Świat sportu powoli budzi się do życia. Na mocno obsadzone, pełnowymiarowe turnieje, przyjdzie nam jeszcze poczekać do połowy sierpnia. Do tego momentu pozostaje cieszyć nam oczy tym, co mamy. Dziś przenosimy się do Słowacji, która zwalczyła epidemię i rozpoczęła turniej w Bratysławie. Mam nadzieję, że dobrze rozpocznę typowanie na Zagranie i pomogę w zdobywaniu informacji odnośnie tenisa ziemnego. 

 

Lukas Klein vs Norbert Gombos

19.06.2020 r. – 12:00

Półfinał turnieju Exhibition Bratislava Open. Po dwóch stronach siatki zmierzy się dwóch Słoweńców rozstawionych w turnieju z numerami 2 oraz 6. Wspomnieni zawodnicy grają także w grze podwójnej na tym turnieju i razem tworzą parę. Można więc wywnioskować, że znają się dosyć dobrze. Przeciwko sobie nie mieli jeszcze okazji rozegrać żadnego spotkania. Rozwińmy trochę temat meczu, zaczynając od młodszego zawodnika. 

Lukas Klein

22-letni zawodnik, który w swoim dorobku sportowym, nie posiada jeszcze żadnego bardziej znaczącego zwycięstwa na kortach międzynarodowych. Lukas od roku utrzymuje się w czwartej setce światowego rankingu ATP. Przez ponad rok rozegrał 33 mecze, z czego tylko 9 na nawierzchni ziemnej. Na tzw. cegle,  rozgrywany jest turniej w Bratysławie. Klein od 2019 roku uzbierał tylko 6 wygranych na mączce do tego turnieju, a były to wygrane głównie z niżej notowanymi w rankingu rywalami. W obecnym turnieju miał okazję spotkać się z: Milosem Karolem oraz z Filipem Horanskym, z którym niespodziewanie wygrał pojedynek. Uważam jednak, że przeciwnik, z którym przyjdzie mu się zmierzyć w kolejnej rundzie, jest dużo bardziej doświadczony od niego i mocniej rozegrany na kortach o nawierzchni ziemnej. Klein dobrze rozpoczyna mecze, ale na dystansie zaczyna tracić. 

Norbert Gombos

Słoweniec z 11-letnim doświadczeniem na zawodowych kortach. W 2017 roku znajdował się nawet na 80 miejscu w rankingu ATP. Rok później spadł do trzeciej setki zestawienia, lecz był to jedyny spadek poza czołową dwusetkę od 2013 roku. Norbert ma na swoim koncie 7 wygranych turniejów rangi Challenger. Ulubioną nawierzchnią jest twarda. Wygrał na niej pięć turniejów, a pozostałe dwa na mączce. Co więcej, Gombos lubi korty w Bratysławie, gdyż już dwa razy wygrywał tam cały turniej: w 2016 i 2019 roku. Ciekawa sytuacja u Słowackiego tenisisty, jest również w kwestii jego występów na kortach ziemnych. Zawsze gdy gra turnieje na cegle, to jeżeli nie odpadnie do drugiej rundy, zazwyczaj znajduję się w finale. Działo się tak przez cały 2019 rok, tylko z jednym wyjątkiem. 

Klein – Gombos

Podsumowując, sądzę, że Gombos może przegrać jeden set w tym spotkaniu, ale cały mecz będzie należeć do niego. Ze swoim doświadczeniem powinien ograć 22-letniego kolegę z gry podwójnej. Dla mnie czysty win Norberta. 

Moja propozycja:

Lukas Klein – Norbert Gombos
Typ: Gombos wygra mecz

Viktoria Kuzmova – Anna Blinkova

19.06.2020 r. – 14:00

Ten sam turniej co u panów, jednak w żeńskiej odsłonie. Półfinał pomiędzy dwoma kobiecymi talentami naszych sąsiadów. Dobre występy w poprzednim roku w turniejach rangi WTA pozwoliły obu tenisistkom utrzymać się w pierwszej setce światowego zestawienia. Kuzmova zajmuję obecnie 82. miejsce, a Blinkova 61. Co więc gramy na ten mecz? Najpierw kilka słów o obu paniach. 

Viktoria Kuzmova

22-letnia zawodniczka, która od 2018 roku utrzymuje swoją formę. Najwyżej w swojej karierze była na 50 miejscu w rankingu, w dużej mierze dzięki trzem triumfom w turniejach rangi ITF. Dwa turnieje na kortach ziemnych w Budapeszcie oraz Trnavie i jeden w Shenzhen na kortach twardych. Dało to Viktorii wysoką lokatę w zestawieniu WTA, mimo jej młodego wieku. Dwa bardzo dobre mecze w obecnym turnieju, z pewnością dodały jej pewności siebie. Mimo że zawodniczki nie były wymagające, a prawdziwy sprawdzian będzie dopiero z Blinkovą, to zwiastuje, że jej dzisiejszy mecz będzie stał na wysokim poziomie. We wczorajszym pojedynku, Kuzmova miała 89% drugiego serwisu, co jest bardzo ważnym czynnikiem w kobiecym tenisie ziemnym. 

Anna Blinkova

Tamten rok dla Blinkovej, z pewnością jest jednym z jej ulubionych. Wygrała Challenger w New Haven, co zaowocowało skokiem w rankingu i przepustką do wielu turniejów bez potrzeby przechodzenia kwalifikacji. Blinkova swoje sukcesy odnosi na kortach twardych, jednak nie można jej ująć, że nie radzi sobie na mączce. Bardzo perspektywiczna zawodniczka, z której Rosja będzie miała dużo pożytku na arenie międzynarodowej. Mimo młodego wieku Anna potrafiła postawić się w swojej karierze dużo lepszym zawodniczkom ze światowego topu. Wczoraj Rosjanka nie pokazała się z dobrej strony, tym bardziej w pierwszym secie. Miała problem z wejściem w mecz, co wykorzystała dużo słabsza zawodniczka gospodarzy – Morvayova. 

Kuzmova – Blinkova

Mecz powinien być wyrównany, ponieważ spotykają się dwie bardzo utalentowane zawodniczki. Będzie to ich pierwsze poważne starcie, po przerwie spowodowanej koronawirusem. Dziewczyny miały okazję raz spotkać się podczas turnieju w Chinach, a tam górą byłą Kuzmova. Tutaj nie jestem w stanie jasno określić, kto wygra, ale Kuzmova przed własną publicznością powinna chociaż jeden set ugrać. 

Moja propozycja:

Viktoria Kuzmova – Anna Blinkova

Typ: Kuzmova wygra seta

 

Belinda Bencic vs. Anna Karolina Schmiedlova

19.06.2020 r. – 15:30

Drugie półfinałowe starcie kobiet w tym turnieju. Rozstawiona z numerem 1. Bencic, zmierzy się z turniejową czwórką. Będzie to czwarte spotkanie pomiędzy tymi paniami, a pierwsze na kortach ziemnych. Co gramy na to spotkanie?

Belinda Bencic

Ósma rakieta świata, o której dużo nie trzeba pisać. Mimo 23 lat ma na swoim koncie już wygrane w turniejach o największej randze. Nie zdobyła jeszcze żadnego ziemnego kortu swoimi występami i bardzo możliwe jest to, że właśnie po przerwie związanej z epidemią, zatriumfuje po raz pierwszy na tego typu nawierzchni. Co prawda jest to turniej pokazowy, ale swoją postawą w poprzednich spotkaniach na tym turnieju, jest główną faworytką do zdobycia kortów Bratysławy. 

Anna Karolina Schmiedlova

Reprezentantka gospodarzy odpadła wczoraj z gry deblowej. Pozostało już jej liczyć tylko na zwycięstwo nad Szwajcarką. W dwóch meczach, jakie rozegrała do tej pory, straciła jedynie 4 gemy. Uważam, że jest w stanie postawić się jutro młodszej, ale bardziej ogranej koleżance. Udało jej się to w Hobart, w turnieju poprzedzającym Australian Open. Jednak wiadomo, jak zawodnicy wysoko rozstawieni w rankingu podchodzą do turniejów przed wielkimi szlemami. Pozostałe dwa mecze przegrała bez wygranego seta. Z pewnością motywacja do pokonania przed własną publicznością Szwajcarki jest ogromna, jednak nie sądzę, żeby było to łatwym osiągnięciem. Słowaczka swój najlepszy wynik w rankingu miała w 2015 roku. Natomiast następne sezony w jej wykonaniu, były poniżej oczekiwań i wahała się ona poza pierwszą setką światowego zestawienia WTA. 

Bencic – Schmiedlova

Będzie to mecz, który może być widowiskowy dla zgromadzonej publiczności, a także dla osób oglądających spotkanie przed ekranem. Gra przeciwko Bencic nigdy nie jest łatwa. Uważam, że Schmiedlova będzie miała bardzo dużo bodźców, które mogą ją rozproszyć – stres przed własną publicznością, starcie z bardzo mocną rywalką czy też faza turnieju. Moim zdaniem, poskutkuje to przegranym pierwszym setem Słowaczki. Wynik końcowy również daje na korzyść Szwajcarki. 

Moja propozycja:

Belinda Bencic – Anna Karolina Schmiedlova
Typ: Bencic 1 set i spotkanie

Gombos + Kuzmova set + Bencic 1 set i spotkanie + Fortuna Promocja
KURS = 2.76

Zaloguj się aby dodawać komentarze