Roger Federer w lutym poddał się operacji kolana. Jego szkoleniowiec, Ivan Ljubicic, przyznał, że wszystko przebiegło poprawnie i, że reprezentant Szwajcarii wraca już do pełni sił.

Roger Federer dwa tygodnie temu zaskoczył wszystkich – wprawdzie podczas jego występu na Australian Open widać było, że nie wszystko jest w porządku z jego zdrowiem, to jednak mało kto spodziewał się, że potrzebna będzie operacja (artroskopia prawego kolana). Przez to Szwajcar odpocznie od zawodowych startów przynajmniej przez kilkanaście miesięcy i zabraknie go między innymi na wielkoszlemowym Roland Garros.

Były lider rankingu ATP obecnie przebywa w Szwajcarii, gdzie przechodzi rehabilitację i przygotowuje się do powrotu do treningów stricte tenisowych. Jego trener, Ivan Ljubicić, wyjawił, że proces rehabilitacji przebiega beż żadnych problemów. – Rehabilitacja przebiega dobrze. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy pracować na korcie – powiedzial.

Federer w 2020 roku wziął udział tylko w jednym turnieju – podczas wielkoszlemowego Australian Open zatrzymał się na półfinale, w którym musiał uznać wyższość Novaka Djokovicia, czyli późniejszego triumfatora. Popularny “Maestro” do gry ma wrócić około w czerwcu, gdy rozpocznie się sezon gry na kortach trawiastych.

Zaloguj się aby dodawać komentarze