Wczoraj rozegrane zostało pierwsze spotkanie finałowe Pucharu Świata Fide, w którym to bierze udział nasz polski arcymistrz Jan-Krzysztof Duda! Janek we wczorajszej partii grał bierkami koloru czarnego i po dosłownie kilkudziesięciu minutach gry i kilkunastu ruchach uzyskał remis, co jest bardzo dobrym prognostykiem na kolejne pojedynki z Sergiejem Kariakinem! Cały turniej ma miejsce w Soczi, w trzech przepięknych kompleksach! Przypominam, że udział Janka w finale tego turnieju jest wynikiem historycznym, żaden z Polaków nigdy nie osiągnął takiego rezultatu, a co więcej, Janek awansował również do przyszłorocznego turnieju pretendentów co również jest fenomenalnym osiągnięciem dla każdego profesjonalnego szachisty na świecie! Nie przedłużając, przejdźmy do analizy!

Załóż konto w BETFAN z kodem ZAGRANIE i graj najwyższy zakład na rynku bez ryzyka do 600 PLN!

 

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jan-Krzysztof Duda – Siergiej Kariakin
05.08.2021 r. Godz. 14:00

Na starcie chciałbym jednak zaznaczyć, że sam nie jestem arcymistrzem szachowym, więc jeśli ktoś z was ma jakieś cenne spostrzeżenia przed spotkaniem Janka, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Betfan kod promocyjny  – przeczytajcie o zasadach prezentów od buka! Zacznijmy więc pokrótce od opisania tego, co stało się we wczorajszym spotkaniu. Po bardzo krótkiej partii, bo trwającej zaledwie siedemnaście ruchów, po potrójnym powtórzeniu pozycji nastąpił remis w pierwszej rozgrywce. Taki rezultat oczywiście jest fenomenalny dla JKD, bo przypomnijmy, że zaczynał on od gry czarnymi bierkami, zatem miał teoretycznie nieco trudniejszą, dlatego zawsze remis w pierwszej partii jest korzystny dla zawodnika.

Teraz JKD grając białymi ma przed sobą przede wszystkim perspektywy na nadchodzące starcie. Może on starać się ustawić pozycję, która daje mu remis, a następnie próbować wycisnąć z niej zwycięstwo i po prostu bezpiecznie rozgrywać tę partię, mając cały czas szanse na zwycięstwo bez konieczności rozgrywania dogrywki. Już sama wczorajsza decyzja Kariakina może dziwić wiele osób, gdyż miał on jeden dzień odpoczynku dłużej niż Janek i tak szybka propozycja remisu, grając bierkami koloru białego to po prostu zaskakuje. Oczywiście bierzemy pod uwagę fakt, że obydwaj zawodnicy mogą być już po prostu zmęczeni rozgrywanym turniejem, jednak to Janek miał za sobą długą batalię z najlepszym szachistą w historii i to on mógł bardziej odczuwać trudy turnieju, tym bardziej może zastanawiać decyzja jego rywala.

Pamiętajmy jednak również o tym, że jeśli dziś w partii klasycznej padnie remis, to odbędzie się dogrywka w postaci szachów szybkich, a tutaj już Janek ma ogromną przewagę, w rankingu rapidowym zajmuje on czwarte miejsce, natomiast jego rywal plasuje się na dziesiątej pozycji, Janek zresztą pokazał swoją klasę w poprzednich dogrywkach z Grischukiem i Carlsenem i według mnie jest teraz w idealnej pozycji startowej do tego meczu i szczerze mówiąc kursy na jego ostateczny sukces w turnieju naprawdę mnie dziwią. Kariakin ma co prawda więcej oczek w rankingu szachów klasycznych, jednak w rankingu live jest to niewielka liczba punktów, a to Janek będzie miał inicjatywę w dzisiejszym pojedynku z racji na kwestię koloru bierek. Pamietaj, że zakład bez ryzyka jest ze zwrotem na konto bonusowe w BETFAN,

Baner grupy typerskiej facebook

Według mnie kurs na “awans” Janka jest bardzo atrakcyjny, idealnie nadaje się na singla!  Polak mógł wykorzystać wczorajszy dzień na dodatkowy odpoczynek, przygotowanie i według mnie nie ma szansy na porażkę w dzisiejszej partii klasycznej, natomiast tak jak pisałem, im krótszy czas tym szanse bardziej przechylają się na korzyść Janka. Według mnie kursy na obydwu graczy powinny być bardziej wyrównane, natomiast 2.00 na zwycięstwo naszego rodaka jest w zasadzie promocją. JKD jest w swojej życiowej formie, notuje najlepszy wynik nie tylko w swojej karierze, ale także w całej polskiej historii szachów i z pewnością nie brakuje mu możliwości i motywacji do dalszych sukcesów! Dodatkowy dzień z pewnością pomógł też “ostudzić głowę” po triumfie nad Magnusem, chociaż oczywiście wiemy, że Janek jest profesjonalistą i trenerzy z pewnością pomogli mu przygotować się do finałowego starcia również pod kątem mentalnym!

Podsumowując, ja proponuje dla was patriotyczny singiel na zwycięstwo Janka w całym Pucharze Świata, proponuje wam też zajrzenie na naszą stronę po więcej informacji o szachach i typach!  Według mnie jednak ten typ ma również ogromne value, a wynika to zarówno z formy Polaka, jak i z formatu rozgrywek i wczorajszego rezultatu. Przed JKD ciągle bardzo wymagające zadanie, jednak przystępuje do niego z bezpiecznej pozycji, jedynie porażka białymi eliminuje go z dalszej walki, a dobrze wiemy jak rzadko takie sytuacje się zdarzają, zwłaszcza że Janek na tym turnieju w ogóle nie przegrywa! Dogrywki faworyzują Polaka, a zmęczenie widać również po jego oponencie. Według mnie jest to idealny typ na to spotkanie, napiszcie jednak co wy sądzicie, czy Polak zwycięży i zdobędzie tytuł? Jeśli nie graliście jeszcze w Betfanie, to koniecznie sprawdźcie opinie o nich!

Betfan
2.00
Jan-Krzysztof Duda zdobędzie tytuł

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: ZAGRANIE
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 50 zł
  4. Stawiasz pierwszy kupon SOLO, AKO, który zostanie objęty zakładem bez ryzyka. Z promocji wyłączone są zakłady MATCHDAY BOOST
  5. W razie przegranej otrzymasz zwrot w bonusie. Obrót 1 x 3.80 – minimum 3 zdarzenia
Betfan kupon szachy

Zaloguj się aby dodawać komentarze