H2H – Head to head. Co to znaczy i jak obstawiać?

Zakłady head to head stanowią uzupełnienie oferty bukmacherskiej, ale w przypadku niektórych sportów są jednymi z najważniejszych rynków. Typowanie head to head to wskazywanie kto w danej konfrontacji będzie lepszy. Może to dotyczyć wyścigu, turnieju lub konkursu np. skoków narciarskich. Dzięki typom H2H możesz wskazywać swoich faworytów w różnych kompilacjach podczas pojedynczego wydarzenia sportowego. Jak robić typy na head to head? Gdzie dokładnie obstawisz H2H? Sprawdź!

H2H – HEAD TO HEAD

Rynki Head to Head to typy, które rzadziej spotykane są w piłce nożnej lub tenisie ziemnym. H2H idealnie sprawdza się w wyścigach (Formuła 1), kolarstwie, skokach narciarskich lub pozostałych dyscyplinach np. lekkoatletyka. Zestawienie Head to Head to konfrontacja dwóch stron, w której obstawiasz, kto będzie lepszy? Tego rodzaju typy pojawiają się też w zakładach piłkarskich, ale raczej dotyczą zdarzeń długoterminowych np. kto na koniec sezonu będzie lepszy: Manchester City vs Liverpool?

Jak doskonale wiesz, oferty bukmacherskie są regularnie powiększane, więc zakłady head to head wpisują się w ten rozwój. Jednak tak naprawdę to typy, które są możliwe do obstawiania już od wielu lat. Może je grać m.in. za pośrednictwem bonusów: https://zagranie.com/bonusy-bukmacherskie/.

Co znaczy H2H?

Skrót H2H to z angielskiego head to head, czyli w wolnym tłumaczeniu “kto lepszy?”. Zakład ten dotyczy rywalizacji dwóch zawodników lub klubów. To zdarzenie, dzięki któremu możesz typować dodatkowe rozstrzygnięcia w meczu lub zdarzeniu sportowym. Grając H2H możesz wskazywać, że twój faworyt będzie lepszy od innego zawodnika, który bierze udział w konkursie lub wyścigu.

Zakłady H2H przede wszystkim są po to, żeby mieć możliwość typowania konfrontacji, gdzie nie dochodzi do bezpośredniego starcia pomiędzy dwiema stronami. Dla porównania w meczu piłki nożnej, tenisa lub koszykówki można wskazać zwycięzcę na rynkach “wynik”, “dokładny wynik”. Tam w rywalizacji udział bierze gospodarz i gość. Dla przykładu w wyścigu kolarskim jest stu zawodników, więc tutaj nie mamy do czynienie z klasycznym meczem. Mimo to, dzięki zakładom H2H, można typować kto z dwójki będzie lepszy? Bukmacherzy w oparciu o dane wydarzenie kompilują zestawienia Head to Head i oferują kursy na poszczególnych zawodników. Tutaj z kolei dowiesz się, jak powstają handicapy: https://zagranie.com/handicap/.

H2H, czyli head to head znaczy porównanie

W statystykach H2H to dokładne porównanie bezpośrednich meczów lub konfrontacji. Jeśli otworzysz statystyki H2H meczów Rafaela Nadala z Novakiem Djokovicem, to właśnie otrzymasz wyniki ich bezpośrednich starć. Zakłady H2H polegają właśnie na takim porównaniu dwóch rywalizujących stron, a następnie wytypowaniu, kto tym razem będzie lepszy?

Do zakładów H2H można przypisać wiele rynków, które są związane z porównaniem. Typem head to head może być zakład polegający na tym, że przed konkursem skoków narciarskich wskazujesz, który z Polaków zajmie wyższe miejsce: Kamil Stoch vs Dawid Kubacki?

H2H w zakładach bukmacherskich

W zakładach bukmacherskich H2H może dotyczyć spotkania piłkarskiego i zdarzenia: który z piłkarzy strzeli więcej goli? (Typy piłka nożna na H2H i nie tylko: https://zagranie.com/analizy-pilka-nozna/). Co więcej, H2H znajdziesz w typach długoterminowych dotyczących całego sezonu – wtedy możesz wytypować, która z drużyn zajmie lepsze miejsce w tabeli itd.

Zakłady bukmacherskie na H2H ważną rolę odgrywają również w ofercie na Formułę 1. Tam bukmacherzy przed każdym wyścigiem przyjmują szereg zdarzeń H2H na przykładowe rynki – kto zajmie wyższe miejsce na mecie: Lewi Hamilton czy Sebastian Vettel?

Jak widzisz w zakładach bukmacherskich typy head to head spełniają rolę uzupełnienia oferty bukmacherskiej. W wyścigu Formuły 1 normalnie można by wytypować zwycięzcę i kierowców na podium. Dzięki zdarzeniom H2H oferta bukmacherów jest szersza, a gracze mają więcej możliwości do typowania. Zobacz typy na tenis: https://zagranie.com/typy-tenis/.

h2h head to head

Fot. Tim Ireland

Jak obstawiać H2H?

Do obstawiania H2H trzeba znać bezpośrednie statystyki drużyn/zawodników. Warto być na bieżąco, jeśli chodzi o formę poszczególnych bohaterów zdarzenia. W przypadku skoków narciarskich lub Formuły 1 ważne jest, kto bierze udział w zestawieniu H2H i na kogo chcesz postawić. W detalach trzeba sprawdzić, jak konkretny zawodnik radził sobie w przeszłości na tym obiekcie oraz co go wyróżnia – podobną analizę trzeba dokonać względem rywala.

Gdzie szukać informacji head-to-head?

Jeśli chcesz obstawiać H2H, to przed typowaniem należy zapoznać się ze statystykami związanymi z tym rynkiem. W zależności od sportu w internecie można znaleźć wiele darmowych źródeł, gdzie prezentowane są statystyki. Co więcej, bukmacherzy online np. STS również oferują statystyki za pośrednictwem swoich portali oraz aplikacji.

Niekiedy trzeba samemu sprawdzić wyniki poprzednich występów i porównać rezultaty dwóch zawodników/drużyn, które chcesz obstawić. To jedna ze składowych analizy, która może pomóc w skutecznym typowaniu H2H.

Gdzie obstawiać H2H?

Ofertę na zakłady head to head znajdziesz u legalnych bukmacherów w Polsce. Tego rodzaju rynki pojawiają się w STS, Betfan, Fortunie, Superbet, forBET i można by jeszcze wymienić długą listę bukmacherów online z takimi typami. Jak wspominaliśmy wcześniej zakłady H2H można znaleźć w sportach drużynowych, ale przede wszystkim w sportach indywidualnych takich jak skoki narciarskie, Formuła 1, kolarstwo, żużel, a także pozostałe wyścigi.

H2H w STS

Bukmacher STS zakłady na H2H przyjmuje w podanych wcześniej dyscyplinach. U tego operatora H2H wytypujesz w żużlu, wyścigach kolarskich czy biegach lekkoatletycznych. STS jest jednym z tych bukmacherów, który oferuje też zdarzenia H2H w zakładach specjalnych i typach na politykę. W przypadku wyborów parlamentarnych w formule H2H obstawisz: która partia zbierze większe poparcie?

head sts

Head to head w BETFAN

Na Betfan, jeśli chodzi o rynki H2H również można liczyć. Oczywiście typy head to head znajdziesz w ofercie na sport: skokach narciarskich, Formule 1, rajdach samochodowych, żużlu itd. Zakłady bukmacherskie Betfan, tak jak STS, head to head oferują również w zdarzeniach politycznych.

head betfan

Bukmacherzy H2H

Dodatkowymi bukmacherami, u których można wyróżnić zakłady H2H są Fortuna i Superbet. To operatorzy z bardzo szeroką ofertę na sport – oferujący ponad 20 dyscyplin, gdzie są konkurencje drużynowe oraz indywidualne. U tych bukmacherów z head to head obstawisz wiele sportów, w których można wystawić tego rodzaju ofertę. Dla przykładu może to być nawet snooker i zakład przed turniejem, kto zajdzie dalej w drabince?

Najlepsze zakłady z H2H

Naszym zdaniem najlepszymi zakładami H2H to rynki: kto lepszy? Chodzi w nich o wskazanie tego, kto będzie lepszy z danej pary? Tego rodzaju zakład najlepiej typować w skokach narciarskich, żużlu lub Formule 1. To typ dwudrogowy, więc w teorii użytkownik ma 50% na trafienie kuponu.

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze