Przed nami sobota pełna emocji i to nie tylko ze względu na przedwyborczą gorączkę. W dwóch meczach na boiska Fortuna I Ligi wybiegnie komplet beniaminków tegorocznych rozgrywek. Sensacyjny lider z Radomia podejmie na własnym boisku aspirujące do powrotu do Ekstraklasy Podbeskidzie, a w Bełchatowie miejscowy GKS podejmie Olimpię Grudziądz. Czy Radomiak podtrzyma zwycięską passę i obroni pozycję lidera? Czy bełchatowski GKS w końcu się przełamie? Zapraszam na analizę!

1000 PLN od depozytu + 120 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Kod promocyjny: 1140PLN

Radomiak Radom vs. Podbeskidzie Bielsko-Biała

Analizę zaczniemy od meczu, który spokojnie można określić mianem spotkania kolejki, bowiem naprzeciwko siebie stają pierwsza oraz czwarta drużyna w tabeli (stan po 12 grach). Radomiak przeżywa w tym momencie najpiękniejsze chwile od lat. Jako beniaminek, powracający na zaplecze Ekstraklasy po ponad dekadzie jest obecnie sensacyjnym liderem i rewelacją rozgrywek. Jego gra jest z całą pewnością miła dla oka i może się podobać, a seria 6 ligowych zwycięstw z rzędu może robić wrażenie. Na korzyść Radomian działa również atut własnego boiska. W Radomiu padają bowiem regularnie frekwencyjne rekordy kolejki, a sam Radomiak z 6 tegorocznych spotkań na własnym stadionie wygrał 4, a przegrał tylko 1. Z całą pewnością sforsowanie Zielonych będzie poważnym wyzwaniem dla Górali z Podbeskidzia.

Przyjrzyjmy się zatem drużynie rywali. Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Brede radzi sobie ostatnio w kratkę. W ciągu trzech ostatnich spotkań zanotowali zwycięstwo, porażkę oraz remis, choć to właśnie zwycięstwo z GKS Bełchatów 4:0, które miało miejsce w ostatniej kolejce może być bodźcem do walki, który pozwoli powalczyć zawodnikom z Bielska-Białej na terenie lidera.

Statystki:

 • Radomiak wygrał 4 z 6 domowych spotkań w tym sezonie
 • Podbeskidzie na wyjeździe wygrało jedynie 2 z 7 możliwych spotkań
 • Radomiak ma serię 6 zwycięstw z rzędu
 • Radomiak w ostatnich 6 kolejkach zdobył 13 bramek

Co obstawiać?

Moim zdaniem najprawdopodobniejszym scenariuszem tego meczu jest podtrzymanie radomskiej serii i pewne zwycięstwo Radomiaka przed własną publicznością. Biorąc pod uwagę, iż Zieloni rozpędzili się w ostatnich kolejkach nie tylko z wygranymi, ale również ze strzelaniem bramek, a Podbeskidzie również zdobywać bramki potrafi (obie ekipy mają ich w tym sezonie po 20 na koncie) to zaryzykowałbym postawienie, iż w meczu padnie ponad 2.5 bramki

Nasz typ: liczba goli (+2.5)

Kurs: 1.93

Baner - skubiemy bukmachera

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

GKS Bełchatów vs. Olimpia Grudziądz

Starcie dwóch tegorocznych beniaminków, z których to gospodarz dzisiejszego spotkania radzi sobie na tę chwilę zdecydowanie gorzej. Bilans GKS’u Bełchatów to 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 6 porażek co po 12 kolejkach daje bełchatowianom 14 miejsce w tabeli, 2 punkty od strefy spadkowej. Gdy spojrzymy na ostatnie spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Artura Derbina, nie zobaczymy tam żadnych oznak, że GKS cudownym sposobem może nagle wkroczyć na zwycięską ścieżkę. Ostatnia kolejka to dotkliwa wyjazdowa porażka z Podbeskidziem Bielsko-Biała 4:0, która z całą pewnością mogła zdemotywować bełchatowian. Dalej mamy nawet zwycięstwo, ale z notowanymi jeszcze niżej w tabeli Wigrami Suwałki, kolejne trzy mecze to już dwie porażki i remis. W mojej opinii niewiele wskazuje, by zła passa GKS’u miałaby się po tym spotkaniu zakończyć…

W lepszych nastrojach przed wyjazdowym meczem są zdecydowanie goście. Zawodnicy z Grudziądza po fatalnym początku sezonu i kilkukolejkowej wizycie w strefie spadkowej w końcu się przełamali i na ostatnie 5 spotkań wygrali aż 3 z czego pozostałe 2 zremisowali. A nie były to spotkania z prostymi rywalami. Daje im to na ten moment 6 miejsce w tabeli i realne nadzieje, by móc piąć się wyżej. Mecz z GKS’em Bełchatów jest z całą pewnością doskonałą okazją do zrobienia kroku w przód.

Statystki:

 • Olimpia Grudziądz nie przegrała meczu ligowego od sierpnia
 • GKS Bełchatów gra dosyć dobrze u siebie (4 zwycięstwa na 5 spotkań)
 • Olimpia Grudziądz gra słabo na wyjazdach (2 zwycięstwa z 5 spotkań)
 • Olimpia Grudziądz jest na fali wznoszącej (ostatnio ligowa porażka w sierpniu)
 • GKS Bełchatów na ostatnie 5 spotkań wygrał tylko raz

Co obstawiać?

Mecz ten jest dosyć skomplikowaną rzeczą do typowania. Z jednej strony gospodarze pomimo niskiej pozycji w tabeli i wyraźnego kryzysu radzą sobie w meczach domowych nadzwyczaj dobrze, przy jednoczesnym problemie ze spotkaniami wyjazdowymi Olimpii, jednak z drugiej strony uważam, że wznosząca passa gości i pogubienie gospodarzy w ostatnich spotkaniach nie może zostać tutaj zlekceważone, a wręcz wysuwa się na pierwszy plan. Postawię tutaj podpórkę na gości.

Nasz typ: X2

Kurs: 1.57

Zagranie bez ryzyka:

 • Tylko z kodem promocyjnym: 1140PLN
 • Dla nowych graczy
 • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
 • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
 • Stawka maksymalnie 120 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
 • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
 • Jednokrotny obrót bonusem.

fortuna bez ryzyka double