W polskim MMA ton rywalizacji nadaje nie tylko KSW, ale również FEN. Ta druga federacja w najbliższy weekend organizuje swoją galę, która odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Na FEN 38 wystąpią doświadczeni zawodnicy, jak i prospekci w świecie sportów walki. W wydarzeniu wieczoru o pas wagi ciężkiej zawalczy Michał Andryszak z Geronimo dos Santosem. W sobotę odbędą się też konfrontacje w pozostałych kategoriach wagowych. Przygotowaliśmy zestawienie kursów bukmacherskich, a także typy na FEN 38. Co obstawiać? Sprawdź!

typy i zakład bez bez ryzyka w TOTALbet

FEN 38 zapowiedź i analiza gali

Co prawda, prezes FEN, Paweł Jóźwiak, przed galą nie stroni optymizmem mówiąc, że karta walk nie porywa. Nie jest to najlepsza rekomendacja przed FEN 38, ale jak dodał właściciel federacji, to wydarzenie przejściowe. Nie mamy jednak wątpliwości, że fani MMA w sobotę nie będą mieli okazji obejrzeć kilku ciekawych pojedynków. Wystarczy zauważyć, że do oktagonu wejdzie były zawodnik KSW, Michał Andryszak. Kategoria ciężka zawsze wzbudza duże zainteresowanie, więc tak powinno być tym razem. Były mistrz KSW zmierzy się z Geronimo dos Santosem, który ostatnio rywalizował w federacji ACA.

Na karcie walk FEN 38 znalazło się też miejsce dla jednego damskiego pojedynku. W Ostrowie Wielkopolskim Ekaterina Shakalova zawalczy z Yulia Kutsenko, a stawką tej walki jest pas federacji FEN. Co więcej, na karcie wstępnej pojawią się też dwie walki półzawodowe.

Gala FEN 38 odbędzie się 22 stycznia (sobota) 2022 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Transmisja live z tego wydarzenia dostępna będzie na kanałach Polsat Sport Fight i Super Polsat.

Typy bukmacherskie na FEN 38

W typowaniu MMA trzeba bazować na własnej wiedzy, ale też na przewidywaniach bukmacherów. TOTALbet w kilku pojedynkach widzi dużych faworytów. Tak jest w przypadku walki wieczoru pomiędzy Michałem Andryszakiem a Geronimo dos Santosem. Choć popularny Longer nie miał ostatnio dobrej passy w KSW, to na FEN 38 jest murowanym faworytem w konfrontacji z doświadczonym Brazylijczykiem. Andryszak przyznaje, że w nowej federacji chce szybko dać się poznać od jak najlepszej strony. Jasne, że najważniejsze jest zwycięstwo, ale kwestia stylu również ma znaczenie. Rywal Andryszaka ma już ponad 40 lat, więc polski zawodnik może wysłać go na przyśpieszoną emeryturę.

Kto wygra? Naszym zdaniem Michał Andryszak ma wszystkie karty po swojej stronie. Pamiętamy, że w KSW przegrał z Darko Stosićem, ale Serb zaraz walczy z Philem De Frisem, co pokazuje, że jest wielkim rywalem. Przed rokiem Longer wygrał w KSW konfrontacje z innym Brazylijczykiem, Guto Inocente. To powinien być dobry omen, dlatego typujemy zwycięstwo Michała Andryszaka. Kursy na podstawowe rynki nie są zbyt wysokie, dlatego decydujemy się wytypować triumf Longera przed czasem.

Totalbet
1.25
Andryszak wygra przed czasem

Zakład bez ryzyka na FEN 38

Jeśli jeszcze nie masz konta w TOTALbet, to gala FEN 38 jest dobrą okazją do zmiany. Tę galę obstawisz tylko u tego bukmachera, a my mamy dla Ciebie zakład bez ryzyka ze zwrotem na konto główne do 200 PLN! Co to oznacza? Jeśli Twój pierwsze kupon po rejestracji okaże się przegrany, to na Twoje konto główne wróci do 200 PLN! Sprawdź szczegóły:

 1. Załóż konto w TOTALbet, korzystając z linku https://www.zagranie.com/go/totalbet.
 2. Podczas rejestracji wpisz kod ZAGRANIE
 3. Zagraj swój pierwszy kupon SOLO lub AKO2 (maksymalnie dwa zdarzenia)
 4. Jeżeli okaże się on nietrafiony, otrzymasz zwrot stawki
 5. Zwrot nie zawiera podatku od gry (by otrzymać 200 PLN zwrotu, trzeba zagrać za 228 PLN)
 6. Zwrócone pieniądze trafiają na konto depozytowe, a więc są gotowe do wypłaty!
 7. Z promocji można skorzystać na galę FEN 38!

Zakład bez ryzyka do 200 PLN (zwrot na depozyt) na start!
Czołowy polski bukmacher
 • Regulamin
Skorzystaj z oferty 5240 PLN na start. W tym zakład bez ryzyka do 200 zł, bonus od wpłaty do 5000 zł, a także freebety o wartości 40 zł. Pełen reg

FEN 38 karta walk

Generalnie karta walk na FEN 38 złożona jest z 10 pojedynków. Prezes federacji przekonywał, że nie jest z niej w pełni zadowolony. Co więcej, Paweł Jóźwiak zdradził, że ze względy na święta i przełom roku miał spore kłopoty z tym, żeby przekonać zawodników do wzięcia udziału w gali. Jak zaznaczył prezes FEN, to karta walk, którą było trudno skonstruować.

Oczy kibiców na pewno przykuwa nazwisko Michała Andryszaka, bo jeszcze jakiś czas temu walczył on w KSW, gdzie miał apetyt na najwyższe laury. Dla koneserów MMA również pozostałe pojedynki będą okazją do poznania nowych zawodników. Do oktagonu wejdą po raz kolejny Wojciech Kawa, Mateusz Rajewski, Marcin Sianos, Kamil Wojciechowski czy Kornel Zapadka. W karcie wstępnej pojawią się Mateusz Olech, Jacek Kujtkowski, Igor Terlecki i Jakub Owczarek.

Łącznie na FEN 38 będzie można podziwiać 10 walk. Gdzie je obstawiać? Najlepsze zakłady na FEN oferuje sponsor gali, a więc bukmacher TOTALbet.

Walka wieczoru

120.2 kg.: Michał Andryszak (22-10-0) vs. Gerônimo dos Santos (44-23-1)

Karta główna

78.9 kg.: Kamil Kraska (7-1-0) vs. Tato Primera (17-11-0)
61.2 kg.: Ekaterina Shakalova (6-1-0) vs. Yulia Kutsenko (6-7-0) – o pas FEN
70.3 kg.: Wojciech Kawa (3-1-0) vs. Kamil Mosgalik (5-5-0)
80 kg.: Jacek Jędraszczyk (7-3) vs. Kacper Bróździak (4-2)
68.5 kg.: Mateusz Rajewski (2-2-0) vs. Giorgi Esiava (4-2-0)
120.2 kg.: Marcin Sianos (5-7-0) vs. Ivan Slobodiuk (2-0-0)
96.2 kg.: Kamil Wojciechowski (4-0-0) vs. Kornel Zapadka (9-3-0)
88 kg.: Damian Ostęp vs. Michał Grzesiak – walka w K1

Karta wstępna

120.2 kg.: Mateusz Olech (5-3-0) vs. Jacek Kujtkowski (2-0-0) – semi-pro
70.3 kg.: Igor Terlecki (1-0-0) vs. Jakub Owczarek (5-4-0) – semi-pro

FEN 38 [TYPY i KURSY]

W kursach bukmacherskich na FEN 38 można znaleźć typy na wszystkie walki, które odbędą się na gali. TOTALbet wystawia podstawowe kursy na komplet konfrontacji, a przy ciekawszych pojedynkach takich jak Wojciech Kawa vs Kamil Mosgalik oferuje poszerzoną pulę zakładów. To sprawia, że walki na FEN 38 wytypujesz w szerszym kontekście, a nie tylko w oparciu o rynki: kto wygra? Korzystając z zakładów TOTALbet możesz wskazać również pozostałe rozstrzygnięcia.

Kto jest faworytem w kursach? Bukmacherzy obstawiają zwycięstwa Michała Andryszaka, Ekateriny Shakalovej, Wojciecha Kawy, Kamila Wojciechowskiego i Kamila Kraski. To przykłady walk, w których wyklarował się zdecydowany faworyt w kursach bukmacherskich.

Kto wygra?
Totalbet
1.15
Michał Andryszak
4.00
Gerônimo dos Santos
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.38
Kamil Kraska
2.55
Tato Primera
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.13
Ekaterina Shakalova
4.25
Yulia Kutsenko
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.17
Wojciech Kawa
3.75
Kamil Mosgalik
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.40
Jacek Jędraszczyk
2.45
Kacper Bróździak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
2.65
Mateusz Rajewski
1.35
Giorgi Esiava
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.12
Kamil Wojciechowski
4.40
Kornel Zapadka
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.57
Mateusz Olech
2.07
Jacek Kujtkowski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Michał Andryszak – Gerônimo dos Santos, typy i kursy

Już na początku artykułu postawiliśmy tezę, że Michał Andryszak wygra przed czasem. Takiego zdania są również bukmacherzy, którzy na takie rozstrzygnięcie oferują stosunkowo niski kurs. Geronimo dos Santos to wiekowy zawodnik, dlatego jeśli myśli o zwycięstwie, to na pewno będzie chciał to zrobić w początkowych rundach. Im dłużej będzie trwała walka, tym większy problem dla Brazylijczyka. Czasu nie da się oszukać – Andryszak jest o 11 lat młodszy od dos Santosa. Spodziewamy się krótkiej walki, w której będzie poniżej 1.5 rund.

Totalbet
1.27
Poniżej 1.5 rundy

Mateusz Rajewski – Giorgi Esiava, typy i kursy

Dla Mateusza Rajewskiego będzie to debiut w organizacji FEN. Poprzednio The Butcher walczył w Babilon MMA. Ostatnia walka nie była dla niego udana, bo przegrał ją w konfrontacji z Janem Lodzikiem. Generalnie w zawodowym MMA Rajewski ma 2 wygra i 2 porażki. Giorgi Esiava ma więcej zwycięstw, bo triumfował czterokrotnie. W grudniu ubiegłego roku pokonał Sviatoslawa Zhymanova. Bukmacherzy typują wygraną gruzińskiego zawodnika. Esiava to zawodnik, który może pójść w górę i na to liczą włodarze FEN.

Totalbet
1.35
Wygra Giorgi Esiava

Wojciech Kawa – Kamil Mosgalik, typy i kursy

Wojciech Kawa liczy na to, że podtrzyma udaną passę w FEN i generalnie swojej karierze. Szczecinianin na FEN 32 pokonał Mikołaja Lewandowskiego, a w październiku podczas FEN 36 zwyciężył z Denisem Zarównym. Co więcej, w międzyczasie wygrał starcie z Sviatoslawem Zhymanovem. To nam daje trzy wygrane z rzędu. Dla Wojciecha Kawy to na pewno budujący rezultat, który pozwala patrzeć coraz śmielej w przyszłość. W tym kontekście Kamil Mosgalik powinien być tylko jedną z przeszkód na drodze Kawy. Dla Kurczaka będzie do debiut w FEN – wcześniej rywalizował w mniejszych organizacjach i to z różnym skutkiem. Kawa to murowany faworyt i liczymy, że zwycięży przed czasem.

Totalbet
1.87
Wygra Kawa przed czasem

Jacek Jędraszczyk – Kacper Bróździak, typy i kursy

Jacek Jędraszczyk czy Kacper Bróździak? Ten pierwszy na dłuższy czas zniknął z FEN. Jędraszczyk ostatni pojedynek w tej federacji stoczył w 2020 roku. Co gorsza, było to przegrane starcie z Robertem Bryczkiem. To znacznie wyhamowało karierę Jędraszczaka, który liczy na powrót do mainstreamu FEN. Za rywala dostał Kacpra Bróździaka, który na tak dużych galach, jak FEN, jeszcze nie walczył. W 2021 roku Bróździak ma za sobą tylko jedną walkę. I to przegraną. Na Babilon MMA 23 przegrał z Łukaszem Siwcem. Starcie na FEN 38 dla obu to szansa na rehabilitacje z poprzednie porażki. Większe szanse dajemy bardziej doświadczonemu Jackowi Jędraszczykowi.

Totalbet
1.40
Wygra Jacek Jędraszczyk

Kamil Kraska – Tato Primera, typy i kursy

Walka Kamila Kraski z Tato Primerą to może być jeden z najlepszych pojedynków na FEN 38. Ten pierwszy wchodzi w wielki świat MMA, a ten drugi ma wielkie doświadczenie. Faworytem dla bukmachera TOTALbet jest Kraska, który ma za sobą 6 wygranych z rzędu. Na FEN 35 pokonał on Jose Barriosa Vargasa, czym potwierdził, że może wygrywać również z międzynarodowymi zawodnikami. Tato Primera to hiszpański zawodnik, który nie jest znany szerzej polskiej publiczności. W 2021 roku Hiszpan stoczył 2 walki i obie je przegrał. Konfrontacja z Kraską jest o tyle istotna, że dzięki niej może poprawić swoją reputacje w świecie MMA. Czy mu się to uda? Trybuny będą za Kamilem Kraską, a my liczymy, że Polak wygra przed czasem.

Totalbet
4.10
Wygra Kamil Kraska przed czasem

FEN 38 typy

Znana w Polsce Katerina Shakalova zmierzy się z Yulia Kutsenko w walce o pas FEN. Ukrainka zadomowiła się już w federacji FEN, w której ma dwie walki za sobą. Shakalova w 2021 roku odniosła dwie wygrane – najpierw poradziła sobie z Izabelą Badurek, a następnie z Jamilą Sandorą. Wcześniej wzięła też udział w Babilon MMA, gdzie pokonała Różę Gumienną. Generalnie Ukrainka ma na swoim koncie pięć wygranych z rzędu i jest zdecydowaną faworytką konfrontacji z Yulią Kutsenko. Rosjanka poza MMA trenowała też boks, więc można zakładać, że to jej główny atut w oktagonie. Kutsenko w kwietniu ubiegłego roku zwyciężyła z Marija Zivkovic.

Co typujemy w walce o pas FEN? Spodziewamy się wygranej Kateriny Shakalovej. W tym przypadku liczymy na nieco dłuższą walkę, dlatego typujemy zakład na liczbę rund powyżej 1.5.

Totalbet
1.50
Powyżej 1.5

Propozycja kuponu na FEN 38

Co obstawiamy na FEN 38? Przygotowaliśmy dla was propozycję zakładu w TOTALbet. Na kuponie AKO umieściliśmy trzy typy na FEN 38:

 • Michał Andryszak wygra przed czasem
 • Wygra Jacek Jędraszczyk
 • Wojciech Kawa wygra przed czasem

Tego rodzaju typy pozwoliły nam wygenerować kurs całkowity kuponu na poziomie 3.27. Co więcej, dzięki ofercie TOTALbet obstawiamy bez podatku, co pozwala na jeszcze większe wygrane!

Kupon FEN 38

FEN 38 zakłady bukmacherskie

W zakładach bukmacherskich TOTALbet w ofercie na FEN 38 znajdziesz kilkadziesiąt zdarzeń, które możesz obstawiać. Przy najciekawszych pojedynkach bukmacher oferuje dodatkowe rozszerzenia, dzięki którym możesz obstawić:

 • wygraną zawodnika przed czasem,
 • wygraną na punkty,
 • rundę, w której zakończy się walka,
 • liczbę rund: under/over,
 • zakłady specjalne: czy walka zakończy się w ciągu 60 sekund?

Zakład na FEN 38 w TOTALbet możesz typować na stronie tego bukmachera i aplikacji mobilnej.

typy i zakład bez bez ryzyka w TOTALbet

Fot. z okładki: PressFocus

FAQ

Kto walczy w walce wieczoru na FEN 38?

W najważniejszym pojedynku na FEN 38 udział weźmie Michał Andryszak, którego rywalem jest Geronimo dos Santos.

Gdzie obstawiać FEN 38?

Najlepsze zakłady i grę bez podatku na FEN 38 oferuje bukmachera TOTALbet.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze