Fałszywi typerzy w zakładach bukmacherskich

Fałszywi typerzy w zakładach bukmacherskich

Zacznijmy od definicji. Fałszywi typerzy to osoby zarabiające na sprzedaży przewidywań i prognoz dotyczących wydarzeń znajdujących się w ofertach legalnych bukmacherów. Wielu początkujących graczy rozpoczyna swoją przygodę z zakładami, w celu łatwego i najczęściej bardzo szybkiego zarobku wielkiej fortuny. Zapominając przy tym o odpowiedzialnej grze, która powinna być priorytetem podczas obstawiania jakichkolwiek zakładów wzajemnych. W wielu artykułach znajdujących się na naszej stronie radzimy, aby każdy obstawiony przez Was mecz był starannie przeanalizowany. Warto samemu zaangażować się w naukę typowania i teorii bukmacherskiej. Zakłady wzajemne powinny być rozrywką, nie sposobem na zarobek!

 

Płatne typy bukmacherskie – czy warto?

Jeżeli zdecydowaliście się na „zabawę” w zakłady bukmacherskie, musicie wiedzieć, że prędzej czy później natraficie w Internecie na atrakcyjną ofertę kupna typu – na tak zwany ustawiony mecz. Brzmi zachęcająco, prawda? Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda wiarygodnie. Właśnie o to chodzi, by uśpić Waszą czujność i łatwiej Was oszukać.

Spory procent początkujących graczy z góry zakłada, że zna się na zakładach sportowych. Nastawiają się na szybką wygraną, zazwyczaj nie wkładając w to wielkiego wysiłku. Okazuje się jednak, że ich wyniki są niesatysfakcjonujące. Po serii niepowodzeń zaczynają szukać pomocy na forach bukmacherskich i tym samym narażają się na działania internetowych oszustów. Fałszywi typerzy w sprytny sposób przekonują, że płatne typy zagwarantują wygraną. Czy rzeczywiście tak jest? Niekoniecznie.

Metody oszustw fałszywych typerów:

  • Facebook jest najczęściej wykorzystywanym medium społecznościowym do kontaktu z potencjalnym klientem typów bukmacherskich. Podstawą jest założenie fikcyjnego konta na Facebooku i nadanie mu wiarygodnego wyglądu.

 

  • Fałszywi typerzy wykorzystują fora i grupy dotyczące bukmacherki, gdzie początkujący gracze wymieniają się swoimi spostrzeżeniami. Wysyłają do nich wiadomości prywatne i proponują swoje usługi.

 

  • Oszuści starają się zbliżyć do początkującego gracza w celu zdobycia jego zaufania. Bardzo często proponują mu pierwszy typ za darmo lub oferują wpłatę „pół na pół” – połowa przed podaniem typu, a połowa po meczu.

 

  • Bardziej zdeterminowani „handlarze typów” zadają sobie więcej trudu. Zakładają własne strony, poświęcone zakładom bukmacherskim. Nie dajmy się zwieść tysiącom lajków i wygenerowanym fikcyjnym komentarzom – takie rzeczy można kupić!

 

  • Płatni typerzy decydują się również na tworzenie facebookowych grup o tematyce bukmacherskiej. Stosują na nich metodę zmiany dat przy opublikowanym poście, żeby wyglądał na dodany przed nadchodzącym meczem. Ta czynność ma na celu uwiarygodnienie strony i pokazanie początkującym graczom, że dzięki płatnym typom są w stanie wygrać każdy zakład bukmacherski.

fałszywy typer w zakładach bukmacherskich

 

Przykłady internetowych oszustw

Przykład 1:

Jesteś początkującym graczem. Masz za sobą już kilka obstawionych wydarzeń sportowych. Zaczynasz udzielać się na różnych forach bukmacherskich. Członkowie grup wymieniają się ze sobą swoimi spostrzeżeniami, proponują metody typowania oraz najlepszych legalnych bukmacherów. Otrzymujesz wiadomość prywatną, ktoś proponuje Tobie informacje na temat ustawionego meczu. Jednak chce za nie pieniądze. Osoba sprzedająca typ zdaje sobie sprawę, że początkujący gracze z chęcią skorzystają z „podpowiedzi”. Nie ma gwarancji, że zakupiony typ okaże się trafiony. Przypominamy, że w zakładach sportowych nie ma pewniaków!

 

Przykład 2:

Jesteś osobą, która dołącza do grupy o tematyce bukmacherskiej. Zajmujesz się analizowaniem i obstawianiem meczów. Chętnie dzielisz się swoją wiedzą z innymi użytkownikami. Dołączenie do grupy przyczyniło się do upublicznienia Twojego prywatnego profilu. Dzięki temu stałeś się łatwą zdobyczą dla fałszywego typera, tak jak reszta obserwujących stronę graczy. Dostajesz wiadomość prywatną, ze specjalną ofertą typu na najbliższy mecz. Osoba dla potwierdzenia swojej skuteczności wysyła screeny wygranych kuponów. Proponuje pierwszy typ za free. Zgadzasz się. Otrzymujesz od niej typ na najbliższy mecz, z niskim kursem. Obstawiasz i czekasz na wynik, a kupon okazuje się trafiony. Nawiązujesz konwersację i tym samym zaczynasz ufać internetowemu oszustowi. Postanawiasz kupić kolejny typ, tym razem z wyższym kursem. Przecież parę złotych Cię nie zbawi, a zapewniono Cię, że wygrasz. Niestety typ się nie sprawdził, przegrywasz pieniądze.

 

Przykład 3:

Płatny typer prowadzi własnego bloga, na którym oferuje fixy (100% pewne typy). Zdarza się, że posty na jego stronie wrzucane są z datą wsteczną, by przekonać gracza, że zamieszczono je przed meczem. Oszust reklamuje się również na kilku czatach bukmacherskich i w taki sposób szuka klientów. Pisze do kilkunastu osób na raz i oferuje im różne typy na ten sam mecz. Któryś z nich z pewnością okaże się wygrany.

W dobie Internetu istnieje wiele sposobów wyłudzania pieniędzy, dlatego zalecamy ostrożność. Dla uwiarygodnienia powyższych przykładów, zamieszczamy screeny.

Oszukany gracz zakładów bukmacherskich - skarga

 


 

Propozycja współpracy z typerem

 


 

 


 

 

 

 

Skuteczne typy za darmo?

Dlaczego nie.

Darmowe, nie musi oznaczać gorsze. Na stronach internetowych dotyczących bukmacherki możemy znaleźć tysiące typów dziennie. Nie ma pewności, że zagwarantują nam wygraną. Jednak w przypadku tych darmowych mamy dostęp do wszelkich analiz, bez konieczności wpłaty gotówki. Najlepiej będzie przekonać się o tym samemu.

Dlatego jeśli zdecydowaliście się na pomoc osoby posiadającej doświadczenie w typowaniu, szukajcie jej na sprawdzonych portalach bukmacherskich. Tego rodzaju strony działają legalnie i nie zarabiają na czyjejś naiwności. Na bieżąco dostarczają swoim czytelnikom teorię bukmacherską, aktualne statystyki oraz rzeczowe analizy wydarzeń. A przede wszystkim nie każą sobie za to płacić. Oficjalne portale zatrudniają osoby, specjalizujące się w typowaniu meczów. W przypadku strony Zagranie był nim nasz kolega, który pasjonuje się NBA. Możemy zdradzić, że nasz redaktor otrzymał ofertę pracy u legalnego bukmachera i tym samym przyjął stanowisko tradera.

 

Legalni bukmacherzy i najlepsi typerzy w Polsce

Sport bywa nieprzewidywalny, a końcowy wynik spotkania może zmienić się w ostatniej minucie. Właśnie w tym tkwi całe piękno rywalizacji sportowej. Seria niepowodzeń może wyprowadzić z równowagi, dlatego warto pamiętać, że nie ma osób nieomylnych. Płatne typy nie są kluczem do sukcesu obstawiających. Nikt nie jest w stanie zagwarantować nam 100% wygranej. Legalni bukmacherzy w swoich serwisach podają kursy i statystyki na wszystkie wydarzenia sportowe! Do ustalania kursów zatrudniają profesjonalistów, którzy każdego dnia pracują nad analizą nadchodzących spotkań. Warto potraktować je jako inspirację i posłużyć się nimi w typowaniu.

Co z najlepszymi typerami w Polsce? Z całą pewnością nie znajdziemy ich na żadnych forach internetowych. Zawodowi typerzy nie obnoszą się ze swoimi wygranymi. Wolą pozostać anonimowi i skupić się na swojej pracy. Nikogo nie powinno dziwić, że profesjonalni typerzy nie udostępniają cennych informacji na facebookowych grupach. Czy gdybyś posiadał wynik ustawionego meczu, to podzieliłbyś się nim za stosunkowo niską opłatą? Raczej nie. Więc nie oczekuj tego od profesjonalistów. Taki rodzaj pracy nie należy do łatwych. Zawodowi gracze w pełni angażują się w to co robią, poświęcając wolny czas na naukę i pogłębianie wiedzy sportowej. Skupiają się na przeglądzie i analizie statystyk, dzięki czemu wyszukują „luki” w kursach bukmacherskich. Wielu z nich regularnie zarabia na obstawianiu meczów i nie ma w zwyczaju handlowania typami.

Stałeś się ofiarą oszustwa?! Zachęcamy Cię do opisania tego w komentarzu. Jeśli zechcesz, możesz podać stronę, na której według Ciebie sprzedawane są fałszywe typy. Nie bądź obojętny i pomóż nam nagłośnić ten problem.