Janekx89: Niedzielne granie w Ekstraklasie, jednocześnie w Warszawie i Bełchatowie

typy ekstraklasa

Zapowiedź dwóch niedzielnych spotkań PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa vs Zagłębie Lubin, a także Raków Częstochowa vs Lechia Gdańsk. W następnej kolejce zapowiedź połączona będzie z typami do kuponu z gwarantowanym zwrotem (zakład bez ryzyka) w ForBET.

Graj razem z Janekx89 w ForBET!

50 PLN bez ryzyka na start i 2050 PLN w bonusie od depozytu – sprawdź:

Kod: 2100PLN

Więcej na temat bonusów w ForBET

LEGIA Warszawa – KGHM ZAGŁĘBIE Lubin, niedziela 17:30

Po zwycięstwie w rewanżowym meczu z Atromitosem, podopieczni Aleksandara Vukovicia w kolejnym ligowym pojedynku zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Zagłębie bardzo słabo, bo od dwóch remisów i porażki rozpoczęło sezon, ostatnie zwycięstwo (2-0) ze słabo dysponowaną Arką poprawiło trochę napięte nastroje w klubie. W ostatnim czasie docierały informacje, że pozycja prezesa Mateusza Dróżdża nie jest zbyt mocna. Lubinian przed wrześniową przerwą na mecze reprezentacji czeka jeszcze mecz na swoim stadionie z Piastem Gliwice i wyjazd do Krakowa na mecz z Wisłą.

We wczorajszym „wyjazdowym” meczu rezerw Wojskowych z miejscowym Ursusem (zwycięstwo 3-2) zagrali młodzi: Wojciech Muzyk, Michała Karbownik, Mateusza Praszelik i Macieja Rosołek, wspierani byli przez Inakiego Astiza,

Odnośnie meczu rezerw ciekawy jest fakt, że 18-letni Michał Karbownik w najbliższym czasie prawdopodobnie trafi na wypożyczenie. Podczas wczorajszego meczu drugiej drużyny był obserwowany przez minimum trzech przedstawicieli ekstraklasowych klubów, jednak według moich informacji klub i agent zawodnika optują za transferem okresowym do klubu z zaplecza Ekstraklasy, gdzie młody pomocnik miałby zdecydowanie większe szanse na regularne występy.

Arvydas Novikovas i Domagoj Antolić podobnie jak w meczu pucharowym przez urazy będą niedostępni dla trenera, dodatkowo Litwin, żeby wrócić do składu będzie musiał udowodnić swój powrót do oczekiwanej formy na treningach. Ostatnie mecze w jego wykonaniu są odbierane przy Łazienkowskiej jako duże rozczarowanie, a z zakładanego „budowania formy meczami” nic dobrego nie wyszło.

Po meczu na bocznym boisku zawodnicy będący poza kadrą i rezerwowi odbędą specjalny trening wyrównawczy.

W składzie Legii nie będzie istotnych zmian. Z nieoficjalnych informacji wywnioskować można, że dział sportowy Legii monitoruje sytuację w kontekście wzmocnień na pozycje skrzydłowego i napastnika.

Prawy obrońca Miedziowych, Alan Czerwiński podobnie jak wcześniej Bartłomiej Pawłowski (odszedł do tureckiego Gaziantep) niezbyt chętnie podchodzi do tematów odnośnie nowej umowy. Rozmowy odnośnie nowego kontraktu odwleka także Filip Starzyński, którym nadal poważnie zainteresowana jest gdańska Lechia. Ofensywny pomocnik Miedziowych właśnie w meczach z Legią notował najlepsze występy indywidualne, aż pięć bramek ustrzelił na stadionie przy Łazienkowskiej.

W ataku Zagłębia wybiegnie młodzieżowiec Patryk Szysz, którego losy jeszcze w Górniku Łęczna uważnie śledzili skauci dzisiejszego rywala.

– Menedżer piłkarza sygnalizował nam, że jest zainteresowanie Legii. Ale widocznie ostateczna decyzja na tak nie zapadła. Oficjalna oferta z Warszawy nie wpłynęła, przyszła natomiast z Wisły Kraków. Byłem na łączach z Arkadiuszem Głowackim. I druga oferta była z Lubina, nie ukrywam: lepsza finansowo. Dogadaliśmy się z Michałem Żewłakowem w 24 godziny. Interesował się też Górnik Zabrze, bardzo chciał go Marcin Brosz. Górnik wziął jednak Ryczkowskiego i temat ucichł – zdradził w Przeglądzie Sportowym Velijko Niktović były prezes, a obecnie dyrektor sportowy klubu z Łęcznej.

Typ: Obydwie drużyny strzelą bramkę 

Kurs ForBET 1.83

RAKÓW Częstochowa – LECHIA Gdańsk, niedziela 17:30

Przed nami trzeci mecz beniaminka rozegrany w roli gospodarza, dzisiaj do Bełchatowa przyjedzie najtrudniejszy teoretycznie rywal z dotychczasowych. Niestety odnośnie przebudowy stadionu w Częstochowie zwanym skansenem nie ma konkretnych informacji, mamy drugą połowę sierpnia a przetarg nadal nie został rozstrzygnięty, o ile broniłem klub z Częstochowy i jestem za tym, żeby o obecności w lidze decydowały kwestie sportowe, tak taka sytuacja normalną nie jest. Zapowiedzi o powrocie do swojego miasta nawet w rundzie wiosennej okazują się zwykłymi populistycznymi mrzonkami. Coraz bardziej przypomina to sytuację Sandecji i niepoważnego zachowania miejskich władz.

Dodatkowo na atmosferę wokół klubu niezbyt dobrze wpływają ostatnie wyniki, pomimo stwarzania wielu sytuacji jak w meczach z Cracovią i Górnikiem Zabrze zawodnicy Marka Papszuna schodzą z boiska pokonani. Obrońca Arkadiusz Kasperkiewicz w ostatnim tygodniu znalazł się na cenzurowanym, w czasie treningów często jego miejsce zajmował Dawid Szymonowic. Powracający po urazie Daniel Bartl dochodzi do optymalnej formy i powinien występować w dłuższym wymiarze czasowym.

W kontekście ewentualnych wzmocnień Rakowa poszukiwani są środkowy obrońca, środkowy pomocnik i wahadłowy/skrzydłowy. Włodarze beniaminka walczą o Damiana Dąbrowskiego, o ile cena wyznaczona przez zarządzających klubem z Krakowa nie jest problemem, tak sam zawodnik na razie odmówił i niezbyt przychylnie podchodzi do takiego transferu. Tym bardziej, że już w zimowym okienku będzie mógł podpisać kontrakt z nowym klubem. Wahadłowym z którym były prowadzone zaawansowane negocjacje był Aleksander Jagiełło z Piasta, zawodnik ten doznał w ostatnich dniach niefortunnej kontuzji barku.

Dwaj młodzi Mateuszowie z Lechii, Sopoćko i Żukowski trafią na wypożyczenie. Ten pierwszy jest bardzo blisko wypożyczenia do Podbeskidzia Bielsko-Biała, drugi również powinien trafić do pierwszoligowego klubu, w jego przypadku chodzi także o zmianę otoczenia przez pojawiające się problemy pozasportowe.

Wbrew pojawiającym się plotkom o wypożyczeniu, pozyskany z młodzieżowej drużyny Evertonu Paweł Żuk zostaje w Gdańsku. Trenerzy mają plan na jego rozwój indywidualny i wzmocnienie aspektów fizycznych.

Typ: X2 + poniżej 3,5 bramki 

Kurs ForBET 1.93