W środę w Kaliszu odbyła się konferencja prasowa przed meczem Pucharu Davisa, w ramach którego reprezentacja Polski w dniach 6-7 marca zmierzy się z Hongkongiem. Podczas niej kapitan biało-czerwonych, Mariusz Fyrstenberg, zapewnił, że do kadry po wieloletniej nieobecności wróci Jerzy Janowicz.

Jerzy Janowicz po raz ostatni w reprezentacji Polski grał w 2015 roku, podczas meczu z reprezentacją Słowacji. Wprawdzie biało-czerwoni wówczas okazali się lepsi od rywali i osiągnęli historyczny awans do Grupy I Światowej Pucharu Davisa, to jednak łodzianin nie będzie tego wspominać najlepiej. To właśnie wtedy rozpoczęły się jego problemy zdrowotne z kolanem, które zaburzyły jego karierę na kolejne lata.

Póki co wstrzymujemy się z podaniem oficjalnego składu, bo termin mija za dwa tygodnie. Mogę jednak potwierdzić, że po czterech latach do reprezentacji wraca Jerzy Janowicz. Potwierdził swój udział prezesowi PZT. Mam nadzieję, że kontuzje już Jurka ominą. Sądzę, że wciąż może dużo osiągnąć. W Pucharze Davisa będzie mógł pokazać się ze swojej najlepszej strony – powiedział na temat powrotu do kadry Janowicza Mariusz Fyrstenberg, dla którego mecz z Hongkongiem będzie debiutem w roli kapitana reprezentacji Polski.

Popularny „Fryta” pełny skład na mecz Pucharu Davisa pod 25 lutego. Wiadomo już jednak, że zabraknie w nim Łukasza Kubota oraz Huberta Hurkacza. Pod znakiem zapytania stoi również start kontuzjowanego Kamila Majchrzaka.