Po świętach wracamy również do gier w fazie play-off tego sezonu PlusLigi. Najpierw popołudniu Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Treflem Gdańsk o awans do półfinału, a około trzy godziny później do gry wejdą siatkarze LUK-u Lublin ze Ślepskiem Malow Suwałki i oni z kolei będą rywalizować o zajęcie jedenastego miejsca w sezonie PlusLigi 2021/2022. Kupon kreślę w SUPERBET.

Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 1300 zł bez ryzyka, 34 zł darmowy zakład + 20 zł aplikacja mobilna!

1554 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 1300 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 34 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jastrzębski Węgiel vs Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.04.2022 r.)

W pierwszej ich rywalizacji po tie-breaku lepsi okazali się Gdańszczanie, którzy wówczas już przegrywali zero do dwóch. W kolejnym meczu przegrali do zera, tocząc bardzo zaciętą walkę w pierwszych dwu odsłonach, które kończyły się wynikami do dwudziestu trzech. W trzecim Jastrzębianie nie pozostawili złudzeń na temat tego, kto finalnie był lepszy tego dnia, zwyciężając do czternastu. Jak będzie tym razem?

Porównanie sytuacji klubów po ostatnich grach ćwierćfinałowych

Pierwszy mecz

Jak pisałem wyżej, w pierwszym meczu doszło do zaskakującej sytuacji. Otóż drużyna, która rzutem na taśmę, bo w ostatniej kolejce rundy zasadniczej zapewniła sobie awans do fazy play-off, ograła jedną z drużyn, które jeszcze przed sezonem były typowane do walki nie tyle o medale, co o ich konkretny kruszec. Jakby tego było mało, to właśnie Jastrzębianie w pierwszym meczu prowadzili już dwa do zera i zwłaszcza po drugiej odsłonie, którą wygrali pewnie, bo do osiemnastu, bardzo niewiele wskazywało na to, by mieli ot tak „oddać” mecz Gdańskim Lwom. Jednak później przegrywali kolejno do osiemnastu, dwudziestu jeden i trzynastu, przez co znacząco utrudnili sobie sytuację w walce o awans do półfinałów.

Drugi mecz

W drugim starciu widzieliśmy już ten zespół Jastrzębskiego Węgla, do którego się przyzwyczailiśmy w tym sezonie. Mimo zaciętej rywalizacji w premierowej i drugiej odsłonie, poradzili sobie i tym razem już nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Ostatnia partia pokazała siłę i skalę możliwości Jastrzębian, jeśli nie dochodzi do nagłych i dużej liczby zmian na parkiecie dosłownie z chwili na chwilę. Jak będzie dzisiaj? Faworytem są oczywiście Jastrzębianie, którzy nie tylko się rozpędzają i są stawiani w roli faworytów, ale również dlatego, że to oni zajęli drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Dla porównania dodam, że Trefl wskoczył do czołowej ósemki w ostatniej kolejce. Ostatecznie zajęli siódme miejsce i zdobyli trzydzieści sześć punktów. Dla porównania należy dodać, że Jastrzębski Węgiel zgromadził w dwudziestu sześciu grach aż sześćdziesiąt pięć oczek.

Kto ile ugra setów?

Jeśli planujesz postawić na to, że Jastrzębski Węgiel ponownie zwycięży w „tylko” trzech odsłonach, wówczas spotkasz się z kursem ustabilizowanym na poziomie 1.85. Ciekawe jest, że jest to taka sama wycena, jak na to, że zostanie rozegrana czwarta partia. Ciekawe i znacząco dające do myślenia jest również to, że na wynik trzy do zera na korzyść Jastrzębian jest wycena na poziomie 1.90, a stawiając na taki rezultat na Trefl, masz kurs na poziomie aż 25.00. Jeśli jednak jesteś zdania, że to się nie wydarzy i, by wyłonić zwycięzcę będzie potrzeba rozegrać cztery lub nawet ponownie pięć setów, to na te dwa zdarzenia kurs przygotowany przez wynosi kolejno: właśnie 1.85, jak i 4.40. Na to, że nie będzie potrzeby grać tie-breaku wycena została ustabilizowana przez bukmacherów SUPERBET na poziomie 1.18. I tu docieramy do momentu, w którym należy postawić pytanie, czy warto obstawiać tego typu zdarzenia? Najciekawiej prezentuje się ten związany z rozegraniem czwartej partii, co tym razem wcale nie jest takie oczywiste, na jakie pierwotnie może wyglądać.

Moje typowanie związane z tym meczem Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk

Faworytem tego spotkania będzie drużyna Jastrzębskiego Węgla, ponieważ to oni lepiej prezentowali się na przestrzeni całego sezonu. Prawdą jest, że w ostatnim czasie radzili sobie gorzej, co było spowodowane licznymi kontuzjami, jak i zakażeniami wirusowymi. Jednak teraz sytuacja zdrowotna wygląda znacznie lepiej, a do tego obserwując ich grę w ostatnim czasie, można dojść do wniosku, że również radzą sobie coraz lepiej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Fornal, który błyszczy w polu serwisowym, co było widoczne głównie w ostatnim meczu, a także kolejno w ataku Jan Hadrava wraz z Szymurą oraz Stephenem Boyerem. Stąd też nie dziwią takie słowa, jak np. Jurija Gladyra, który mówi wprost o tym, że odpaść z play-off’ów już po ćwierćfinale byłoby, jak to nazwał w pomeczowych wywiadach: „troszeczkę niedorzeczne”.

Superbet
1.85
Będzie czwarty set - TAK

Dlatego też podsumowując sądzę, że to jastrzębianie wyjdą zwycięsko po raz kolejny z tej rywalizacji. Natomiast sama gra zakończy się po czterech partiach. Dlatego też od siebie właśnie stawiam na to zdarzenie i twierdzę, że się to jednak wydarzy, bo Trefl będzie miał o co grać i przynajmniej w pierwszych dwu partiach będzie w stanie, choćby „ukąsić” Jastrzębian, jak GKS Katowice w rewanżowym meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

LUK Lublin vs Ślepsk Malow Suwałki: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.04.2022 r.)

W tej grze będziemy świadkami rywalizacji drużyn, które po rundzie zasadniczej zajmowały kolejno miejsca w ligowej tabeli: jedenaste i dwunaste. Co interesujące, to to, że obie drużyny zgromadziły po dwudziestu sześciu meczach dwadzieścia cztery punkty. Różnica, przez którą mieliśmy właśnie takie ułożenie w tabeli, polega na tym, że LUK zwyciężył o jeden raz więcej, a drużyna z Suwałk o dwa razy częściej ulegała swoim rywalom po tie-breaku, a także o raz mniej zwyciężyła w ostatecznym rozrachunku.

Historia ich starć z tego sezonu

Jeśli spojrzymy na historię ich starć z tego sezonu, to byliśmy świadkami dosłownie wszystkiego. Najpierw do zera gładko w październiku wygrał Ślepsk, by już w styczniu ulec LUK-owi do jednego. Z kolei w ostatniej ich rywalizacji byliśmy świadkami szalenie zaciętego meczu, który zakończył się dopiero po tie-breaku. Co również istotne to fakt, że LUK w kwietniowym meczu przegrywał już zero do dwóch. Druzgocący był zwłaszcza drugi set, w którym LUK przegrał do osiemnastu, by „chwilę później” w identycznym rozmiarze zwyciężyć. Jak będzie tym razem? Spodziewam się, że bez większej zmiany, to znaczy: w ostatnim czasie drużyny prezentują w miarę równy poziom, a i każda z nich ma jeszcze o co grać. Jeśli Ślepsk wygra, to wówczas wyrówna stan rywalizacji i ponownie to w Suwałkach dojdzie do decydującego meczu o to, kto ostatecznie znajdzie się na jedenastym miejscu w tabeli na zakończenie sezonu. Czy do tego dojdzie? Sądzę, że tak, bo Ślepsk to przecież drużyna, że się powtórzę, która w pierwszym meczu prowadziła już dwa do zera, ale później zaczęła popełniać serię banalnych błędów, zwłaszcza w komunikacji i w polu zagrywki. Co ciekawe, odmiennego zdania są bukmacherzy SUPERBET, którzy to LUK stawiają w roli faworytów; a przynajmniej na to wskazuje kurs ustabilizowany na poziomie 1.53 względem 2.35 na to, że to Lublinianie odniosą sukces.

Moje typowanie związane z tym meczem:

Jakie są inne kursy? Zanim do tego przejdę, dodam, że warto odwiedzić jeszcze dwa miejsca, zanim przejdziesz do obstawiania z SUPERBET siatkarskich meczów. Jakie to miejsca? Wystarczy kliknąć właśnie w te wyrazy. W końcu nie bez powodu zmieniono ich barwę. Wracając, to bukmacherzy SUPERBET przygotowali jeszcze kilka wycen związanych z typowaniem tego spotkania. Jednym z nich jest to, gdzie „należy” wskazać dokładną liczbę setów potrzebnych do wyłonienia zwycięzcy. Kurs na to, że tylko trzech wynosi 2.65, czterech – 2.50, a pięciu aż 3.10. Jak pokazuje historia ich ligowych gier z tego sezonu, każdy wynik jest możliwy, dlatego też typowanie właśnie tego zdarzenia tym razem sobie odpuszczę. Także jaka jest moja propozycja związana z tym spotkaniem? Ano taka, że skoro Ślepsk za każdym razem okazywał się lepszy w drugiej partii, to wydarzy się tak i w czwartej ich grze. Kurs na to zdarzenie wynosi 2.20, a na to, że wygra w tej partii jednak LUK wynosi 1.60. Odnośnie do typowania pierwszego i trzeciego seta, to na zwycięzcę pierwszego mamy wyceny na poziomie 1.65 do 2.10, a na ten związany z triumfatorem trzeciego – 1.60 do 2.20.

Superbet
2.20
Ślepsk wygra drugiego seta - TAK

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

Propozycja kuponu:

Kupon PlusLiga
Kupon związany z 2 meczami PlusLigi
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze