz to nadrobić zaglądając do zakładki TYPY: Siatkówka. Dlatego też dziś odniosę się wyłącznie do ich drugiej rywalizacji. Zacznę od tego, że najlepszym graczem drugiego spotkania został wybrany Tomasz Fornal. W sumie atakował on pole gry kędzierzynian aż 29 razy, z czego 19 prób zakończyło się po jego myśli. Obok 66% skuteczności w ataku dołożył punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki, a także bloku. Choć trzeba powiedzieć, że nie był najlepiej punktującym z całego zespołu. Na uzyskanie tego tytułu zapracował Stephen Boyer, który w sumie wywalczył 22 punkty. W ramach ciekawostki dodam, że najniższe miejsce na „pudle” w tej statystyce po stronie Jastrzębian zajął Trevor Clevenot uzyskując 12 oczek.

Natomiast dla porównania dodam, że po stronie ZAKSY najwyraźniej błyszczeli Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Bartosz Bednorz, którzy zdobyli w sumie kolejno po: 18, 15 oraz 12 punktów. Jeśli chodzi o postawę całych drużyn, to Jastrzębianie pokazali się ze znacznie lepszej w każdym elemencie. Najbardziej widocznym dowodem potwierdzającym me słowa jest druzgocąca różnica w statystyce punktowych zagrywek. W niej Jastrzębski pokonał ZAKSĘ wynikiem 9 do 3, a aż 4 asy dołożył Stephen Boyer! Dlatego też teraz nie daje się większych szans kędzierzynianom na odwrócenie losów decydujących o przyznaniu mistrzostwa Polski. Wszak, jak podają statystycy: od czasu utworzenia profesjonalnej ligi siatkarzy, czyli od 2000 roku nigdy się nie zdarzyło, by zespół przegrywający dwa pierwsze mecze w finale odwrócił losy rywalizacji. Jakby tego było mało, to jak wynika z obliczeń: tylko 4-krotnie w tym wieku doszło do sytuacji, kiedy to triumfator pierwszego spotkania nie zostawał potem mistrzem. Jeśli trzymać się wyłącznie tych danych, to Jastrzębski powinien móc świętować to, co po raz ostatni osiągnął w 2021 roku, czyli mistrzostwa Polski.

Statystyki dla kędzierzynian są bezwzględne. Tylko, czy to wyłącznie one decydują i o tym kto zostanie mistrzem, i po ilu spotkaniach? Patrząc na jakość składu ZAKSY i fakt, że przecież potrafili pokonywać Jastrzębian; nie można twierdząco odpowiedzieć na pytanie postawione przeze mnie. Dlatego też mimo wcześniejszych rozstrzygnięć, spodziewam się dziś równego, zaciętego spotkania. Wszak jedni mogą w ekspresowym tempie zostać mistrzami Polski, a drudzy nie mają już nic do stracenia. Do tego każdy z zawodników z obydwu drużyn pozostaje w dobrym zdrowiu, więc trenerzy powinni rotować składami. Jednak zanim przedstawię swój typ odnośnie do tego spotkania, to nawiążę do tego, że wszystkie moje poprzednie, w tym siatkarskie kupony jak i tworzone do nich analizy, możesz sprawdzić w powyżej wspomnianej zakładce. Które nota bene stanowią część z sekcji TYPY Dnia, które oferujemy każdego dnia. A odnośnie do samego typu, to stawiam go wraz z kodem promocyjnym Go+Bet.

 

 

Statystyki przed trzecim meczem o 1. miejsce w PlusLidze między Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle:

 • Jastrzębianie w pierwszym meczu zwyciężyli do zera, a w drugim tracąc tylko jednego – 1. seta i to po grze na przewagi. Pierwszy set w 2. meczu zakończył się wynikiem 26:24.
 • We wszystkich pozostałych partiach Jastrzębski Węgiel zwyciężał kolejno do: 20, 20, 23, 22, 15 oraz 19 punktów.
 • W ich drugim spotkaniu finałowym ZAKSA przy 83 zagrywkach wywalczyła łącznie 18 break pointów, co daje średnią na poziomie 4,61 serwisu na 1 BP.
 • Z kolei Jastrzębski Węgiel przy aż 98 zagrywkach zdobył w sumie 35 break pointów, co przełożyło się na średnią o wartości 2,8 serwisu na 1 BP.
 • Za sprawą pierwszego ataku po pozytywnym przyjęciu ZAKSA wywalczyła w sumie 36 punktów, co dało jej w sumie 53% skuteczność w tym elemencie gry.
 • Natomiast Jastrzębski Węgiel uzyskał średnią skuteczności w tym elemencie na poziomie 50%, a zdobył w sumie 28 oczek.
 • Natomiast odnośnie do statystyki po negatywnym przyjęciu, to ZAKSA ugrała w sumie 32 punkty przy 53% skuteczności, a Jastrzębski 31 oczek przy 45%.
 • Siatkarze zespołu z Kędzierzyna – Koźla przyjmowali zagrywkę w sumie 84 razy, a po 43 przyjęciach zdobywali punkt, co daje średnia bliską punktu na 2 serwisy.
 • Natomiast Jastrzębski przyjmował 66-krotnie i zdobył w sumie aż 40 oczek z tego elementu gry, co przekłada się na średnią na poziomie 1,65 przyjęcia na 1 punkt.

Finał PlusLigi: Jastrzębski Węgiel vs ZAKSA Kędzierzyn – Koźle

Kto wygra mecz?
JASTRZĘBSKI WĘGIEL 60%
ZAKSA KĘDZIERZYN – KOŹLE 40%
10+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • JASTRZĘBSKI WĘGIEL
 • ZAKSA KĘDZIERZYN – KOŹLE

 

Mój typ na trzeci mecz o 1. miejsce w PlusLidze między Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle

Biorąc pod uwagę wszelkie składowe odnośnie do tego spotkania, to uważam, że kędzierzynianie nie będą w stanie odrobić strat. Co prawda z pewnością rzucą się na rywali – w końcu nie mają nic do stracenia, ale na niewiele się to powinno przełożyć. Na ten moment Jastrzębianie są w po prostu dużo lepszej formie i brylują z meczu na mecz. Natomiast ZAKSA wygląda, jak zespół, która prezentuje poukładaną siatkówkę dopóty, dopóki nie zacznie tracić kilku punktów w secie. Do tego Jastrzębianie już niejednokrotnie pokazali, że są w stanie wykorzystać najmniejszej słabości ZAKSY. Dlatego też sądzę, że czeka nas spotkanie podobne względem drugiego. Precyzując swe myśli: stawiam na to, że dojdzie do tego, co wydarzyło się w ich poprzedniej rywalizacji. Mianowicie, że kędzierzynianie będą w stanie ugrać pierwszego seta, ale w ostatecznym rozrachunku przegrają spotkanie i de facto całą rywalizację o mistrzostwo Polski.

1.set/mecz - ZAKSA Kędzierzyn Koźle/Jastrzębski Węgiel
Kurs: 4.10
Graj!

Jeszcze jednym powodem, dla którego decyduję się na tego rodzaju obstawienie jest fakt, że ZAKSA znakomicie radziła sobie w tym sezonie zwłaszcza w premierowych odsłonach. Natomiast dla porównania dodam, że Jastrzębski zazwyczaj wchodził ospale w spotkania. Co prawda w pierwszym meczu finałowym Jastrzębski Węgiel zwyciężył różnicą aż 5 punktów, a w drugim uległ dopiero po grze na przewadze. Tyle tylko, że trzeba znać cały kontekst, by zrozumieć postawę ZAKSY. W pierwszym finale kędzierzynianie zagrali rozczarowująco od połowy seta, kiedy to ichniejszy trener zaczął rotować składem. Natomiast w przypadku drugiego spotkania, to doprowadzili do stanu na przewagi na własne życzenie, bo nie utrzymywali przewag, które potrafili wypracować. Dlatego też jestem zdania, że jeszcze na początku spotkania będą w stanie postawić się Jastrzębskiemu Węglowi, ale ostatecznie i ten mecz zakończy się ich przegraną.

Propozycja kuponu:

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn - Koźle, 10 maja, singiel, kupon, goplusbet

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze