Dwa tygodnie po rundzie zasadniczej, przyszedł czas, aby skupić się na walce o medale. Wśród najlepszej szóstki zespołów bijących się o miejsca medalowe, zabrakło jedynie tegorocznego beniaminka rozgrywek, a także GKM-u Grudziądz.  W piątek odbył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy, w którym na obiekcie w Lesznie lepsi okazali się przyjezdni z Lublina, a więc główni faworycie do tegorocznego triumfu. Dzisiaj sprawdzimy, jak podziałała tygodniowa przerwa w jeździe na zawodników i ich zespoły. Spotkamy się na torach w Toruniu i Wrocławiu. Przygotowałem dla Was kupon double. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia mojej analizy! 

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Apator Toruń vs Stal Gorzów: typy i kursy bukmacherskie (21.08.2022 r. – 18:00)

Pierwszym meczem, który rozpocznie rywalizację w niedzielnych zmaganiach w ćwierćfinałowej fazie play-off, jest starcie Apatora Toruń z obecną trzecią drużyną zeszłego sezonu, a więc ze Stalą Gorzów. Faworytami wydają się być zawodnicy miejscowego klubu, gdyż sporo osłabień po stronie gości, a także gęsta atmosfera w gorzowskim klubie, która może źle wpłynąć na wyniki w fazie finałowej. Z jednej strony patrząc na indywidualności, to zdecydowanie można widzieć dzisiaj faworytów po stronie gospodarzy, którzy mają bardzo solidną część seniorów, gdzie jeżdżą, Patryk Dudek, Robert Lambert, Paweł Przedpełski oraz Jack Holder. Oczywiście brakuje tutaj Emila Sajfutdinova, ale do jego braku kibice drużyny z Torunia przyzwyczaili się już, a zawodnicy dostępni pod wodzą Roberta Sawiny, w pełni starają się zniwelować straty, jakie wynikają z braku ich zawodnika, który z wiadomych względów nie może startować w drużynie. Oczywiście te drużyny miały okazję mierzyć się na torze w Toruniu w sezonie zasadniczym, gdzie okazali się lepsi od rywali z przewagą czteropunktową, pomimo obecności Martina Vaculika oraz Oskara Palucha. Obecnie bardzo dużo mówi się o odejściu Bartosza Zmarzlika, który wiadomo, że odejdzie ze Stali od przyszłego sezonu. Jego wyniki jednak go bronią i widać w nim ciągle pełne zaangażowanie w drużynę, w której spędził sporo swojej kariery. Z pewnością brak Martina Vaculika mocno wpływa na dyspozycję drużyny gości, który w ostatnim meczu w trakcie sezonu zasadniczego zdobył aż 10. punktów dla swojej drużyny, pomimo przegranej.

W poprzednim meczu w Toruniu najlepiej spisał się Robert Lambert i Patryk Dudek, którzy w dopiero w ostatnim biegu nominowanym zapewnili sobie wygraną na własnym stadionie. Pewnie dalej miejscowi kibice będą liczyć na właśnie tych zawodników, ale warto zwrócić uwagę na powrót do dobrej dyspozycji ze strony Jacka Holdera, który także potrafi dokooptować kilka punktów dla swojej ekipy. Każdy bieg będzie miał ogromne znaczenie dla każdej z drużyn, a wydaje się, że wielkie znacznie będzie miało to, z jakim poziomem w meczu wystąpią zawodnicy juniorki. Tor w Toruniu jest bardzo dobrze znany dla zawodników z Ekstraligi oraz dla zawodników, którzy jeżdżą w zawodach o wyższej randze, np. w Grand Prix. Wydaje się, że bardzo dobre biegi przypadły dla Patryka Dudka, który będzie się mierzył z nieco słabszymi rywalami drużyny przyjezdnej, ale on także miał kilka wpadek na własnym torze, co dzisiaj także może się zdarzyć. Czy dzisiaj ponownie możemy spodziewać się wygranej zawodników gospodarzy i delikatnej zaliczki przed przyszłotygodniowej zaliczki przed meczem w Gorzowie? Na kupon z pierwszej rundy play-off zapraszam do STS, gdzie polecam skorzystać z rejestracji z naszego kodu promocyjnego i zagranie naszej propozycji!

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2019 roku: 

2019 – Apator vs Stal – 49:40

2019 Stal vs Apator – 49:41

2021 Stal vs Apator – 50:40

2021 Apator vs Stal – 50:40

2022 Stal vs Apator – 47:43

2022 Apator vs Stal – 47:43

Mecze w tym sezonie: 

Apator Toruń na domowym torze:

Wygrana z: Ostrovia Ostrów Wlkp. – 55:35; Włókniarz Częstochowa – 48:42; Unia Leszno – 53:37; GKM Grudziądz- 56:34; Stal Gorzów – 47:43;

Przegrana z: Motor Lublin – 42:48;

Remis z: Sparta Wrocław: – 45:45

Stal Gorzów na wyjazdach: 

Wygrana z: GKM Grudziądz – 39:51; Ostrovia Ostrów Wlkp. – 35:55;

Przegrana z: Unia Leszno – 44:46; Sparta Wrocław – 44:46; Włókniarz Częstochowa – 40:50; Apator Toruń – 43:47;

Co obstawiać?

Pierwszym moim typem będzie domowa zdobycz punktowa po stronie Patryka Dudka. Tak jak napisałem wcześniej, wydaje się, że ma on bardzo korzystne biegi w dniu dzisiejszym i co ważne, do naszej statystyki nie będzie liczyć się bieg nominowany, gdyż zaliczane jest pierwsze pięć biegów. Ostatnio także graliśmy na tego zawodnika, że zdobędzie punkt w każdym z biegów, jednak zdarzyła się u niego taśma w przedostatnim wyścigu. Dzisiaj nie powinien mieć takiej presji przy własnych startach, dlatego sądzę, że spokojnie zdobędzie dwucyfrową liczbę oczek na własnym koncie. Pierwszy raz zobaczymy go w 4. biegu, gdzie startował z juniorami i z zastępstwem za Martina Vaculika, tak więc pewnie z Jasińskim. 7. bieg także wydaje się być dla niego łatwy, gdyż w parze z Przedpełskim będzie ścigać się z juniorem Stali oraz Hansenem. Później kolejny raz w parze z Pawłem oraz rywalizacja z jakimś zastępstwem za Thomsena, oraz z Szymonem Woźniakiem. Do tego mocny 13. bieg oraz jakiś start w roli zastępstwa zawodnika w możliwych biegach numer: 3, 5, 10, 11. Dla mnie zaliczy on dzisiaj dobry występ i gospodarze będą chcieli osiągnąć jak największą zaliczkę przed rewanżowym meczem i stawiam na minimum 11. punktów przy nazwisku Patryka! 

STS
1.70
Patryk Dudek powyżej 10,5 punktów w meczu

typy

Sparta Wrocław vs Włókniarz Częstochowa: typy i kursy bukmacherskie (21.08.2022 r. – 20:00)

Trzecim meczem w fazie play-off jest starcie na szczycie, które zostało ustawione jako mecz kolejki w tej rundzie. Starcie pomiędzy 5. zespołem rundy zasadniczej, a więc Spartą Wrocław z wiceliderami po tej fazie, czyli drużyną z Częstochowy. Ekipa spod Jasnej Góry nie przegrała od pięciu spotkań i są w bardzo dobrej dyspozycji domowej, jak i wyjazdowej. Zawodnicy przyjezdni zdecydowanie ostatnio mogą liczyć na postawę swoich liderów, którymi są: Leon Madsen, czyli kapitan z Częstochowy oraz najlepszy Polak w ekipie, czyli Kacper Woryna. Polak jest ostatnio w świetnej formie na swoim domowym torze, jak i na obiektach gości. Co do postawy Leona Madsena nie można się także przyczepić, gdyż Duńczyk w zwyczaju ma przywozić na każdym obiekcie okolice dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Duży znak zapytania pozostaje przy Fredriku Lindgrenie, który raczej rozstanie się z drużyną Lwów na nowy sezon, ale jego ostatnie występy pokazują, że będzie walczył do końca, być może, aby zdobyć nowego pracodawcę. Zdecydowaną formacją, która daje przewagę w drużynie przyjezdnych, jest para juniorów, którą zdobią Jakub Miśkowiak oraz Mateusz Świdnicki. Największym zmartwieniem jest pozycja zawodnika U-24, a więc Duńczyka Jeppesena, który mocno odstaje od pozostałej części drużyny i często już po pierwszym biegu jest zastępowany przez zawodników z sekcji młodzieżowej.

W drużynie Sparty także mamy do czynienia z częstymi zastępstwami, ale wynikają one z braku w składzie Artioma Łaguty i czwórka zawodników seniorki musi zastępować niedopuszczonego zawodnika do rywalizacji w zespole. Duże kłopoty dla zespołu gospodarzy mogą wynikać z problemów zdrowotnych, gdyż zarówno Tai Woffinden, jak i Maciek Janowski, tak więc dwóch liderów zespołu gospodarzy, nie są w najlepszej dyspozycji zdrowotnej. Tai nie dokończył turnieju Grand Prix, narzekając na ból w klatce piersiowej, a Polak po groźnie wyglądającym wypadku podczas finałowego wyścigu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, podobno jest w stanie w pełni rywalizować w dzisiejszym meczu, ale z pewnością będzie odczuwał kłopoty w swoich startach. Pozostaje więc nadzieja w dyspozycji Daniela, który wczoraj awansował do przyszłorocznego Grand Prix, ale może mocno odczuwać zmęczenie po powrocie do Polski i zmiany toru z tego z Glasgow. Mamy także niestabilnych juniorów oraz Gleba, czyli także mocne niewiadome w starciach z Włókniarzem, którzy mają dobrą odpowiedź w swoich zawodnikach, na tych żużlowców. Jakiego wyniku można się więc spodziewać w pierwszym ich meczu w fazie play-off? Czy zobaczymy powtórkę z rundy zasadniczej? Ten mecz, jak i cały kupon gramy w STS, gdzie możecie skorzystać z bonusów na start w STS, które mogą odebrać nowy użytkownicy tego bukmachera.

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2019 roku: 

2019 Włókniarz vs Sparta – 41:49

2019 Sparta vs Włókniarz – 56:34

2020 Włókniarz vs Sparta – 53:37

2020 Sparta vs Włókniarz – 45:45

2021 Włókniarz vs Sparta – 38:52

2021 Sparta vs Włókniarz – 48:42

2022 Włókniarz vs Sparta – 52:38

2022 Sparta vs Włókniarz – 41:49

Mecze w tym sezonie: 

Sparta Wrocław na domowym torze:

Wygrana z: Apator Toruń – 49:41; Ostrovia Ostrów Wlkp. – 54:36; Stal Gorzów – 46:44; GKM Grudziądz – 66:24

Przegrana z: Unia Leszno – 44:46; Włókniarz Częstochowa – 41:49

Remis z: Motor Lublin – 45:45

Włókniarz Częstochowa na wyjazdach: 

Wygrana z: Ostrovia Ostrów Wlkp. – 24:30; Sparta Wrocław – 41:49; Unia Leszno – 40:50

Przegrana z: Motor Lublin – 47:43; Stal Gorzów – 40:50; Apator Toruń – 42:48; GKM Grudziądz – 48:42;

Co obstawiać?

W tym roku zawodnicy ze Sparty zdecydowanie nie mogą mówić o tym, że ich domowy obiekt jest dla nich przychylny i mogą cieszyć się z atutu jego znajomości. Byli pokonani we Wrocławiu przez dwie ekipy, a także mieli jeden remis. Dodatkowo blisko było w starciu ze Stalą Gorzów oraz Apatorem Toruń. Widać, że drużyny, w których występują już doświadczeni i objeżdżeni zawodnicy, dobrze potrafią dopasować się do tej nawierzchnii i korzystają z doświadczeń wcześniejszych jazd. We Wrocławiu na początku trzeba trzymać krawężnik, gdyż szeroka jeszcze nie ciągnie i nie pozwala na skuteczne wyprzedzanie na początku zawodów. Tak więc mocno decydować może start, przy czym ten czynnik nie jest najlepiej funkcjonującym aspektem w jeździe Wrocławian. Ostatnio przegrali także z przyjezdnymi różnicą 8. punktów, a dominatorem Lwów był Leon Madsen oraz Kacper Woryna. Dzisiaj zobaczymy także Fredrika Lindgrena, który ostatnio nie miał okazji tutaj jeździć. Do tego pamiętajmy o Kubie Miśkowiaku, który dobrze czuje się na tak dużych obiektach, a jego forma jest wzrastająca z biegiem sezonu. Moim zdaniem ten mecz może być bardzo bliski, a różnicę może zrobić postawa juniorów. W drugim meczu dnia proponuję zagrać na handicap w stronę zawodników z Częstochowy!

STS
1.52
Włókniarz Częstochowa +6,5 punktów handicap

ZBR do 100 PLN w STS

Kupon STS zuzel 21.08.2022

fot. Pressfocus;

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze