Wczoraj w Energa Basket Lidze bardzo dobre spotkanie w Gdyni. Asseco Arka w końcówce wydarła wygraną Polpharmie Starogard Gdański. To goście przez długi czas kontrolowali przebieg meczu raz po raz trafiając z dystansu. Świetna 3 kwarta gospodarzy i kunszt Krzysztofa Szubargi pod koniec meczu, który kluczowymi rzutami zapewnił 5 wygraną w sezonie. Polpharma kolejny raz wypuszcza wygraną z rąk. Dzisiaj spotkanie w Sopocie, gdzie Trefl podejmie GTK Gliwice. Gospodarze w dobrej formie i można chyba powiedzieć o nich jako o faworytach tego meczu. Goście grają raz dobrze raz źle, zależnie od miejsca rozgrywania spotkania. Czeka nas jednostronne spotkanie? Zapraszam do analizy.

 

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

Betclic

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 

Trefl Sopot – GTK Gliwice

23.10.2020r. 20:25

 

Trefl Sopot

Już dzisiaj rozpoczyna się istny maraton dla gospodarzy. Ci w ciągu tygodnia rozegrają bowiem aż 3 spotkania. Wszystkie 3 odbędą się w Ergo Arenie w Sopocie. Ciężko stwierdzić, czy to jest dobra informacja, wszak gospodarze wszystkie 3 porażki w tym sezonie odnosili w swojej hali. Co prawda rywali mieli mocnych wówczas, bowiem był to Zastal, potem Arka no i nie tak dawno Start Lublin. Co ciekawe w tym momencie Trefl jest jedyną ekipą w lidze, która nie poniosła jeszcze porażki grając na wyjazdach. Mają bilans 3-0 i to jest spora sztuka. Taką sztuką jest też na pewno ostatni mecz w Bydgoszczy. Rywal zaczął świetnie spotkanie i narzucił swoje warunki. Na początku 3 kwarty Astoria prowadziła już różnicą 20 punktów, ale potem opadła z sił, co Trefl wykorzystał. Świetne spotkanie rozegrał Michał Kolenda mając 100% skuteczności z dystansu,  a do tego Dominik Olejniczak dobrze wiedział, jak skończyć akcję pod koszem. Zagrał 2 najlepsze spotkanie w sezonie z dorobkiem 16 oczek. Mimo problemów i bardzo nierównej, takiej szarpanej gry Trefl w mniej niż 20 minut potrafi odwrócić losy spotkania i je wygrać. To na pewno dla ekipy Marcina Stefańskiego jest bardzo budujące i pokazuje spory potencjał tej ekipy. Trefl w tym sezonie nie jest jakąś efektownie grającą ekipą, no może poza Olejniczakiem i jego efektownymi dunkami. Grają na poziomie 83 punktów na mecz. Średnia mogła być niższa gdyby nie wygrana 110:76 nad Polpharmą. W swojej hali ta średnia jest taka sama. Ogółem to jest ekipa grająca na poziomie 80 punktów mająca przebłyski, ale potrafiąca wykorzystać słabości. Jeśli zostawia im się sporo miejsca, są wolne pozycje, to ma to kto wykorzystać. Nie idzie Gruszeckiemu jak ostatnio, wstrzela się jeden z braci Kolendów bądź podkoszowi. Trudny okres i bardzo intensywny tydzień to na pewno spory problem, bo trzeba umiejętnie dysponować siłami i dobrze rozdysponować minuty tak, by każdy gracz mógł grać na 100% w każdym meczu. Regeneracja też będzie problemem, nie będzie wiele czasu na treningi, w zasadzie po meczu będzie sam odpoczynek. W następnej kolejce Trefl zmierzy się z Polskim Cukrem i to będzie dla tej drużyny spore wyzwanie, wszak wiemy, w jakiej dyspozycji są ostatnio Toruńskie Pierniki. Wygrana dzisiaj to priorytet, by odpowiednio się zmotywować i nakręcić na spotkanie w poniedziałek.

Typy PLK

GTK Gliwice

Goście to taka dziwna ekipa. Wygrywają wszystko w domu (bilans 5-0), by wszystko przegrywać na wyjeździe. Grając poza Gliwicami kompletnie nie przypominają tej zwycięskiej ekipy, a trzeba wspomnieć, że u siebie ograli już Start Lublin czy Polski Cukier Toruń. Na wyjazdach mają problemy, by nawiązać równorzędną walkę z rywalem, aczkolwiek warto też zwrócić uwagę na fakt, że mierzyli się z solidnymi rywalami, którzy bardzo dobrze wyglądają w swojej hali jak Zastal, Stal Ostrów, które wygrywały wszystko, a także Arka i Anwil. Ostatni mecz w Ostrowie Wielkopolskim to jednak bardzo wysoka porażka no i trener Matthias Zollner musi się zastanowić, co jest nie tak. Poza domem brakuje skuteczności, mocno szwankuje defensywa, pojawiają się proste błędy i mnóstwo strat. Efektem tego jest też utrata naprawdę dużej ilości punktów przez GTK. W 3 z 4 spotkań tracili co najmniej 90 punktów. 92 rzuciła Zielona Góra, 98 Anwil Włocławek, 94 Asseco Arka i 83 Stal, ale to był zdecydowanie najsłabszy mecz GTK, bo tam przegrali ponad 20 punktami, zdecydowanie zasłużenie, bo zdobyli raptem 61 punktów na bardzo słabym procencie skuteczności. Średnia więc tutaj wynosi 92 punkty na mecz. Warto to porównać z graniem we własnej hali. Tam GTK w 5 meczach traciło średnio 78 punktów. Różnica w poziomie grania spora. Sporym problemem jest tutaj to, że jeśli nie wiedzie się Amerykanom, to nie wiedzie się całej ekipie. Zollner zbudował zespół opierając się w dużej mierze na 3 Amerykanach i 1 graczu z Dominikany. Oni mają ciągnąć ten gliwicki wózek. Polacy odgrywają tutaj niezbyt dużą rolę, chociaż na pewno warto docenić Daniela Gołębiowskiego, który stara się jak może i wydaje się, że jest on tym Polakiem, który jest najbliżej wyjściowej piątki. GTK na pewno niemile wspomina mecze z Treflem, zwłaszcza te z poprzedniego sezonu. Oba padły łupem graczy z Sopotu i w obu Gliwiczanie tracili po 99 punktów.

 

Co typować?

Odrobienie 20 punktów straty z ostatniego meczu może na pewno zmotywować Trefla i ten będzie starał się za wszelką cenę obnażyć wszystkie słabości GTK, a tych jest sporo, kiedy grają na wyjazdach. Tracą sporo punktów. Wydaje się, że to taki dobry rywal dla gospodarzy, by nieco polepszyć swoje statystyki, bo w 4 ostatnich meczach najwięcej potrafili zdobyć raptem 82 punkty. Mają sporą liczbę strzelców, bardzo mocnych środkowych. Jeśli uda im się ograniczyć poczynania Amerykanów i gracza z Dominikany to szanse na wysoką i efektowną wygraną będą duże.

 

Moja propozycja: Trefl Sopot powyżej 85.5 punktów

Kurs: 1.99

 

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN! ✅

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN

✅Link do rejestracji: zagranie.com/go/betclicbezryzyka

Kod promocyjny: ZAGRANIE50

Pieniądze można od razu wypłacić 💵

kupon Betclic

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze