Jak śpiewała Katarzyna Sobczyk: “13-stego wszystko zdarzyć się może”. Dodatkowo złożenie się tego z 5. dniem tygodnia. Czy przesądny dzień przeszkodzi liderce rankingu WTA w awansie do półfinału w Rzymie? Po wczorajszych bardzo pasjonujących spotkaniach w całej drabince dzisiaj ponownie skupiamy się na meczu polskiej tenisistki, a więc Igi Świątek, która po raz pierwszy w karierze zmierzy się ze zwyciężczynią US Open z 2019 roku. Na zapowiedź polsko-kanadyjskiego pojedynku zapraszam do poniższego artykułu! 

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iga Świątek vs Bianca Andreescu: typy i kursy bukmacherskie (13.05.2022 r. – 14:30)

Pierwszy pojedynek tenisistek w ich występach w tourze. Możliwe, że doszłoby do niego trochę wcześniej, ale pamiętamy, że Bianca miała sporą przerwę od rywalizacji w tourze. Obie panią są jeszcze młodymi zawodniczkami, ale mają za sobą już ogromne sukcesy. Obie wygrały jeden z turniejów szlemowych. Dla Igi był to Roland Garros w 2020 roku, a dla Bianki było to US Open z wcześniejszego sezonu. Kanadyjka zdecydowanie bardziej lubuje się w rywalizacji na kortach twardych, co nie jest zaskoczeniem patrząc, że najwięcej trenuje na tych właśnie nawierzchniach. Jeżeli chodzi o jej obecną formę, to jest ona sukcesywnie budowana od dłuższego czasu, kiedy to wróciła do pełnej rywalizacji. Są to jej początki w tegorocznych rozgrywkach, dlatego jeszcze pewnie chwilę będziemy musieli poczekać, aby Kanadyjka wróciła na swoje miejsce w rankingu, a także na rozstawienia w poszczególnych turniejach. Jeżeli chodzi o Polkę, to jest ona po solidnym sprawdzianie z poprzedniego meczu, który zdała (moim zdaniem) na czwórkę. Dlaczego nie wyżej? Ponownie bardzo długo wchodziła w mecz. Cieszy mnie to, że jest bardzo solidnie zbudowana pod kątem mentalnym, ale długie czytanie kortów może ją zgubić w meczach, gdzie nie będzie jej zezwolono na powrót do meczu przy niekorzystnym stanie gemowym. Panie pomimo młodego wieku są rozeznane na obiektach w tourze. Jednakże więcej czasu na mączce spędza Polka, co powinno być wyraźną korzyścią dla rywalizacji z Biancą. Kanadyjka jest także o jeden mecz dłużej na kortach w Rzymie. Czy będzie to czynnik, który może zdecydować o jej kontakcie w meczu z liderką rankingu? Na ten mecz zapraszam na korty Grand Stand Arena, a na ten mecz skorzystamy z oferty Fortuny! Jeżeli nie posiadasz tam konta, załóż je z naszego kodu promocyjnego,

tenis

IGA ŚWIĄTEK

Oj ciężko wczoraj oglądało się to, co działo się na początku 1. seta w rywalizacji Igi z Victorią Azarenką. Bardzo dobrze, że Polka jest świetnie przygotowana pod kątem mentalnym, a także w technicznych aspektach, co pozwala jej na różnorodność gry i zaskakiwanie rywalek swoimi akcjami. Polka jest po dwóch meczach, co daje jej już pewne rozegranie na tych kortach. Długo wchodzi w spotkania, co jest moim zdaniem trochę niepokojące, gdyż trafienie na rywalkę, która będzie umieć przytrzymać swój serwis, a Iga odda swoje podanie, to bardzo dużo pracy będzie potrzebne, aby odwrócić losy 1. seta, a co za tym idzie, bez sensu męczenie się na pełnych obrotach w kolejnych partiach. Co prawda, jeszcze do tego nie doszło, a Iga gra o 26. zwycięstwo z rzędu. Wydaje mi się, że jest to moment w turnieju, gdzie Iga będzie już szybciej przewidywać to, jak może zagrać rywalka. Co prawda będzie to jej pierwszy mecz z Kanadyjką i ponownie będzie wyczuwanie rywalki, ale Iga jest na tyle doświadczoną zawodniczką na mączce, że nie powinno sprawić jej problemu wrzucenie własnego rodzaju gry. Taką sytuację mieliśmy już w dwóch poprzednich tysięcznikach, które wygrała Iga. Dwa pierwsze mecze takie na rozgrzanie, a później pełna petarda i wygrywanie swoich pojedynków. Polka na kortach w Rzymie broni tytułu sprzed roku i jak do tej pory drabinka daje jej się rozegrać. Wydaje mi się, że ten mecz powinien być kolejnym sprawdzianem formy Polki, ale nie powinien on być tak trudny, jak wczorajsze spotkanie. Iga Świątek do tej pory wygrała z: Eleną Gabrielą ruse (2:0 w stosunku setowym – 6:3, 6:0) oraz z Vitorią Azarenką (6:4, 6:1). Jak będzie w pierwszym bezpośrednim meczu z Kanadyjką?

Walkę o półfinał w Rzymie gramy w Fortunie! Nie masz jeszcze konta? Załóż je z kodem ZAGRANIE i zgarnij do 600PLN w zakładzie bez ryzyka!

BIANCA ANDREESCU

Jeżeli chodzi o Kanadyjkę, to jeszcze nie do końca jestem przekonany o jej pełnym powrocie w tour. Ma mało rozegranych spotkań w tym roku, a wróciła do rywalizacji dopiero na kortach w Stuttgardzie. Ponownie musiała zaznać przerwę na rehabilitację i powrót do dyspozycji po ostatnim turnieju, jaki grała, a więc Indian Wells 2021. W Niemczech dotarła na szybkich kortach ziemnych do 2. rundy, gdzie przegrała z Sabalenką 2:1 w stosunku setowym. Później przyszedł czas na sprawdzenie formy na kolejnych szybkich kortach, a więc w Madrycie, gdzie Kanadyjce udało się zajść o jedną rundę dalej, a tam lepsza od niej okazała się być Jessica Pegula. W Rzymie jest już najdalej ze wszystkich tych turniejów, gdyż gra o półfinał. Na swojej drodze pokonała Emme Raducanu, która po 1. secie poddała spotkanie. Później rywalizowała z Hiszpanką, Perrizas-Diaz, gdzie nie straciła seta, a mecz był bardzo bliski. Taka sama sytuacja miała miejsce z Petrą Martic, gdzie Kanadyjka ponownie wygrała 2:0 w stosunku setowym, ale mecz był bliski i skończył się wynikiem 6:4, 6:4. Jest to bardzo agresywna zawodniczka, która często potrafi przyspieszać grę, ale gorzej stoją jej akcję w defensywie. Oczywiście ma bardzo wysoki poziome grze w obronie, ale moim zdaniem jej poruszanie nie jest tak mogące zbudować akcję, jak miałoby to miejsce w porównaniu do Igi, lub na kortach twardych. Czy dzisiaj jest w stanie zaskoczyć Igę?

Moja propozycja na spotkanie Świątek vs Andreescu:

W tym spotkaniu raczej nie widzę większych szans na to, aby Kanadyjka mogła aż tak zagrozić Idze, jak miało to miejsce w starciu z Azarenką. Panie jeszcze się nie znają na korcie, ale jest to moment w turnieju, w którym Iga powinna mocno pokazać swoją siłę i zdominować mecz od samego początku, a nie jak miało to miejsce w dwóch poprzednich spotkaniach. Dzisiaj stawiam na wygraną Igi, a także under gemów w meczu, gdyż sądzę, że Polka będzie w stanie wygrać spotkanie w dwóch setach i minimum w stosunku z jednym przełamaniem i tie-breakiem w spotkaniu! 

Fortuna
1.47
Iga Świątek wygra i w meczu będzie poniżęj 23,5 gemów

fortuna-zaklad-bez-ryzyka-3

SEO Kupon Fortuna Swiatek vs Andreescu 13.05.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze