Nie ma dzisiaj europejskich pucharów, ale mamy za to aż trzy spotkania w LOTTO Ekstraklasie. Analizujemy dwa wybrane starcia, czyli Górnik Zabrze vs Wisła Płock, a także Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław. Kluczowe mecze w walce o utrzymanie!

Jeśli nie masz konta u bukmachera LVBET -> Specjalny kod promocyjny od Zagranie: 1500PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Górnik Zabrze vs Wisła Płock

Na początek analiza spotkania, w którym jedna z drużyn może zagrać na luzie, a druga jest na musiku. Faworytem tego meczu jest Górnik Zabrze, jednak trzeba brać poprawkę na fakt, że ekipa Marcina Brosza ma już zapewnione utrzymanie. Goście muszą zagrać o pełną pulę, co będzie ważnym elementem w obstawianiu tego pojedynku.

Górnik Zabrze miał słabą jesień, ale na wiosnę wyraźnie odbili się od dna. Na ten moment mają 43 punkty na koncie i sześć oczek przewagi nad Wisłą Płock. W grupie spadkowej grali kapitalnie, o czym świadczą cztery zwycięstwa w pięciu starciach. Wyjątkiem jest porażka na własnym boisku z Wisłą Kraków. Sześć ostatnich meczów z udziałem Wisły Płock zakończyło się wynikami BTTS.

Płocczanie mieli niezły okres pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego od razu po zmianie trenera. Wygrali wtedy w czterech kolejnych starciach, jednak trzy ostatnie mecze wyglądały słabo. Uzbierali w nich łącznie tylko jeden punkt. Porażka ze Śląskiem i Miedzią mocno skomplikowała sytuację tego zespołu w walce o utrzymanie. Teraz to Nafciarze są na musiku i muszą zagrać o pełną pulę w Zabrzu, ponieważ Miedź zagra ze Śląskiem w bezpośredniej rywalizacji o utrzymanie.

Górnik Zabrze w opinii bukmacherów jest faworytem tego meczu, jednak oni nic nie muszą, a tylko mogą. Wisła Płock jest na musiku, dlatego spodziewam się ataków gości. Nafciarze nie przegrali w dwóch ostatnich starciach na terenie tego rywala, a do tego podopieczni Marcina Brosza schodzili z boiska pokonani w pięciu z siedmiu ostatnich rywalizacji na swoim obiekcie.

Statystyki:

 • Górnik Zabrze wygrał cztery z pięciu spotkań grupy spadkowej.
 • Wisła Płock w ostatnich sześciu meczach zanotowała wynik BTTS.
 • Nafciarze wygrali cztery z siedmiu ostatnich spotkań.
 • Wisła Płock nie wygrała w trzech poprzednich pojedynkach.
 • Wisła Płock przegrała w dwóch kolejnych delegacjach.
 • Górnik Zabrze w czterech z sześciu spotkań zanotował czyste konto.
 • Zabrzanie przegrali pięć z siedmiu poprzednich meczów.
 • Wisła Płock nie przegrała w dwóch ostatnich meczach w Zabrzu.
 • Wisła Płock jest jedną z najbardziej overowych drużyn w LOTTO Ekstraklasie pod kątem gry na wyjazdach.

Co obstawiać?

W tym meczu miałem dwie możliwe opcje do zagrania. Pierwszym typem jest bramka z obu stron po kursie – 1.54 .Wisła Płock w sześciu poprzednich starciach zaliczyła taki rezultat. Drugi wybór to zagranie podpórki na gości i +1,5 bramki po kursie 1.73. Nafciarze są na musiku, dlatego nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Zakładam, że Górnik Zabrze coś strzeli w tej rywalizacji, więc atakujemy X2/+1,5 gola.

Zdarzenie: Górnik Zabrze vs Wisła Płock

Typ: X2/+1,5 gola

Kurs: 1.73

Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław

Na wynik meczu w Zabrzu z pewnością będą spoglądać fani Miedzi, a także Śląska, jednak obie strony czeka bardzo nerwowy wieczór. Derby Dolnego Śląska mogą zdecydować o spadku z LOTTO Ekstraklasy. Goście w przypadku wygranej w Legnicy zapewnią sobie utrzymanie. Warto przypomnieć, że w obecnej kampanii ligowej oba zespoły spotkały się dwa razy. Dwukrotnie ekipa z Wrocławia była niepokonana. W Legnicy wygrali aż 0:5, natomiast we Wrocławiu padł remis 0:0. Do tego był jeszcze mecz w Pucharze Polski, gdzie beniaminek wygrał 0:1.

Śląsk Wrocław w pewnym momencie był na prostej w kierunku spadku z ligi, jednak widać, że wyraźnie zdali sobie sprawę ze swojej sytuacji. Świadczy o tym siedem punktów, które wywalczyli w trzech ostatnich meczach. Dwa poprzednie starcia tej drużyny to wygrane nad Zagłębiem Sosnowiec, a także z Wisłą Płock. Szczególnie w tym drugim pojedynku pokazali charakter, ponieważ porażka mogłaby bardzo mocno skomplikować sytuację ekipy z Wrocławia.

Miedź Legnica w grupie spadkowej nie gra najlepszej piłki, a do tego mają problemy ze zdobywaniem punktów. Łącznie w pięciu spotkaniach zaliczyli zaledwie jedno zwycięstwo. Mowa o wygranej nad Wisłą Płock 3:2. Oprócz tego zanotowali dwa remisy i dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Beniaminek jest w o tyle trudnej sytuacji, że nawet wygrana w tym spotkaniu nie zapewni im utrzymania, chyba, że Wisła Płock przegra w Zabrzu.

Mocno zdziwił mnie tutaj kurs na brak wyniku BTTS w LVBET na poziomie 2.19. Statystyki ostatnich spotkań wskazują, że w pięciu meczach między tymi drużynami aż cztery razy nie było gola z obu stron. Myślę, że można zaryzykować taki typ na singlu, jednak my do doubelka dołożymy coś innego.

Statystyki:

 • Trzy mecze tych drużyn w obecnej kampanii nie zakończyły się wynikiem BTTS.
 • Śląsk nie przegrał w dwóch meczach ligowych z Miedzią Legnica.
 • Wrocławianie są niepokonani w trzech poprzednich meczach.
 • Śląsk wygrał w dwóch kolejnych meczach ligowych.
 • Miedź nie zdobyła gola w dwóch poprzednich pojedynkach.
 • W czterech ostatnich starciach między tymi drużynami o punkty, ani razu nie wygrała ekipa grająca na swoim boisku.
 • Śląsk wygrał pierwsze spotkanie w Legnicy aż 0:5.
 • Cztery poprzednie mecze Śląska to wyniki BTTS.
 • Śląsk stracił gola w każdym z poprzednich siedmiu spotkań.

Co obstawiać?

To będzie prawdziwy mecz o życie. Osobiście uważam, że w lepszej sytuacji jest Śląsk, który może nawet zremisować to starcie, a i tak będzie miał wszystko w swoich rękach w ostatniej kolejce. Wrocławianie w przypadku zwycięstwa zapewnią sobie utrzymanie. Zdecydowałem się tutaj na typ z sekcji zakładów specjalnych, gdzie obstawiam podpórkę na gości i -4,5 bramki w tej rywalizacji.

Zdarzenie: Miedź Legnica vs Śląsk Wrocław

Typ: X2/-4,5 gola

Kurs: 1.59

kupon lvbet