W ramach dzisiejszych typów esportowych odejdziemy od europejskiego ESL Pro League i przeniesiemy za ocean. Na warsztat weźmiemy amerykańską odsłonę EPL-a oraz FLASHPOINT. Kto tym razem wygra w Brazylijskich derbach? Czy MAD Lions potwierdzi swoją dobrą formę w lidze? A może FunPlus Phoenix sprawi niespodziankę? 

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!
Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN
Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

FURIA Esports – MIBR

Czwartek, 09.04.20 – 22:00

Rozgrywki Counter Strike’a w ostatnim czasie zaskakują wiele osób. Wyniki w europejskiej odsłonie ESL Pro League często są dość niespodziewane. Jednak dzisiaj nie o EU EPL-u a o amerykańskiej wersji. Derby Brazylii, w których ostatnio lepsi byli gracze FURII Esports. Czy tym razem scenariusz się powtórzy? Obydwa zespoły są przyparte do muru i muszą wygrać, żeby walczyć dalej. Faworytem jest zespół Kaike’a “KSCERATO” Cerato. W końcu to jego formacja ostatnio wygrała z Made in Brazil, a teraz ma duże szanse na powtórzenie tego. Co prawda Brazylijczykom przydarzyła się ostatnio wpadka w meczu z Swole Patrol, gdzie przegrali 0:2, jednak później pokonali 100 Thieves 2:1.

Zawodnicy FURII prezentują się dość dobrze indywidualnie, a KSCERATO ma rating na poziomie 1.22. Dla porównania w MIBR najlepszy wynik wykręcił Fernando “fer” Alvarenga, który zdobył 1.10. Made in Brazil jest w kryzysie od dłuższego czasu, co już poruszałem wielokrotnie. Co prawda Brazylijczycy ostatnio zaczęli częściej zwyciężać, jednak ich przeciwnicy nie byli z najwyższej półki i nie obyło się bez wpadki w spotkaniu z Evil Geniuses, gdzie ekipa fera uległa 1:2. W historii meczów między tymi drużynami częściej zwyciężała FURIA Esports. Ekipa Kaike wygrała sześć z ośmiu meczów. Dodatkowo map pool również jest po jej stronie.

Betfan oferuje wysokie kursy na ten mecz. W przypadku wygranej FURII jest to 1.56. Z kolei, jeżeli obstawimy zwycięstwo MIBR, to możemy zgarnąć ponad dwukrotność postawionej stawki. Ja jednak kierowałbym się w stronę zespołu KSCERATO, gdyż ma więcej argumentów za sobą, a ostatnie wielkie derby Brazylii padły właśnie łupem jego drużyny. Warto jednak zaznaczyć, że takie mecze dzielą się swoimi prawami, a w dodatku są rozgrywane online, co też potrafi diametralnie zmienić przebieg starcia.

Moja propozycja:

Typ: zwycięstwo FURII (matchday boost)

Kurs 1.75

MAD Lions – FunPlus Phoenix

Czwartek, 09.04.20 – 19:00

Jako drugi mecz pod lupę weźmiemy starcie MAD Lions z FunPlus Phoenix, czyli rywalizacja Dawida z Goliatem. FPX dokończy FLASHPOINT w rezerwowym składzie, gdyż zrezygnowało z zawodników, których miało poprzednio, przez zawirowania związane z transferem składu, a także wejście do gry Astralis. Taki obrót spraw na pewno nie pomaga atmosferze, która jest wokół organizacji, a także aktualnym zawodnikom, gdyż ci wiedzą, że nie byli pierwszym wyborem i są tylko dlatego, że organizacja musi dokończyć ligę. Z kolei Lwy jakiś czas temu wymieniły Nicolai’a “HUNDENA” Petersena na Asgera “AcilioNa” Larsena. 23-letni Duńczyk jest lepszym strzelcem niż HUNDEN, jednak to właśnie ten drugi ma większe pojęcie o grze, a także zbudował tę formacją i to dzięki niemu osiągnęła sukces. 

Zmiana w składzie nie wyszła MAD Lions tak źle, jak mogła. Wygrali wszystkie z pięciu ostatnich meczów, a w starciu z FunPlus Phoenix są zdecydowanym faworytem. FLASHPOINT jest ważną ligą dla Duńczyków, a ćwierćfinał to jeden z pierwszych przystanków w drodze po zwycięstwo. Lwy mają też największe szanse z wszystkich drużyn na końcową wygraną w lidze. Grają bardzo zespołowo i nie ma odstających jednostek. Jednak w takim spotkaniu jeden błąd może zaważyć o zwycięstwie lub porażce. Format BO3 sprzyja faworytom, gdyż o wygraniu starcia nie decydują w głównej mierze rundy pistoletowe. 

Na Betfan kurs na zwycięstwo MAD Lions wynosi 1.25. W przypadku wygranej FunPlus Phoenix jest to 3.85. Ja swój typ kieruje w stronę Duńczyków, gdyż mają zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo i muszą udowodnić wielu osobom, w tym sobie, że wymiana HUNDENA na AcilioNa nie była złym pomysłem, a tym brakującym elementem był właśnie dobry strzelec, a nie jeszcze lepsze taktyki. Typ na Lwy w połączeniu z FURIĄ Esports da nam kurs całkowity 2.19. Dzięki temu możemy zgarnąć prawie dwukrotność postawionej stawki, a w przypadku 100 złotych będzie to 192 złote.

Moja propozycja:

Typ: zwycięstwo MAD Lions

Kurs 1.25

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.