Kolejny dzień z Pucharem Świata, a więc muszą być kolejne typy! Ostatnio po analizie własnych błędów zmieniłem taktykę typowania i udało się zaliczyć spory plus, który niemal zniwelował w całości poprzednią niemoc. Pokazało mi to, że warto szukać innych rozwiązań w tym turnieju, tym razem mam równie ciekawe typy. Musimy pójść za ciosem! Zapraszam do analizy!

Nie masz konta w Betclic? Przejdź do rejestracji i weź udział w promocji!
Zakład bez ryzyka do 510 złotych!
Kod promocyjny: 510PLN

 

 

POLSKA – ROSJA

Kolejny raz zaczynam od przeanalizowania spotkania, w którym wystąpią nasze „Orły”. Polska w ostatniej kolejce bardzo pewnie rozbiła Włochów (3:0), wygrywając partie dwukrotnie do 18 oraz trzecią do 22. Dziennikarze i eksperci uważają, że był to dotychczas najlepszy mecz rozegrany przez naszych zawodników na turnieju w Japonii. Trener Vital Heynen dokonał kilku roszad w składzie. Na rozegraniu zagrał Marcin Komenda, który zanotował bardzo dobre spotkanie, zdobywając, chociażby trzy punkty blokiem, co jest bardzo dobrym wynikiem dla zawodnika na tej pozycji. Aleksander Śliwka popisał się równie świetnym wynikiem. Zdobył bowiem aż 15 punktów, co wraz z Wilfredo Leonem czyniło go najlepiej punktującym zawodnikiem. Po spotkaniu w wywiadzie dla TVP Sport Bartosz Kurek powiedział, że w kolejnym meczu możemy spodziewać się znów rotacji w składzie. Najprawdopodobniej oznacza to, że do Japonii na batalię ze Sporną dojedzie nasz kapitan-Michał Kubiak. Niewątpliwie wiele znaczy on dla naszej drużyny, chociażby w strefie mentalnej. Nieraz przecież mobilizował swoich kolegów na parkiecie albo brał grę na siebie w najtrudniejszych momentach całego zespołu, tym samym pokazując reszcie, że mogą zawsze na niego liczyć. Wspomnieć można również o incydencie przed półfinałem Mistrzostw Europy, w którym to nasi zawodnicy zostali zatrzymani na lotnisku w Amsterdamie, a sam Michał Kubiak „załatwił” im lot rządowym samolotem. Niby sytuacja nie na miejscu, ale pokazująca, że nasz przyjmujący poświęca się reprezentacji w 110%. Dodatkowo nasi zawodnicy zawsze mobilizują się na grę z Rosjanami. Nie od dziś wiadomo, że między siatkarzami są pewne konflikty, a przy siatce niemal zawsze iskrzy. Leon również ma co nieco do udowodnienia, przecież całkiem niedawno grał w rosyjskim Zenicie Kazań, w którym grał z chociażby z Maksimem Michajłowem. Bilans Polaków w Pucharze Świata to 4 zwycięstwa z Tunezją, Japonią, Argentyną i Włochami, oraz 1 porażka z Amerykanami. Obecnie z 12 punktami, klasyfikują się na 3 lokacie.

Rosjanie są w trochę innym miejscu niż my, chociaż tabela tego nie pokazuje, bo aktualnie są tuż za naszą drużyną, na piątym miejscu z taką samą liczbą punktów co czwarta Japonia. Rosja w ostatniej kolejce pokonała Egipt 3:1. Było to dość ciekawe spotkanie, jednak prowadzone pod dyktando Rosjan. Poza przegranym drugim setem nie dali zbyt wielu szans Egipcjanom, wygrywając do dwukrotnie do 19 oraz do 21. Jednak nie można powiedzieć, że jest to udany turniej dla Spornej. Przegrali bowiem, gładko 0:3 z Brazylią oraz w katastrofalnym stylu z Australią 2:3. Dodam, że zwycięstwo ekipy z Oceanii jest do tej pory jej jedynym w całym Pucharze Świata. Głównym problemem Rosjan jest przyjęcie. Popełniają w nim masę błędów i to niekoniecznie, gdy zagrywka jest mocna. Brakuje w składzie Spornej największych gwiazd, co bardzo widocznie odzwierciedla się w ich grze. Drużyna stawiana w roli faworyta nie radzi sobie kompletnie. Sam fakt, że w studiu TVP Sport, padały zwroty: „gładkie 3:0 dla nas” może obrazować nam, na jakim poziomie obecnie jest ta reprezentacja. Niemniej jednak nasze „Orły” zawsze miały problemy w potyczkach ze Sporną i uważam, że tym razem będzie podobnie.

Statystyki:

  • Polska obecnie w Pucharze Świata wygrała 4 spotkania i raz przegrała
  • Rosja obecnie w Pucharze Świata wygrała 3 spotkania i 2 razy przegrała
  • W ostatnich pięciu spotkaniach między obiema drużynami 3 razy wygrała Rosja, a 2 razy Polska
  • W ostatnich pięciu spotkaniach między obiema drużynami przynajmniej 4 sety grano czterokrotnie

Co grać?

Wielu znawców typuje gładkie 3:0 dla naszej reprezentacji, osobiście jednak odpuściłbym. Rosja na pewno na grę z nami zmobilizuje się w 100% i może to być bardzo ciężki mecz. Oczywiście Polska jest faworytem i uważam, że wygrają to spotkanie, ale po zaciekłbym boju. Znalazłem za to bardzo ciekawy typ.

TYP: Powyżej 44.5 punkta w 1 secie

Kurs: 1.57

 

Baner - skubiemy bukmachera

WŁOCHY – EGIPT

 

Drugim spotkaniem, które będę analizował, będzie meczem pomiędzy największym zawodem tego turnieju a największą niespodzianką. Włosi obecnie zawodzą na całej linii. Klasują się na odległym 10 miejscu w tabeli, wyprzedzając jedynie Tunezje i Australię. Oczekiwania co do nich były zdecydowanie większe. Oczywiście nie przyjechały na ten turniej największe gwiazdy jak chociażby Ivan Zaytsev, niemniej jednak młoda włoska ekipa zdecydowanie odstaje od czołówki. Do tej pory wygrali tylko ze słabiutką Tunezją 3:0 oraz wymęczyli po bardzo dziwnym spotkaniu zwycięstwo nad Argentyną 3:2. Dlaczego mówię, że był to dziwny mecz? Argentyna prowadziła już 0:2, żeby potem przegrać trzy kolejne sety i to bardzo gładko do 12,18 oraz tie-break do 10. Nagle nastąpiło takie zaćmienie, jakby zapomnieli, jak się gra w siatkówkę. Pozostałe mecze to 3 porażki, niespodziewanie 3:0 z Japonią, 3:1 z USA, oraz 3:0 z Polską. Granie młodymi zawodnikami nie służy tej prezentacji i nie są to talenty na miarę wspomnianego wcześniej Ivana Zaytseva. Mają dużo problemów w przyjęciu, a i w ataku nie są skuteczni.

Egipt jest zaś na odwrotnym biegunie. Nikt od nich nie oczekiwał, a wygrali z Australią 3:1, oraz co 3:1 z Iranem. Już to pierwsze spotkanie było zaskoczeniem zaś to drugie zwycięstwo to już gigantyczna niespodzianka. Następnie przegrali 1:3 z Brazylią, 2:3 z Kanadą, oraz 1:3 z Rosją. Aktualnie mają 7 punktów, co pozwala im klasyfikować się na 6 lokacie. Naprawdę dużą ciekawostką jest fakt, że dwóch zawodników z Egiptu jest w czołowej piątce najlepiej punktujących na tym turnieju. Są to Ahmed Abdelhay z 74 punktami, który zajmuje 4 miejsce w tym zestawieniu oraz Ahmed Shafik, który również ma 74 punkty i jest o 1 lokatę niżej. Egipcjanie naprawdę świetnie czują się na parkietach w Japonii i uważam, że są w stanie sprawdzić jeszcze nie jedną niespodziankę na tym turnieju. Są przede wszystkim drużyną i zaciekle walczą o każdą piłkę. Oni tak naprawdę nic nie muszą, pokazali się już i tak z bardzo dobrej strony, a więc cała presja zawsze będzie po stronie ich rywali.

Statystyki:

  • Włochy do tej pory na tym turnieju wygrały 2 spotkania oraz 3 przegrały
  • Egipt do tej pory na tym turnieju wygrał 2 spotkania oraz 3 przegrał
  • Wszystkie spotkanie rozgrywane pomiędzy obiema drużynami były zwycięstwami Włochów
  • Egipt zdobył przynajmniej jednego seta we wszystkich dotychczas rozegranych spotkaniach w Pucharze Świata

Co grać?

Odpuszczam sobie typowanie zwycięzcy tego pojedynku, choć szczerze mówiąc, skłaniałbym się ku Egipcjanom. Uważam, że najlepszą opcją będzie granie na sety, stąd też mój typ.

TYP: powyżej 3.5 seta

Kurs: 1.55

Gramy o 213PLN!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!