Już dziś w Lublanie dojdzie do spotkania finałowego w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Minimalnym faworytem wydają się być zawodnicy Trentino, którzy mieli więcej czasu na odpoczynek i spokojny trening przed tym kluczowym meczem od siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Jednak pamiętajmy, że ZAKSĘ stać na to, by drugi raz z rzędu triumfować w tychże rozgrywkach. A najlepsze jest to, że drużyny spotkały się rok temu i wówczas do jednego wygrał polski zespół.

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 500 zł bez ryzyka + 40 zł na miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport!

(zwrot na konto główne - możesz od razu wypłacić)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 50% do 500 zł
POLSAT BOX GO: miesięczny dostęp

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Itas Trentino Volley vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (22.05.2022 r.)

Zanim przejdę do omówienia typu, jak i kursów związanych z finałowym meczem tychże drużyn, to dodam jeszcze, jak wyglądała ich droga do tego spotkania. W półfinale Itas Trentino Volley wyeliminował Sir Sicomo Perugię, ale dopiero po tzw. złotym secie. Dwa pierwsze mecze kończyły się wynikami trzy do dwóch. Z kolei ZAKSA okazała się dwukrotnie lepsza od Jastrzębskiego Węgla. Jednak należy pamiętać o tym, w jak słabej dyspozycji byli Jastrzębianie w tamtym okresie. W ćwierćfinale Trentino ograli Berlin Recycling Volleys do zera i do dwu, a ZAKSA wygrała walkowerem z Dynamem Moskwa. Jak ocenił na potrzeby wywiadu i analizy dla serwisu plusliga.pl Maciej Jarosz – przed laty świetny zawodnik, a także reprezentant Polski, a dziś komentator sportowy Polsatu Sport: „W niedzielę w Lublanie w finale Ligi Mistrzów zagrają zespoły może bez wielkich, luksusowych nazwisk, ale prezentujące nowoczesną siatkówkę, posiadające odpowiednio wysokie umiejętności. Możemy spodziewać się wielkiego widowiska”. I również się tego spodziewam, ponieważ na takie mecze czekają kibice cały sezon, a nikt nie chce ot tak odpuścić możliwości zdobycia złotych krążków w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach, jakie istnieją w siatkarskim świecie.

Stawka meczu

Itas Trentino Volley to zespół, który chce się zrewanżować za poprzedni sezon, kiedy to w finale ugrali ledwo seta i musieli zadowolić się odebraniem srebrnych medali. Z kolei ZAKSA dziś stanie przed gigantyczną okazją, ponieważ mają szansę zostać pierwszym polskim klubem, który obroni tytuł w CEV Lidze Mistrzów. Pikanterii dodaje fakt, że Trentino to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów, bowiem zdobyli łącznie sześć medali w tych rozgrywkach, z czego trzy razy złote, dwa srebrne i jeden brązowy na przestrzeni lat 2009 – 2021. Poza tym wygrywali jeszcze pięć razy w FIVB Klubowych Mistrzostwach Świata. Jednak, czy to oznacza, że ZAKSA będzie mogła się poczuć niczym Kopciuszek na balu? Skądże! W końcu są aktualnymi mistrzami kraju, a także zdobywcą Pucharu Polski. Czy zakończą sezon z potrójną koroną? Pewne przed pierwszym gwizdkiem jest, że w Arenie Stożice w Lublanie czeka nas szalenie interesujące starcie. I wynik może pójść zarówno w jedną, jak i drugą stronę.

Kto faworytem wedle bukmacherów?

Ano patrząc na typy, jakie przygotowali bukmacherzy Fuksiarza, to sądzą, że tytuł najlepszej drużyny klubowej w Europie zdobędą siatkarze z Włoch. Kurs na ich zwycięstwo został ustabilizowany na poziomie 1.65 względem 2.15 na ZAKSĘ. Do tego jeśli spojrzymy na wyceny każdego z setów, to należy zaznaczyć, że typ na to, że Itas Trentino wygra pierwszy set wynosi 1.72, a że ZAKSA tego dokona – 2.05. Każdy kolejny set wiąże się z wycenami nieco zmienionymi, zredukowanymi do poziomu 1.68 do 2.10. Typ na to, że Włosi ugrają co najmniej seta wynosi 1.10, a że dokonają tego Kędzierzynianie wynosi 1.22. Niby niewiele więcej, niby pewne jest to, że obie strony coś ugrają, ale jednak w roli faworytów bukmacherzy Fuksiarza stawiają drużynę z Włoch. Jednym z czynników, który o tym decyduje jest to, że rozgrywki Serie A zakończyły się wcześniej. Jak ocenił wyżej już cytowany Maciej Jarosz ze wspomnianego źródła: „Taka przerwa może mieć pozytywny wpływ na dyspozycję włoskiego zespołu. Jest to bardzo silny zespół, grający podobną siatkówkę, jaką prezentuje nasza ZAKSA. Włosi grają cierpliwie, dobrze w obronie”. Jednak za ZAKSĄ może przemawiać to, że są rozegrani i dzięki temu mogą tzw. bardziej czuć rytmikę meczu. Patrząc na to, jakimi kadrami dysponują zespoły, w jakiej są formie, ile osiągnęły w tym sezonie, spodziewam się niespodziewanego.

Mój typ na to spotkanie

Dlatego też od siebie zagram bezpieczniej, choć nim przedstawię swój typ, to dodam jeszcze, że jeśli planujesz grać bezpieczniej, to dobrym rozwiązaniem wydaje się postawienie na to, że rozegrany zostanie czwarty set. Kurs na to zdarzenie wynosi bowiem 1.43. Bukmacherzy Fuksiarza są zdania, że piąty raczej się nie odbędzie, gdyż przygotowali na „nie” kurs na 1.34 względem aż 3.05 na to, że tak się stanie. Jednak jaki jest mój typ na to spotkanie? Otóż taki, że będzie potrzeba dokładnie czterech partii, by wyłonić zwycięzcę finałowego meczu. Wynik może pójść w obie strony, ale sądzę, że znowu będą potrzebne tylko albo aż cztery partie, by przekonać się, kto zostanie klubowym mistrzem Europy w siatkówce mężczyzn w sezonie 2021/2022. A i kurs od Fuksiarza przemawia za tym, by podjąć się tego ryzyka.

Propozycja kuponu:

Itas Trentino vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze