Zakłady bukmacherskie na League of Legends to jeden z filarów obstawiania esportu. Popularny LOL, to druga najchętniej typowania gra z dziedziny esports. W League of Legends grywa około 200 milionów osób, a część z nich szuka też swoich szans w zakładach bukmacherskich. Jak i gdzie obstawiać LOL? League of Legends dostępne jest u polskich bukmacherów online. Zakłady można obstawiać w trybie pre-match i live. Jak to robić? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

League od Legends zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy od kilku lat oferują zakłady na esport, a jeśli o tym zjawisku mowa, to nie sposób pominąć grę League of Legends. To jedna z modyfikacji do gry Warcraft III, która pojawiła się na rynku w 2009 roku. Od tamtej pory LOL przechodził wiele udoskonaleń, ale główne zasady gry się nie zmieniły.

W League of Legends sporo mogą zarobić gracze, którzy obstawiają esport, a także uczestnicy tej zabawy. W Mistrzostwach Świata League of Legends pula nagród sięga kilku milionów dolarów. Zawodowi gracze zarabiają krocie na grze w LOL. Z racji tego, że bukmacherzy oferują zakłady na League of Legends, również na stawianych kuponach można zyskać duże profity. Aby tak się stało trzeba wyróżniać się wielką znajomością gry, a także poszczególnych postaci, zawodników i zespołów.

League of Legends od 2013 roku w USA funkcjonuje jako jeden ze sportów.

Obstawianie LoL – najważniejsze informacje

Skuteczne typowanie LOL musi brać się z dokładnego zrozumienia zasad tej gry. O co w niej chodzi? Dopiero po poznaniu specyfiki League of Legends, możesz przejść do wyboru najlepszego bukmachera z LOL. A więc o co chodzi w tej najpopularniejszej grze esportowej? To gra z gatunku multi player online battle arena – podobnie jak DOTA 2. W LOL konfrontują się dwie drużyny, które mogą liczyć po pięciu członków. Każdy z zawodników wybiera swojego bohatera, którym będzie kontynuował pojedynek.

Rywalizacja odbywa się na mapie Summoner’s Rift. Członkowie gry są rozstawieni na odpowiednich liniach:

 • Linia górna,
 • Linia dolna,
 • Linia środkowa,
 • Dżungla.

Aby przejąć kontrolę nad rywalizacją dany zespół dąży do tego, żeby zdobyć linię wroga. W zależności od linii wybiera się stosownych bohaterów do gry. Dla przykłady w górnej linii powinny dominować postaci o atutach defensywnych, z kolei w środkowej ci, którzy potrafią atakować i robią to z dużą intensywnością.

league of legends jak obstawiać

Fot. PressFocus

O co chodzi w rozgrywce? O to, aby zdobyć przewagę nad wrogiem i zburzyć jego bazę, czyli Nexus. Ta ekipa, która tego dokona – wygrywa pojedynek. Oczywiście w trakcie rozgrywki trzeba szturmować linię, burzyć wieżę i zdobywać smoki. Wszystko to składa się na udaną ofensywę na Nexus.

Jak obstawiać League of Legends?

Tak jak w przypadku obstawiania pozostałych gier esportowych, tak i w League of Legends kluczowe jest poznanie przebiegu rywalizacji. Jeśli typujesz piłkę nożną, to doskonale wiesz, jak odbywa się mecz. Podobnie musi być, gdy obstawiasz League of Legends. To konfrontacje, które z reguły trwają 20 – 60 minut. Drużyny rywalizują o to, aby odnieść wygraną. W zależności od ligi zwycięstwo może dawać triumf na dwóch mapach lub na trzech. Warto o tym pamiętać typując dokładny wynik.

W League of Legends poza zdobyciem Nexusa odbywa się wiele pomniejszych historii, które są możliwe do obstawiania w zakładach bukmacherskich. Nie jest tak, że musisz przewidywać tylko to, kto wygra? Bukmacherzy dają znacznie więcej opcji, bo możesz wskazać pierwszą krew lub liczbę map, a nawet zdobytych smoków itd.

LoL – jak obstawiać? [rady i wskazówki]

Rozpoczynają przygodę z League of Legends miej świadomość, że typując esport powinieneś stosować podobne mechanizmy, co w pozostałych sportach. O co chodzi? Dla bezpieczeństwa kapitału dobrym rozwiązaniem byłoby wybranie systemu bukmacherskiego i trzymanie się go przez dłuższy czas. Poza tym obstawiając LOL nie daj się ponieść emocjom, a wszystko analizuj na chłodno. W tym celu wykorzystaj obszerne statystyki, które mówią o skuteczności postaci, jej predyspozycjach i wynikach poszczególnych drużyn.

Jak obstawiać? Oto porady:

 • Przed meczem sprawdź statystyki obu zespołów,
 • Poznaj wyniki drużyny po stronie czerwonej i niebieskiej,
 • Przeanalizuj to, z jakich postacji korzystają najczęściej,
 • Dowiedz się, czy często pada ich łupem tzw. pierwsza krew,
 • Poznaj ich skuteczność zdobywania smoków i wieży,
 • Poczytaj o ostatnich doniesieniach odnośnie obu drużyn.

League of Legends zasady gry

W League of Legends zasady są od dawna takie same. Na każdej linii drużyny posiadają swoich przedstawicieli. Co ciekawe, dolna linia jest o tyle specyficzna, że znajdują się na niej dwie postaci – strzelec i suport. Tak naprawdę cała potyczka oparta jest o to, aby likwidować stwory, za które przyznawane są bonusy, które dają dodatkowe moce. To wszystko może przełożyć się na ostateczny triumf, jeśli idzie o zdobycie bazy przeciwnika. Co ciekawe, według statystyk wynika, że częściej wygrywają te zespoły, które zajmą niebieską stronę. Patrząc globalnie – większość drużyn gorzej radzi sobie po czerwonej stronie.

W League of Legends już teraz jest ponad 150 postaci. Najlepsze z nich można poznać na oficjalnej stronie gry. Tam widnieje procent wygranych starć przy użyciu konkretnego bohatera. Typując LOL również to trzeba brać pod uwagę.

Rodzaje zakładów na LoLa

Zakłady bukmacherskie coraz bardziej specjalizują się w stronę League of Legends i szeroko pojętego esportu. Nie jest tak, że STS lub BETFAN umożliwiają obstawianie tylko pojedynczych rynków na wynik: kto wygra? Przez ostatnie lata bukmacherzy dopracowali oferty, a co więcej – League of Legends znajduje się też w zakładach na żywo.

Co możesz obstawiać? Sprawdź:

 • Wynik – kto wygra?
 • Dokładny wynik – dokładne wskazanie ilości map po obu stronach.
 • Liczba map – under/over.
 • Pierwsza krew – pierwsze zabójstwo na mapie.
 • Zwycięzca mapy – typy na to, kto wygra, którą mapę.
 • Pierwsza wieża – zniszczenie wieży.

Gdzie obstawiać League of Legends?

Typy na esport możesz wykonywać tylko u legalnych bukmacherów. Przebywając w Polsce obowiązuje cię nasze prawo, a to stanowi, że można obstawiać tylko u licencjonowanych bukmacherów. Pamiętaj o tym zwłaszcza wtedy, gdy zostaniesz skuszony ofertę zagranicznego bukmachera. Jeśli jest on nielegalny, to pod żadnym pozorem nie próbuj obstawiać u niego zakładów.

W Polsce znajduje się szeroka lista bukmacherów, a wszyscy z nich udostępniają kursy na League of Legends. Oczywiście niektóre firmy robią to bardziej kompleksowo, a inne mniej. Czego możesz być pewien? Na pewno tego, że jeśli typujesz podstawowe rynki, to te znajdziesz u każdego bukmachera w naszym kraju.

Oferta zakładów bukmacherskich na LoL

Bukmacherzy w ofercie na LOL udostępniają zdarzenia z wielu lig międzynarodowych. STS czy BETFAN nie koncentrują uwagi tylko na najważniejszych wydarzeniach takich jak Intel Extreme Masters czy Mistrzostwa Świata. U tych bukmacherów regularnie pojawiają się też typy na regionalne ligi z Ameryki Północnej, Azji i Europy. Wszystko to przypomina obstawianie piłki nożnej, gdzie również bukmacherzy proponują zakłady na rozgrywki z całego świata.

Dzięki temu, że polscy operatorzy zakładów patrzą również na zagraniczne rynki, League of Legends można obstawiać niemalże przez cały rok.

Jak ostawiać League of Legends w STS?

Obstawianie LOL w STS? W tym przypadku możesz korzystać z zakładów na poszczególny mecz lub z typów długoterminowych na końcowego triumfatora rozgrywek. STS posiada bogatą ofertę na esport, gdzie poza LOL jest też Counter Strike, DOTA 2, Valorant, Rainbow Six i StarCraft 2.

LOL w STS

Można dostrzec, że STS na League of Legends próbuje przykuć uwagę zakładami specjalnymi. Dla przykładu w ofercie na Mistrzostwa Świata można znaleźć rynki dotyczącego tego, z którego regionu świata będzie zwycięska drużyna? To pokazuje, że bukmacher ten szuka nowych rozwiązań, żeby wzbogacić swoją ofertę kursową. Oczywiście przy każdym meczu LoL u tego bukmachera postawisz kupon na wynik, dokładny wynik, sumę map, handicap i dodatkowe zdarzenia, jak pierwsza krew.

BETFAN – oferta zakładów na LoL

BETFAN i LoL to zgrany duet, ponieważ u tego operatora znajdziesz sporo dodatkowych rozszerzeń. Oczywiście bukmacher ten udostępnia zdarzenia z europejskich, jak i światowych rozgrywek. W BETFAN wytypujesz klasyczne rynki, ale przede wszystkim zakłady specjalne: pierwsza krew, ilość wieży/smoków itd. W zakładach BETFAN możesz wskazać również drużynę, która wygra mapę numer 1, 2 lub 3.

League of Legends u innych bukmacherów

W esport, jak i League of Legends inwestują również pozostali bukmacherzy w Polsce. Zakłady na LoL postawisz u wysoko ocenianego operatora Fortuna, która również posiada kilkanaście rozszerzeń do meczów. Jeśli chodzi o esport, to wiele typów na League of Legends znajdziesz też w LVBET. To bukmacher, który udostępnia też streamy na żywo z meczów LoL. Co więcej, w sekcji esportowej LVBET wytypujesz League od Legends w trybie live.

Esport, a co za tym idzie League of Legends jest obsługiwany na wysokim poziomie także przez TOTALbet i Superbet. Ten pierwszy bukmacher dał się poznać z ciekawej oferty bonusów na zdarzenia z dziedziny esports.

Zakłady na LoL – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Warto mieć świadomość, że esport traktowany jest przez bukmacherów na równi z pozostałymi dyscyplinami. To oznacza, że wszystkie bonusy za nasze kody promocyjne możesz wykorzystać w zakładach na League of Legends. Jeśli dopiero co myślisz rozpocząć przygodę z zakładami i typowaniem LoL, to sprawdź nasze propozycje bonusów. Wybierając bukmachera z Zagranie – otrzymasz pakiet VIP na start, a darmowy zakład lub zakład bez ryzyka możesz postawić na zdarzenia League of Legends.

Fot. z okładki: PressFocus

FAQ

Jakie zakłady oferowane są na League of Legends?

W typach na LoL znajdziesz zakłady na wynik, liczbę map, pierwszą krew i zwycięzców mapy.

Kto oferuje najwięcej zakładów na LoL?

Najlepszą ofertę bukmacherską na League of Legends posiadają STS i BETFAN.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze