Pierwszy krok do obrony tytułu sprzed roku postawiony przez Igę Świątek. Drugi szczebel rozgrywek  WTA1000 w Rzymie to trudniejsza rywalka i co za tym idzie, trudniejszy w teorii mecz, jaki czeka Polską reprezentantkę. Przeciwniczką Igi będzie Victoria Azarenka, która jest już po dwóch spotkaniach an tych kortach. Czy Polka jest w stanie sięgnąć po 25. zwycięstwo z rzędu? Sprawdźcie naszą zapowiedź na mecz Polki! 

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iga Świątek vs Victoria Azarenka: typy i kursy bukmacherskie (12.05.2022 r.)

Trzecie spotkanie tenisistek ze światowego topu aktywnych zawodniczek na turnieju z cyklu WTA Tour. Dwa poprzednie spotkania, to rywalizacja w zupełnie innej roli, gdyż po raz pierwszy do meczu bezpośredniego, to Iga stawiana jest, jako zdecydowana faworytka do wygrania tego spotkania. Bez wątpienia tak może się stać, jednakże z pewnością nie będzie to tak łatwy mecz, jaki miał miejsce w poprzednim starciu z Ruse. Obie Panie mają po jednym zwycięstwie na swoim koncie, przy czym oba spotkania stoczyły na kortach twardych. Pierwsze miało miejsce podczas US Open 2020, gdzie zdecydowaną kandydatką do wygrania była Azarenka, a mecz odbywał się w fazie 1/16 finału. Tam w dwóch setach wygrała Białorusinka, pozwalając na zdobycie jedynie 6. gemów przez Polkę. W drugim spotkaniu wygrała Iga, a było to w tym roku na kortach w Adelaide. Mecz trwał trzy sety, a panie naprzemiennie dominowały w setach. Iga wygrała 2:1 z przewagą 6. gemów. Wydaje się, że sytuacja powinna się powtórzyć i to reprezentantka Polski wygra mecz, jednakże w jakim stosunku setowym i gemowym?

tenis

IGA ŚWIĄTEK

Polka dosyć pewnie przeszła swoją pierwszą rundę na kortach w Rzymie. Obrończyni tytułu będzie musiała się jednak zmagać z dwoma ciężarami na plecach w tym wydarzeniu. Po pierwsze, tak jak przed chwilą wspomniałem, będzie broniła zeszłorocznego triumfu. Po drugie, przystępuje do turnieju jako liderka rankingu, a to także jest pewnego rodzaju balast mentalny, który raz może pomóc, a raz przeszkodzić. Polka jest po spotkaniu z Eleną Gabrielą Ruse, która w początkowej fazie spotkania potrafiła postawić się polskiej zawodniczce, ale drugi set to już totalna dominacja ze strony Igi. Liderka rankingu przełamywana była dwukrotnie, a sama potrafiła wygrywać podanie rywalki 7. razy. Bardzo dobrze ustawiała się do podań Rumunki, co dawało jej możliwość natychmiastowego przejście w ofensywę. W rozmowie pomeczowej Polka przyznała, że potrzebowała chwili czasu, aby zaaklimatyzować się z przejściem na inną nawierzchnię, ale po chwilowych problemach, udało jej się przejść na swój tenis i skupić się na ustalonych ze sztabem trenerskim aspektach. Myślę, że Iga będzie rozkręcała się z meczu na mecz, a spotkanie z taką zawodniczką, jak Azarenka, z pewnością doda jej animuszu do kolejnych pojedynków. Czy dzisiaj po raz pierwszy zobaczymy wynik 2:o w stosunku setowym, tyle że z korzyścią dla reprezentantki Polski?

Załóż konto w ForBET, skorzystaj z kodu promocyjnego ZAGRANIE i odbierz zakład bez ryzyka na 2. mecz Polki w Rzymie!

VICTORIA AZARENKA

Zanim przejdę do opisu Białorusinki, zapraszam do skorzystania z oferty bukmachera Forbet i założenia tam konta z kodem promocyjnym od Zagranie, gdzie czeka na Was zakład bez ryzyka przy rejestracji! Białorusinka jest po dwóch spotkaniach w tym turnieju, gdyż jej obecny ranking nie pozwolił na późniejsze rozpoczęcie w drabince głównej. Azarenka w rankingu WTA zajmuje obecnie 16. pozycję i także z takim numerem została przypisana do rozstawienia w Rzymie. Tak jak wspomniałem jest po dwóch pojedynkach. W 1/32 finału zagrała ze swoją imienniczką, Victoriją Golubic. Szwajcarka od pewnego czasu nie jest na poziomie topowych zawodniczek w tourze i tak faktycznie widać było to w meczu. Białorusinka w pełni poradziła sobie z rywalką, która w drugim secie kompletnie nie stawiała jej oporu i przegrała do 0. na swoim koncie. Sama Azarenka nie jest też ostatnio w wybitnej formie, a dużym problemem jest podejście mentalne, gdzie na kortach dwa turnieje wcześniej, nie wytrzymała podczas meczu, kiedy to kibice nie wspierali jej w pojedynku. Jest to o tyle doświadczona zawodniczka, że potrafi się z tego podnieść, jednakże sądzę, że jeszcze w wielu spotkaniach spotka się z podobnym traktowanie, z wiadomym względów politycznych, jakie dzieją się w obecnym świecie. Jeżeli chodzi o drugie spotkanie, to nie było już ono tak łatwe, jak w pierwszej rundzie. Spotkała się z młodą i silnie grającą Osorio Serrano, gdzie także zamknęła spotkanie w 2. setach, ale potrzebowała do tego już znacznie więcej gemów. Dużo problemów sprawiło jej to, jak Kolumbijka zaczynała puszczać rękę i grała odważniej. Azarenka nie posiada już takiej mobilności na korcie, jak kiedyś, a jej sukcesy odnoszą się zdecydowanie bardziej do nawierzchni twardych, gdzie dużo lepiej się porusza, a ziemniaki sprawiają jej więcej problemów w grze. Co z pewnością może podobać się w grze Victorii, to jej trafialność 1. serwisu, która jest na wysokim, jak na kobiecy tenis poziomie, a mianowicie jeszcze nie spadła poniżej 70% w tym turnieju. Dużo większy problem jest z drugim podaniem, gdzie Azarenka ma około 40% wygranych punktów przy grze tym aspektem. Dzisiaj spotka się z najgroźniejszą, jak dotychczas rywalką, a więc z liderką światowego rankingu. Czy Aza ponownie przysporzy Polce problemów, jak miało to miejsce w ich poprzednich starciach?

Moja propozycja na mecz Igi Świątek z Victorią Azarenką:

Wydaje mi się, że postawienie Polki w roli tak zdecydowanej faworytki jest nieco naciągane poprzez jej ostatnie wyniki. Widać, że jeszcze nie zaprzyjaźniła się z mączką, jak miało to miejsce z hardami na początku roku. W tym turnieju poznała już smak kortów w Rzymie, a sam sądzę, że powinna odnieść zwycięstwo, ale nie będzie to aż tak łatwe, jak w meczu z Rumunką. Dzisiaj zagram trochę niestandardowo, gdyż proponuję zakład na długość spotkania. Moim zdaniem mecz nie będzie tak łatwy, jak przy Ruse, albo Golubic w przypadku Azarenki, co składnia mnie do zaproponowania meczu trwającego minimum 81. minut. Iga często bierze przerwę pomiędzy setami, a patrząc na charakter Azarenki, która także może coś wykombinować, typu medical, a także poziom umiejętności obu zawodniczek, to sądzę, że ten zakład ma duże szanse na powodzenie, chyba że jedna z zawodniczek totalnie zdominuje mecz, ale na to się raczej nie zanosi.

forBet
1.80
Mecz będzie trwał powyżej 80,5 minut

Kupon Forbet SEO Swiatek vs Azarenka 12.05.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze