Wiemy z czym mierzy się teraz dosłownie całe społeczeństwo. PZPN podjął wczoraj decyzję mówiącą o tym, że Ekstraklasa, I oraz II Liga będą rozgrywały swoje spotkania. Na stadionie nie zobaczymy jednak kibiców. Nie będę dyskutował o tym, czy jest to dobra czy zła decyzja, ponieważ to nie ja od tego jestem. Postaram się zatem skupić na dwóch dzisiejszych meczach, w których zmierzą się: ŁKS Łódź z Górnikiem Zabrze oraz Śląsk Wrocław z Rakowem Częstochowa. Sprawdź moje analizy tych meczów i skorzystaj z kodu promocyjnego w forBET, który może dać Ci naprawdę dużo! Zapraszam!

Zachęcam do skorzystania z forBET kodu promocyjnego 2120PLN, aby otrzymać:

2050 PLN od depozytu + 50 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

ŁKS Łódź vs Górnik Zabrze

W poprzedniej kolejce liczyłem na to, że ŁKS nie przegra starcia z Koroną. Niestety jeden rzut karny spowodował, że zespół Kazimierza Moskala przegrał to spotkanie przez co zmniejszył swoje szanse na utrzymanie praktycznie do zera. Oczywiście do zakończenia sezonu (o ile koronawirus na to pozwoli) jest jeszcze dużo czasu i dużo spotkań. Sytuacja ŁKS-u jest jednak na tyle trudna, że raczej trudno wierzyć w to, żeby coś się zmieniło, a ostatnim na to gwizdkiem jest dzisiejsza potyczka z Górnikiem Zabrze.

Przed meczem z Koroną, piłkarze z Łodzi zanotowali trzy mecze bez porażki, grali dość dobrze i każdy mógł sądzić, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeden mecz zmienił jednak nastroje i spowodował, że strata do bezpiecznej pozycji wynosi aż 11 punktów. Co jest powodem tego, że Łodzianie mają aż tak duże problemy? Jednym z tych powodów jest fatalna defensywa, która straciła aż 44 bramki. Tak duża liczba straconych goli mówi sama za siebie. Łodzianie w ostatnich ośmiu meczach tylko sześć razy zachowali czyste konto. Po drugiej stronie boiska nie jest dużo lepiej, ponieważ tylko dwie drużyny (Arka i Korona) strzeliły mniej bramek od drużyny z alei Unii.

ŁKS podejmie dzisiaj Górnik Zabrze, który plasuje się 12. pozycji. Zespół ze Śląska jest sporą zagadką. Piłkarze Marcina Brosza bardzo dobrze prezentują się na własnym boisku, na którym wygrywają mecz za meczem. Na wyjeździe jednak wszystko wygląda inaczej. Górnik nie wygrał w tym sezonie żadnego meczu w delegacji, pomimo tego, że napastnicy tego zespołu prezentują się bardzo dobrze. Czy dzisiaj się to zmieni i piłkarze z Zabrze pogrążą ŁKS Łódź?

Statystyki:

 • Górnik nie wygrał żadnego wyjazdowego meczu w tym sezonie.
 • Jednak pod względem wyjazdów to ŁKS jest najgorszy w lidze.
 • Łodzianie przegrali ostatni mecz z Koroną i tym samym przerwali serię czterech meczów bez porażki.
 • Każdy z ostatnich czterech meczów Górnika przyniósł minimum trzy gole.
 • Ostatnie dwa bezpośrednie mecze to remis 1:1 oraz zwycięstwo ŁKS-u w ramach Pucharu Polski.
 • Ostatni mecz Łodzian na własnym obiekcie to zwycięstwo z Zagłębiem 3:2.
 • Górnik przegrał dwa ostatnie wyjazdy.
 • ŁKS może pochwalić się najgorszą defensywą w lidze.
 • Górnik na wyjeździe stracił aż 24 bramki.

Co obstawiać?

Kursy na zwycięstwo którejkolwiek z drużyn są dosłownie takie same. Ja również nie umiem wskazać faworyta. ŁKS ma nóż na gardle i jedną nogą jest już w 1. Lidze, ale wiemy, że często właśnie w takich meczach oglądamy odrodzenie. Z kolei Górnik to drużyna, która kompletnie nie radzi sobie w meczach wyjazdowych. W spotkaniach piłkarzy z Zabrza pada bardzo dużo bramek. Z kolei ŁKS musi atakować, szukać goli i punktów. Górnik traci dużo bramek na wyjazdach, a Łodzianie potrafią wykorzystać atut własnego boiska. Połączenie tych elementów wskazuje mi na to, że zobaczymy tutaj dużo goli. Nie umiem wskazać faworyta, ale moim zdaniem trzy bramki w takim meczu zobaczymy bez problemu.

Nasz typ: +2,5 bramki

Kurs: 1,95

Śląsk Wrocław vs Raków Częstochowa

Drugim dzisiejszym spotkaniem będzie starcie Śląska z Rakowem. Obie drużyny od czasu do czasu w niemądry sposób tracą ważne punkty, ale ogólnie możemy powiedzieć, że ten sezon w wykonaniu obu ekip jest całkiem udany.

Śląsk jest bardzo bliski miejsca na podium i prawa gry w eliminacjach Ligi Europy. Celem tej drużyny była górna ósemka, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i dzisiaj zespół z Wrocławia chce zaatakować 2. miejsce w lidze. Z kolei celem beniaminka z Częstochowy jest utrzymanie. Założenie to zostało już raczej osiągnięte, ale niewykluczone, że uda się awansować do grupy mistrzowskiej.

Przed tygodniem żadna z drużyn nie wygrała swojego meczu, przez co nieznacznie pogorszyły się sytuacje w tabeli. Wszystko jest jednak nadal możliwe i dzisiejszy mecz którejś ze stron może w tym bardzo pomóc. Śląsk bardzo dobrze spisuje się na własnym obiekcie, na którym strzelił już 24 gole i przegrał tylko raz. Czy Wrocławianie zgarną dzisiaj kolejne ważne punkty? Czy może to Raków wróci do siebie z cenną wygraną?

Statystyki:

 • Raków zgromadził na swoim koncie 36 punktów oraz traci jedno oczko do ósmej Jagiellonii.
 • Śląsk plasuje się tuż za podium i traci punkt do drugiego Piasta.
 • Zespół z Wrocławia przegrał w tym sezonie u siebie tylko raz.
 • Raków przegrał 2 z 3 ostatnich wyjazdów.
 • Żaden z ostatnich 17 meczów Śląska nie przyniósł pięciu bramek.
 • Tylko 1 z 20 ostatnich ligowych spotkań Rakowa przyniósł pięć goli.
 • Raków wygrał ostatnie bezpośrednie starcie 1:0.

Co obstawiać?

W naszej Ekstraklasie lubię typować zakłady łączone i tak zrobię również tym razem. Śląsk jest u siebie bardzo silny i potrafi wychodzić z niewygodnych sytuacji. Z kolei Raków na wyjeździe nie prezentuje się najlepiej, czego dowodem jest już osiem porażek w delegacjach. Podpórka w stronę gospodarzy wygląda zatem bardzo logicznie. W celu podbicia kursu dorzucam under 4.5. Żaden z ostatnich 17 meczów Śląska nie przyniósł pięciu bramek i wierzę, że dzisiaj będzie tak samo. Śląsk znajduje się w tabeli bardzo wysoko, a Raków nie musi drżeć o utrzymanie. To powoduje, że nie spodziewam się zbyt częstych ataków i moim zdaniem nie zobaczymy więcej niż cztery bramki. Kusi kurs na -3.5, ale lepiej chuchać na zimne.

Nasz typ: 1X/-4.5 bramki

Kurs: 1,45

ForBET – 50 PLN bez ryzyka:

 • Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon przysługuje osobom, które zarejestrowały konto na www.iforbet.pl z kodem promocyjnym 2120PLN
 • Zwrot przysługuje TYLKO za pierwszy zagrany kupon po rejestracji
 • Kupon musi być zagrany ze środków z salda głównego
 • Jeśli kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot postawionej stawki do maksimum 50 PLN
 • Zwrot nastąpi w środkach bonusowych. Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2
 • Aby otrzymać zwrot napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”
 • Kurs minimalny kuponu 2,00.

typy

Konto w forBET – jest!

Konto na Typomanii – jeszcze nie?

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

typomania_social_promo

Fot. wyróżniające: Lens Strong / Shutterstock.com

Zaloguj się aby dodawać komentarze