Roger Federer w czwartek opublikował specjalne oświadczenie, w którym poinformował, że w najbliższych miesiącach zabraknie w go w turniejach. Powodem tego jest operacja kolana, którą przeszedł.

Moje prawe kolano niepokoiło mnie od jakiegoś czasu. Miałem nadzieję, że dolegliwości miną, jednak po badaniach i rozmowach ze sztabem uznałem, że poddam się zabiegowi artroskopii kolana, do którego doszło wczoraj w Szwajcarii. Po operacji lekarze potwierdzili, że wszystko poszło dobrze i są pewni, że uda się odzyskać pełną sprawność – poinformował Roger Federer w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym Twitter.

To oznacza, że Federer nie weźmie udziału w nadchodzących turniejach rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells oraz w Miami, a także przyszłotygodniowych zawodach ATP 500 w Dubaju. Jednego z najlepszych tenisistów wszechczasów zabraknie także podczas następnej imprezy wielkoszlemowej, czyli rozgrywanego w Paryżu French Open.

Federer, który w tym sezonie zagrał tylko w jednym turnieju – podczas wielkoszlemowego Australian Open doszedł do półfinału, ale już podczas zmagań w Melbourne miał problemy zdrowotne – wrócić do zmagań planuje w czerwcu, kiedy rozpocznie się cykl startów na kortach trawiastych.