Prawdopodobnie nie odbył się jeszcze oficjalny mecz piłki nożnej, w którym nie byłoby choćby jednego rzutu rożnego. To stały fragment gry, który jest naturalnym elementem gry w piłkę nożną. Co więcej, to moment, w którym jest bezpośrednie zagrożenie pod bramką. Bramki z rzutów rożnych rozstrzygają wyniki meczów – nawet tych najbardziej istotnych pojedynków. Jeśli dokładnie śledzisz zakłady bukmacherskie na piłkę nożną, to wiesz, że rzuty rożne można obstawiać w typach przedmeczowych i “na żywo”. Buki co mecz wystawiają ofertę kursową na rzuty rożne. Jak prawidłowo analizować ten fragment gry, by na typowaniu rzutów rożnych zarabiać? Sprawdź!

Jak obstawiać rzuty rożne?

W obstawianiu piłki nożnej nie zawsze chodzi o wynik meczu, bo dzięki dodatkowym rozszerzeniom typerzy mogą korzystać z oferty na bramki, strzelców, żółte/czerwone kartki i rzuty rożne. Corner, bo tak po angielsku określa się wznowienie gry z narożnika, to dla każdej drużyny istotny aspekt gry. Od strony taktycznej rzuty rożne są ćwiczone tak, żeby zaskoczyć przeciwnika. Jednym wychodzi to lepiej, a drugim gorzej. Vice versa – w trakcie sezonu można znaleźć ekipy, dla których jest to pięta Achillesowa i po rzutach rożnych tracą sporo goli.

Oglądając mecz piłki nożnej prędzej czy później można spodziewać wznowienia gry po rzucie rożnym. Kiedy tak się dzieje? Gdy piłka opuści linie bramkową, a ostatni kontakt zaliczyła z zawodnikiem z ekipy broniącej.

Obstawianie rzutów rożnych – co trzeba wiedzieć?

Zakłady na rzuty rożne pojawiają się typowaniu przedmeczowym i live. Bukmacherzy oferują więcej możliwości w zakładach na rzuty rożne przy meczach czołowych lig takich jak Premier League, La Liga, Serie A i Bundesliga. W niżej notowanych rozgrywkach typy na rzuty rożne się pojawiają, ale z mniejszą ilością rozszerzeń.

O tym, kiedy i dla kogo jest rzut rożny decyduje sędzia meczu. Często na corner wskazuje arbiter liniowy, ale decydujący głos należy do sędziego głównego. Zdarzają się sytuacje, że zmienia on decyzje swojego pomocnika. Arbiter informując o rzucie rożnym wskazuje ręką na narożnik, z którego powinna być wznowiona gra. Co ciekawe, aby rozpocząć grę od rzutu rożnego nie trzeba czekać na gwizdek sędziego.

Kiedy zespół przygotowuje się do wykonania cornera można zaobserwować, jak w pole karne rywala wchodzą wszyscy najwyżsi gracze. Dlaczego? Zazwyczaj piłka wrzucana jest górą, a wtedy dochodzi do walki powietrznej. Im ktoś ma lepsze warunki fizyczne – tym większa szansa, że odda celny strzał głową. Nie jest to jednak reguła, bo rzuty rożne mogą być wykonywane również podaniem po murawie.

To jak istotny to element meczu piłkarskiego, pokazał ostatni finał Euro 2020. Dzięki rzutowi rożnemu włoska reprezentacja strzeliła gola na 1:1 przeciwko Anglii. Widać, że typy bukmacherskie na rzuty rożne mogą stanowić ważny element w twojej strategii.

Rozdaje zakładów na rzuty rożne

W zakładach bukmacherskich można wyróżnić kilka szczegółowych rynków, które są związane z rzutami rożnymi. W dużej mierze oferta bukmacherów sprowadza się do tego, aby wskazać, kto będzie miał więcej cornerów? Dodatkowo można też przewidzieć liczbę rzutów rożnych w schemacie under/over.

Najpopularniejsze rodzaje zakładów na rzuty rożne opisujemy poniżej:

Rzuty rożne — kto więcej?

To rynek, w którym odpowiadasz na pytanie: kto będzie miał więcej rzutów rożnych? Można to robić w odniesieniu do całego meczu lub 1./2. połowy. W tym konkretnym zakładzie wybierasz pomiędzy gospodarzem a gościem. To zakład dwudrogowy, który znajdziesz w ofercie pre-match i live.

Suma rzutów rożnych w meczu

Jeśli obstawiasz sumę goli powyżej/poniżej, to nie będziesz miał żadnych kłopotów ze zrozumieniem łącznej liczby rzutów rożnych. W tym przypadku bukmacher ustala określoną linię rzutów rożnych np. 8.5, a ty wskazujesz czy będzie więcej lub mniej cornerów. To kolejny przykład zakładu dwudrogowego, który pojawia się w ofercie przedmeczowej i na żywo.

Handicapy w rzutach rożnych

Handicapy w rzutach rożnych to już nieco większy rodzaj wtajemniczenia. Potrzeba naprawdę bogatej oferty bukmacherskiej, aby trafić na ten rynek. Jak się go typuje? Tak jak pozostałe handicapy, a więc jeden z zespołów otrzymuje handicap np. +2.5 w rzutach rożnych, więc posiada na starcie pewną przewagę. Jeśli typujesz przeciwko takiej drużynie, to rywal powinien mieć co najmniej o trzy rzuty rożne więcej w meczu, żeby zakład był zwycięski.

Typy i kursy na rzuty rożne jednej drużyny

Jako uzupełnienie zakładów na rzuty rożne pojawia się oferta w odniesieniu do jednej drużyny. Tak jak możesz typować ile zespół strzeli goli lub ile zanotuje kartek – tak możesz znaleźć kursy na to, ile będzie miał rzutów rożnych. W ten sposób nie obstawiasz w kontrze do przeciwnika, a tylko skupiasz się na osiągnięciach jednego zespołu. W tym rodzaju zakładów mogą znaleźć się typy: ile rzutów rożnych będzie miał gospodarz?

Gdzie obstawiać rzuty rożne?

Generalnie można stwierdzić, że kursy na rzuty rożne pojawiają się w zakładach u wszystkich polskich bukmacherów. Oczywiście mowa o bukmacherach internetowych, bo u nich oferta jest najszersza. Rzuty rożne to rynek, który może być obsługiwany w obstawianiu przed rozpoczęciem meczu, jak i w trakcie.

Przy meczach piłki nożnej średnio pojawia się ponad 100 rozszerzeń w zakładach przedmeczowych. Część z nich stanowi ofertę na rzuty rożne. Wspomnieliśmy już na początku, że typowanie rzutów rożnych możliwe jest raczej w bardziej popularnych rozgrywkach. Tak robi właśnie Fortuna, ale też STS. Więcej rozszerzeń niż u wcześniej wymienionych bukmacherów można spotkać w forBET i LVBET. Dodajmy, że każdy z tych buków oferuje zakłady pre-match i live w odniesieniu do cornerów.

jak obstawiać rzuty rożne forbet

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na rzuty rożne

Jeśli mamy proponować najlepsze firmy do rzutów rożnych, to postawilibyśmy na ofertę forBET. U tego buka można grać sumę cornerów, handicapy, kto więcej, a także dodatkowe rozszerzenia w stylu: kto będzie miał ostatni corner w meczu?

forBET od dawna imponuje ofertą na piłkę nożną i w przypadku grania zakładów na rzuty rożne na pewno świetnie się sprawdza.

Jak analizować pod typowanie rzutów rożnych?

Na pewno trzeba założyć to, że obstawiając mecze piłki nożnej znasz styl gry drużyn, które właśnie się ze sobą konfrontują. Styl to jedno, ważną rolę odgrywa też forma i potencjał zespołów. Jeśli do rywalizacji stają wyrównane zespoły, to można oczekiwać wymiany ciosów i równomiernego rozłożenia rzutów rożnych. W konfrontacji faworyta z outsiderem ten pierwszy może dominować na boisku, przez co częściej będzie wykonywał ten stały fragment gry.

W meczach drużyn, które grają ofensywną piłkę można zakładać, że linia na sumę rzutów rożnych będzie łamana. Jeśli oba zespoły szybko przenoszą ciężar gry pod bramkę rywali, to wówczas są prowokowane sytuacje, gdzie może dochodzić do wybić piłki poza linię końcową. Inaczej jest w pojedynku, gdzie ekipy skupiają się na rywalizacji w środku pola. Wówczas zdarzeń podbramkowych może być jak na lekarstwo, co nie sprzyja częstym cornerom.

Dodatkowe informacje o analizowaniu meczów znajdziesz w tym artykule: https://zagranie.com/jak-obstawiac-mecze-wskazowki-analizy-oraz-typy-dla-ciebie/.

Statystyki i style gry drużyn

Na przestrzeni sezonu ligowego można analizować statystyki, jeśli chodzi o ilość wykonywanych rzutów rożnych przez gospodarzy i gości. W każdej lidze są zespoły, które narzucają własny styl gry i naciskają na rywali. Ekipy, które oddają sporo strzałów na bramkę automatycznie mogą częściej wykonywać rzuty rożne. Z kolei drużyny, które oddają pole gry przeciwnikom mogą przeciwko sobie uzyskiwać więcej cornerów.

Badając style gry warto zwrócić uwagę na częstotliwość oddawanych strzałów w meczach. Im jest ich więcej – tym może być więcej rzutów rożnych. Jak zwykle w tym przypadku z pomocą przyjdą statystyki – te indywidualne, jeśli chodzi o próby strzałów i dryblingów oraz drużynowe. Niekiedy zespoły, które czują się silne w tym elemencie, celowo wymuszają rzuty rożne, aby uzyskać okazję na skuteczne dośrodkowanie z narożnika.

typowanie rzuty rożne

Fot. Marzena Kacka

Jak obstawiać rzuty rożne — podsumowanie

Obstawianie rzutów rożnych to wyższa szkoła jazdy. Skuteczne typowanie tych zakładów wiąże się z doskonałą wiedzą o stylach gry drużyn, a także statystykach. Nie jest to jednak na tyle trudne, by nie zainteresować się tym tematem. Zwłaszcza, jeśli szuka się nowych możliwości obstawiania piłki nożnej. Warto też przypomnieć, że zakłady na cornery zrealizujesz w trybie live. Dla uważnych obserwatorów boiskowych zdarzeń – może to być prostsze w typowaniu niż kupony pre-match na rzuty rożne.

Fot. z okładki: Adam Starszynski

FAQ

Jakie zakłady znajdziesz na rzuty rożne?

Podstawowe zakłady na rzuty rożne u bukmacherów online to: suma rzutów rożnych, kto więcej, handicap na rzuty rożne.

Gdzie obstawiać rzuty rożne?

Naszym zdaniem najbogatszą ofertę na rzuty rożne oferuje forBET.

Zaloguj się aby dodawać komentarze