Nadszedł czas na drugie finałowe spotkanie między dwiema najlepszymi drużynami tego sezonu PlusLigi. W pierwszym, choć losy poszczególnych setów rozstrzygały się w samych końcówkach, meczu Kędzierzynianie zwyciężyli do zera. Największy opór Jastrzębianie postawili w drugim secie, kiedy to mieli aż trzy piłki setowe, ale żadnej nie potrafili wykorzystać i ulegli po grze na przewagi. Tym razem kupon związany z tym meczem stawiam w BETFAN.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jastrzębski Węgiel vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (07.05.2022 r.)

Jeszcze przed pierwszym meczem siatkarscy eksperci, a także ja pisałem o tym, że Jastrzębski Węgiel wraca do formy i zaczyna prezentować się coraz lepiej. Pojawiały się argumenty, które mówiło o tym, że mogli postawić się w znaczącym stopniu. I przez trwanie setów faktycznie tak było, ale w końcówkach, czyli decydujących momentach, brakowało skupienia i pojawiały się proste błędy w przyjęciu i bloku, co w każdej z partii doprowadzało do tego, że zwyciężała ZAKSA. Czy tak będzie i tym razem?

Ostatni mecz tych drużyn

Po raz szósty w tym sezonie lepsza okazała się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Znowu po ich stronie błyszczał Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, a także Aleksander Śliwka, który swoją drogą został wybrany zawodnikiem spotkania. O ile pierwsza dwójka rewelacyjnie spisywała się w ataku i niemal ciągle dopisywała kolejne oczka na korzyść swojej drużyny, tak Olek błyszczał przede wszystkim w polu serwisowym, czego potwierdzeniem jest, choćby to, co wyprawiał w pierwszym secie. Jego skuteczna gra „pozwoliła” Kędzierzynianom odskoczyć aż na cztery oczka przewagi, kiedy to ZAKSA miała dziewiętnaście, a Jastrzębianie piętnaście zdobytych oczek. Im bliżej było końców seta, tym z większymi trudnościami zmagali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, co było widoczne zwłaszcza w przeprowadzaniu ataków i kontrataków. Tak było głównie w pierwszej partii, gdyż w drugiej i trzeciej brakowało przede wszystkim skuteczniejszej, bo punktowej gry blokiem. Istotne jest również to, że dłuższe wymiany częściej zwyciężali Kędzierzynianie, prezentując pewność siebie w niemal każdym elemencie gry i to we wszystkich elementach gry. Po drugiej stronie siatki brylował przede wszystkim Hadrava (czternaście zdobytych punktów w meczu) i starał mu się dorównać Gladyr z Szymurą, ale to nie wystarczyło, by ugrać coś więcej niż dojściem do toczenia zaciętych bojów w końcówkach każdej partii.

(Nie)oczywiste kursy związane z tym meczem

Nie ma w tym, więc niczego dziwnego, że to goście dzisiejszego meczu są stawiani w roli faworytów. Wskazują na to również kursy bukmacherskie, które głoszą, że zwycięstwo ZAKSY jest wyceniane na 1.49, a Jastrzębian na 2.52. Znowu bukmacherzy nisko oceniają możliwość rozegrania większej ilości setów niż trzech, gdyż ustanowili kurs na to zdarzenie na poziomie 1.42, względem 2.48 na to, że do tego nie dojdzie. Mając na uwadze, jak wyglądało ostatnie spotkanie tych drużyn, nie byłbym taki pewny tego, ile tym razem będzie potrzebnych setów, by wyłonić triumfatora drugiego finałowego meczu. Wiele mówiące, a zarazem nie do końca pewne jest, że bukmacherzy BETFAN przygotowali kurs na poziomie 1.26 na to, że Jastrzębski Węgiel przed swoją publicznością jednak ugra seta. Jeśli chciałbyś postawić na to, że tak się nie wydarzy, wówczas polecam Ci rozważyć wycenę ustabilizowaną na 3.40. Z kolei jeśli chodzi o analogiczne zdarzenie na korzyść ZAKSY, kurs na to, że tak się zdarzy wynosi 1.07, a że nie aż na 6.50.

Nastawienie w zespołach przed drugim finałowym meczem

Siatkarscy eksperci byli pewni, że Jastrzębski Węgiel wróci do gry i będzie w stanie nawiązać walkę, a być może nawet i wygrać z Kędzierzynianami. Czy tak się stanie? Interesujące jest, kiedy spojrzymy na wypowiedzi graczy obu zespołów. Jak przyznał, chociażby Marcin Janusz w pomeczowym wywiadzie w strefie mieszanej: „Myślę, że wynik 3:0 to trochę zaskoczenie. Moim zdaniem aż takim faworytem nie jesteśmy. Nas ten rezultat bardzo cieszy, ale na razie zrobiliśmy tylko mały kroczek”. Z drugiej strony „siatki” krótkiej rozmowy udzielił Rafał Szymura, który powiedział, że: „W tych końcówkach popełniliśmy trochę za dużo błędów, a cały czas graliśmy praktycznie na styku i dwa błędy wystarczyły, żeby przegrać seta. (…) Mamy jeszcze szansę, żeby poprawić naszą grę”. Co z tego wynika? Ano to, że obie drużyny są bojowo nastawione i świadome swoich umiejętności, jak i klasy przeciwnika. Tym bardziej, że oba zespoły spotkały się w tym sezonie tyle razy, że nie sposób nagle ot tak zaskoczyć czymś swego rywala. Także jakiego meczu możemy się spodziewać?

Betfan
3.60
ZAKSA wygra 3:1

Moje typowanie związane z tym spotkaniem

W poprzednim meczu typowałem, że ZAKSA wygra mecz wynikiem trzy do jednego. Wówczas zabrakło jednej partii. Jednak sądzę, że tym razem Jastrzębski Węgiel się poprawi i już dziś będzie w stanie urwać seta faworyzowanym Kędzierzynianom. Na czas pisania tekstu wycena tego zdarzenia wynosi 3.60 i takiego typu się też podejmuję. Drugim interesującym typem jest, że zespoły już w pierwszej odsłonie zdobędą więcej niż czterdzieści pięć i pół punktu, na co mamy kurs ustabilizowany przez bukmacherów BETFAN-a na poziomie 1.72. Jednak konsekwentnie ponowię swój typ na to spotkanie. Tak jak i w taki sam sposób zaproszę Cię do zajrzenia w te dwa miejsca.

Propozycja kuponu:

Tekst kupon PlusLiga
fot. Marcin Bulanda/PressFocus
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze