Gdzie obstawiać esport? Jaki bukmacher ma najlepsze kursy? Kto oferuje ciekawe bonusy na start? Często pytacie nas o takie rzeczy, więc z poniższego tekstu dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć na ten temat. Poruszę również merytoryczną kwestię esportu i jego rozwoju.

Gdzie obstawiać esport i co to jest?

Za nim przejdziemy do tego gdzie obstawiać esport, to odpowiedzmy sobie na pytanie co to właściwie jest. Sport z tym dziwnym przedrostkiem “e”, to nic innego, jak granie w gry komputerowe. Z tym że warto mocno zaznaczyć, iż nie każda gra, to tytuł esportowy. Powiedziałbym wręcz, że jest to nieznaczny promil wszystkich produkcji. O esporcie mówimy głównie wtedy, gdy rywalizują ze sobą profesjonalni lub półprofesjonalni zawodnicy w turniejach, gdzie do wygrania są pieniądze lub nagrody rzeczowe. 

W przypadku tych najpopularniejszych tytułów często zawodowi gracze rywalizują o setki tysięcy lub miliony dolarów. Tak jest np. w Dota 2, gdzie podczas The International do wygrania jest ponad 30 000 000 dolarów. Podobna kwota trafiła na konta zwycięzców mistrzostw świata w Fortnite. Z kolei w przypadku CS:GO są to pieniądze rzędu od kilkuset tysięcy do nawet 1 000 000 dolarów. Jednak w Counter Strike’u, turniejów w ciągu roku jest znacznie więcej niż w pozostałych tytułach. 

Zdarzają się również turnieje dla półprofesjonalnych drużyn, z pulami nagród rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy dolarów. Najpopularniejsze gry, to:

 • League of Legends 
 • Counter Strike: Global Offensive
 • Dota 2
 • Valorant
 • StarCraft 
 • Hearthstone
 • Overwatch
 • Teamfight Tactics (esportowe szachy, bazujące na League of Legends w dużym uproszczeniu)

Tytułów na scenie esportowej przybywa, ale trudno znaleźć taki, który zrzuciłby z tronu League of Legends oraz CS:GO. Szanse na prześcignięcie strzelanki od Valve ma Valorant, jednak ta gra jest dość młoda i ciągle się rozwija. Więcej na temat zasad esportowych i historii tej dziedziny, możecie dowiedzieć się z naszego ostatniego artykułu o zakładach bukmacherskich w esporcie. Przejdźmy teraz więc do odpowiedzi na pytanie: gdzie obstawiać esport? 

Odpowiedź jest trochę bardziej skomplikowana, dlatego rozwinę ją dalej na kilka akapitów. Wszystko zależy od tego, czy szukacie najlepszej oferty, czy może bardziej interesuje was oferta powitalna lub bukmacher, który ma największe kursy na mecze esportowe lub spotkania z danej dziedziny jak League of Legends albo Counter Strike: Global Offensive. 

Zagranie na esport

Gdzie obstawiać esport – gdzie są najlepsze promocje na esport?

Na pytanie gdzie obstawiać esport, biorąc pod uwagę promocję na niego, odpowiedź brzmi: najlepiej w BETFAN lub STS. Te dwie firmy najczęściej mają najciekawsze akcje związane z grami komputerowymi. STS oferuje ciekawe rzeczy podczas większych turniejów, jak np. Major w CS:GO. Oprócz tego współpracuje ze znanymi zawodnikami i influencerami ze świata esportu. Jednym z nich jest Paweł “innocent” Mocek, zawodnik MAD Lions, który często jest na banerach promujących tego bukmachera. 

Z kolei w BETFAN możecie liczyć np. na dodanie meczu z CS-a, czy League of Legends, do oferty MATCHDAY BOOST. Ta znacząco podwyższa wam kurs na wygranie danego zespołu, zazwyczaj faworyta, dzięki czemu zgarniecie więcej pieniędzy w przypadku wygranej. Warto też czasami przyjrzeć się forBET, które oferuje różne promocje, w tym np. grę bez ryzyka na esport. Zazwyczaj same kupony mają wysoką kwotę maksymalną, rzędu np. 100 złotych, a wymagania są dość niskie. Polecamy obserwować naszą stronę, gdyż zawsze informujemy swoich czytelników o nowych bonusach. 

Do tego warto też wspomnieć o Fortunie, która ma dużo stałych promocji. Zaliczają się do nich m.in. Happy Hours, gdzie grając kupon AKO z minimalnymi kursami 1.30 otrzymacie zwrot podatku, zwiększenie kursów na poszczególne zakłady, czy Mistrzostwa Typerów. Obok STS i BETFAN warto więc też zastanowić się nad tym bukmacherem. 

Gdzie obstawiać esport – kto ma najlepsze bonusy powitalne?

Jeżeli podczas wybierania bukmachera, u którego będziecie obstawiać mecze esportowe, chcecie się sugerować najlepszymi promocjami na start, to polecamy ponownie zainteresować się STS, BETFAN oraz tym razem Fortuną. W STS z kodem promocyjnym ZAGRANIE możecie zgarnąć:

 • 100% od depozytu do kwoty 1200 złotych
 • 49 złotych na darmowy zakład
 • zakład bez ryzyka do kwoty 280 złotych

Same warunki obrotu są dość proste i polegają na tym, że musicie trzy razy obrócić swoją kwotą bonusową po kursie minimalnym 1.91. Warto więc zdecydowanie bliżej pochylić się nad tym bukmacherem. Podobnie jest w przypadku BETFANA. Ten z kodem promocyjnym 3100PLN oferuje wam takie rzeczy, jak:

 • 100% od depozytu do kwoty 3000 złotych (jeden z największych w Polsce)
 • 100 złotych na zakład bez ryzyka

Jednak w przypadku zakładu bez ryzyka, warto pamiętać, że zwrot jest na konto depozytowe, więc możecie pieniądze od razu wypłacić. Jest to duża różnica w przeciwieństwie do innych bukmacherów, którzy często dają zwrot na konto bonusowe i wymagają dodatkowo obrotem, często z mało sprzyjającymi warunkami, aby móc w ogóle wypłacić. 

Z kolei w Fortunie z naszym kodem 2230PLN otrzymacie:

 • 100% od depozytu do kwoty 2000 złotych
 • 210 złotych na zakład bez ryzyka
 • 20 złotych na freebet
 • 14% więcej do wygranych

Oprócz tych bonusów sama Fortuna ma też dużo stałych promocji, o których pisałem wyżej. Łącząc je z tymi promocjami macie już więc spore możliwości na start, a sama oferta w Fortunie na esport jest dość spora. Warto więc się bliżej zastanowić nad tym bukmacherem. 

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Gdzie obstawiać esport – kto ma najciekawsze kursy?

W przypadku esportu najbardziej wyróżnić można BETFAN. Jeżeli zastanawiacie się gdzie obstawiać esport i patrzycie głównie na kursy, to warto się pochylić właśnie nad tym bukmacherem. BETFAN nie dość, że sam w sobie ma dobre propozycje, to jeszcze czasami wrzuca je do oferty MATCHDAY BOOST, co dodatkowo zwiększa znacznie kurs na dane mecze, a tym samym wygraną, jaką możecie zyskać. Jeżeli jesteśmy już przy kursach, to polecamy również zajrzeć do naszych typów dnia z esportu, gdzie przygotowujemy dla was analizy przedmeczowe oraz propozycje kuponów, które warto zagrać.

Gdzie obstawiać esport, żeby była największa oferta?

Największą ofertę na esport mają tacy bukmacherzy jak: STS, BETFAN, Fortuna, czy forBET. Większość firm bukmacherskich ma podobne zakłady i różnią się tylko kursami lub liniami na liczbę eliminacji w meczu. Jednak najwięcej możliwych zakładów na dane spotkanie zazwyczaj daje STS lub BETFAN. Te firmy mają u siebie nie tylko CS:GO, Lola i Dotę 2, ale też np. StarCrafta, a nawet Warcrafta 3 (bardzo stary i nieco już zapomniany tytuł). Widać też, że ci bukmacherzy starają się mocno inwestować w esport, co widać właśnie po ofercie, kursach, czy bonusach na różne turnieje. 

STS esport

Gdzie obstawiać esport – kilka słów na koniec

Jeśli więc zastanawiacie się, gdzie obstawiać esport, to wszystko zależy od tego co oferujecie. Jeżeli najlepsze kursy, to sprawdźcie BETFAN lub Fortunę. W przypadku oferty powitalnej do tego grona dołączy jeszcze STS, a gdy liczycie na największą ofertę, to możecie też zajrzeć do forBET. Pamiętajcie również o pozostałych bukmacherach, gdyż być może jakiś inny podpasuje wam bardziej. Do tego warto też wiedzieć, że oferty i bonusy u firm bukmacherskich często się zmieniają, więc obserwujcie naszą stronę, żeby być z tym na bieżąco. Informujemy was na bieżąco o nowych promocjach oraz ciekawych nowościach z bukmacherskiego świata. 

 

Jaki bukmacher ma najlepsze bonusy na start, żeby obstawiać esport?

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie obstawiać esport i patrzycie pod kątem bonusów na start, to polecamy skorzystać z naszej oferty promocyjnej w STS-ie, BETFANIE lub Fortunie. U tych bukmacherów możecie liczyć na najlepsze promocje, ale polecamy również sprawdzić pozostałe firmy.

Gdzie znajdę największą ofertę, żeby obstawiać esport?

Największą ofertę na esport mają STS, Fortuna i BETFAN. Niewiele gorszy jest forBET, który również stale rozszerza swoją ofertę na esport, nie ograniczając się już tylko do CS:GO i League of Legends.

Gdzie obstawiać esport, żeby mieć najlepsze kursy?

W przypadku szukania najlepszych kursów na obstawianie esportu polecamy sprawdzić ofertę w BETFAN lub Fortunie. Obydwaj bukmacherzy mają wysokie kursy, podobnie jak STS, jednak często mają dodatkowe promocje, jak możliwość gry bez podatku, czy MATCHDAY BOOST w BETFAN, dzięki któremu można znaleźć wyższe kursy na dane zdarzenia.

Zaloguj się aby dodawać komentarze