Magda Linette wciąż liczy się w walce o tytuł w turnieju rangi WTA w Hua Hin. Reprezentantka Polski kontynuuje zwycięską serię, bowiem w piątkowym ćwierćfinale okazała się lepsza od Chinki Xiyu Wang.

Magda Linette była wyraźną faworytką piątkowego meczu 1/4 finału, w którym na jej drodze stanęła Xiyu Wang. 18-letnia reprezentantka Chin w przeszłości głównie startowała w imprezach rangi ITF, a w Hua Hin po raz pierwszy w karierze doszła aż do ćwierćfinału. Wang w ćwierćfinale potwierdziła, że znalazła się w tej fazie zasłużenie i szczególnie w początkowym fragmencie meczu zaskoczyła Linette. To poskutkowało tym, że jej łupem padła premierowa odsłona. Później jednak do głosu doszła nasza rodaczka, która najpierw wyrównała stan gry, a następnie potwierdziła swoją wyższość.

Polska tenisistka, która w Hua Hin jest rozstawiona z numerem pięć, potrzebowała jednej godziny oraz 58 minut, aby pokonać Wang 2:6, 6:3, 6:3. W półfinale na drodze Linette stanie Patricia Maria Tig, która w piątkowym meczu okazała się lepsza od faworyzowanej Saisai Zhang. Tig i Linette jak dotychczas grały ze sobą raz. W 2012 roku w imprezie rangi ITF lepsza okazała się nasza rodaczka.

Ich sobotnie starcie zaplanowano jako drugi mecz na korcie centralnym.