Jerzy Janowicz wciąż pozostaje w grze o tytuł turnieju ATP Challenger Tour we francuskim Pau. Reprezentant Polski w czwartek po bardzo zaciętym spotkaniu okazał się lepszy od Lorenzo Giustino. Niegdyś 14. tenisista świata tym samym awansował do ćwierćfinału, co jest jego najlepszym wynikiem od 2017 roku!

Jerzy Janowicz już od rozpoczęcia zmagań w imprezie rangi ATP Challenger Tour w Pau prezentuje niezwykle wysoki poziom. Reprezentant Polski z meczu na mecz gra coraz lepiej, a w czwartek przeciwstawić mu się nie zdołał nawet bardzo dobrze dysponowany tego dnia Lorenzo Giustino. Wprawdzie Włoch zdołał urwać seta naszemu rodakowi, to jednak końcowe zwycięstwo padło łupem 29-latka. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Janowicz znowu – już po raz trzeci w tym tygodniu – nie stracił własnego podania (nie musiał bronić chociażby jednego break-pointa).

Reprezentant Polski za sprawą wygranej z włoskim oponentem 6:4, 6:7(5), 6:3 osiągnął trzecie zwycięstwo z rzędu. Łodzianin o miejsce w półfinale zawodów rozgrywanych w Pau powalczy z Hugo Grenierem, który w wewnątrz francuskim pojedynku pewnie pokonał wyżej notowanego Enzo Couacauda. Janowicz i Grenier, który aktualnie jest 250. zawodnikiem rankingu ATP, w przeszłości nie mieli okazji spotkać się w zawodowym cyklu.