Dziś mija piąty dzień od kiedy trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. W biegach finałowych zobaczymy kolejnych Polaków. W tejże konkurencji na 1500 metrów ujrzymy Sofię Ennaoui, a na 800 w półfinale pobiegnie Patryk Dobek. Są to nasze dwie kolejne szanse medalowe! Dość powiedzieć, że Sofia na mistrzostwach świata w Oregonie osiągnęła drugi najlepszy czas, kiedy patrzy się na rezultaty wyłącznie zawodniczek z Europy. Jak będzie dziś? Czy po raz kolejny będziemy mogli ujrzeć Sofię Ennaoui na podium? O tym za chwilę, a na razie dodam, że kupon ponownie stawiam w STS-ie.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Bieg na 800 metrów, czyli Patryk Dobek będzie chciał coś udowodnić

Nasz reprezentant bardzo słabo, by nie powiedzieć, że fatalnie zaprezentował się w Oregonie w trakcie mistrzostw świata. Piszę tak, gdyż sensacyjnie zajął dopiero szóste miejsce w swoim biegu półfinałowym. Wówczas uzyskał rezultat na poziomie 1:46,80. Dość powiedzieć, że zaledwie rok wcześniej w Tokio był brązowym medalistą, biegnąc na rezultat 1:45,39. Jak będzie tym razem? Patrząc po wynikach z sezonu, jak i tym, że forma od MŚ zaczyna się odbijać, wiele wskazuje na to, że Patryk Dobek może zapewnić nam mnóstwo powodów do uśmiechu. Start jego biegu jest planowany na godzinę 20:22. Około siedem minut później ma zostać rozegrany drugi z biegów półfinałowych, ale w tym tekście skupię się wyłącznie na występie reprezentanta Polski.

By doprecyzować swe myśli dodam, że szczególną uwagę zwracam na jego rywalizację w parze z Adrianem Benem. Taki zakład na dziś proponuje nam bukmacher, jakim jest STS, a że przygotował atrakcyjną wycenę tejże rywalizacji, to i z chęcią postawię na naszego reprezentanta. Kurs na triumf Patryka został ustabilizowany na poziomie 1.70 do 2.01 na tegoż przeciwnika. Dlaczego tak sądzę? O tym więcej w statystycznym porównaniu tychże dwóch reprezentantów. Na razie dodam jeszcze, że skoro gramy z STS-em, to warto wykorzystać znakomity BONUS, jaki przygotowali z myślą o Tobie. Jak go użyć? Wystarczy założyć konto z naszym kodem promocyjnym.

Statystyki, na które warto zwrócić uwagę przed rywalizacją Patryka Dobka z Adrianem Benem:

Hiszpan zajmuje 20. pozycję, a Polak 28. lokatę na światowych listach – dane pochodzą ze strony worldathletics.org.

• Obaj reprezentanci swoich krajów biegają w tym sezonie wyłącznie na dystansie 800 metrów, co oznacza, że jest ich to koronna konkurencja.

• Wcześniej Polak specjalizował się w biegu na 400 metrów, a Hiszpan między innymi na 1500, 2000, 3000 i 5000 metrów.

Patryk Dobek najszybciej w karierze pobiegł 800 metrów na Stadionie Śląskim w Chorzowie w zeszłym roku, uzyskując czas 1:43,73. Z kolei Adrian Ben pobiegł na poziomie 1:44,18 i również w zeszłym roku, choć w Sztokholmie.

• W tym sezonie Patryk Dobek najlepiej pobiegł również na Stadionie Śląskim, choć osiągnął rezultat na poziomie 1:44,49, a Adrian Ben najlepszy rezultat osiągnął również na tym samym mitingu, choć osiągnął czas nieco gorszy, gdyż 1:44,93.

Do tej pory Polak jak i Hiszpan występował dziewięciokrotnie w tym sezonie.

• Porównując ich rezultaty z eliminacji, to Polak osiągnął czas na poziomie 1:47,49 i pewnie wygrał swój bieg, a Hiszpan w czwartym biegu eliminacyjnym zajął drugie miejsce z czasem 1:47,64.

Bardziej utytułowanym zawodnikiem jest Polak, choć patrząc na starty w karierze, to na tym dystansie biega dopiero od nieco ponad roku, a Hiszpan od dłuższego czasu.

• Porównując ich występy w tym sezonie, to Hiszpan na każdym mitingu miał czas poniżej 1:50,00, a Polakowi ta sztuka dwukrotnie się nie udała, dwukrotnie w trakcie mistrzostw Polski w Suwałkach, choć to i tak wystarczało do odniesienia zwycięstwa i w półfinale, i finale.

Mój typ związany z rywalizacją w parze Patryk Dobek vs Adrian Ben

Biorąc pod uwagę powyższe składowe, sądzę, że to Polak wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji. Kurs na jego triumf został ustabilizowany na poziomie 1.70. Na to samo zdarzenie względem Hiszpana wycena wynosi już 2.01. Powyżej przedstawiłem szczegółowe dane, skąd się wzięła taka różnica i mimo, że już teraz widać, że będzie to bardzo bliska rywalizacja, tak sądzę, że Polak nie zostawi wątpliwości, kto jest lepszy. Tym bardziej, że Hiszpan biega praktycznie na równym poziomie przez cały sezon, a patrząc od mistrzostw świata w Oregonie, to forma naszego reprezentanta zaczyna rosnąć.

STS
1.70
Patryk Dobek wygra w parze: TAK

Bieg na 1500 metrów kobiet, czyli Sofia Ennaoui znów za Laurą Muir

Polka wróciła do regularnych startów po ponad dwudziestu miesiącach przerwy wywołanej pierw kontuzją, a później rehabilitacją. Jednak od kiedy wróciła na bieżnię, z miejsca zaczęła się rewelacyjnie prezentować. Przykładem potwierdzającym me słowa jest fakt, że już na mistrzostwach świata w Oregonie wywalczyła znakomity rezultat, znajdując się w czołowej piątce zawodów i tym samym zajmując drugie miejsce spośród biegaczek reprezentujących barwy europejskich krajów. Znalazła się tuż za Laurą Muir.

Brytyjka i dziś jest faworytką do wygrania w tej parze, jak i całych zawodów. Jest porównywalnie dużą faworytką do odniesienia końcowego sukcesu, jak Wojciech Nowicki w rzucie młotem, czy Armand Duplantis w skoku o tyczce. Nim przedstawię swój typ związany z biegiem finałowym na 1500 metrów kobiet, to dodam, że w każdej chwili możesz sprawdzić jak idzie nam typowanie lekkoatletycznych zdarzeń. Nasze typy na zawody na mistrzostwach Europy w Monachium możesz sprawdzić poprzez kliknięcie w zakładkę: TYPY DNIA.

Statystyki, na które warto zwrócić uwagę przed biegiem finałowym kobiet na 1500 metrów:

  • Laura Muir zajęła pierwsze miejsce spośród Europejek w biegu na tym dystansie na mistrzostwach świata w Oregonie w tym roku.

Laura Muir jest srebrną medalistką igrzysk olimpijskich z Tokio, kiedy to osiągnęła rezultat na poziomie 4:00,73. Poza tym w jej dorobku znajdują się takie tytuły jak wygrana Diamentowa Liga, mistrzostwo Europy jak i srebrny medal mistrzostw świata w hali.

• Patrząc odnośnie do tego, z kim przyjdzie się jej rywalizować w dzisiejszym finale, to jest najbardziej utytułowaną zawodniczką, a drugą z nich jest właśnie Sofia Ennaoui.

Brytyjka legitymuje się rekordem życiowym na 1500 metrów na poziomie 3:54,50, a taki rezultat osiągnęła w Tokio w trakcie zeszłorocznych igrzysk olimpijskich.

• W tym sezonie najszybciej pobiegła na mistrzostwach świata w Oregonie, uzyskując rezultat na poziomie 3:55,28.

Odnośnie do osiąganych czasów, to w Monachium na ME zwyciężyła w swym półfinałowym biegu, uzyskując następujący czas: 4:06,40. Oznacza to, że tym samym wygrała już swój piąty bieg w tym sezonie.

• Odliczając trzy występy (kolejno w dwóch biegach na mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Manchesterze i raz na mitingu w Birmingham), za każdym razem schodziła poniżej 4 minut i 10 sekund.

Interesujące jest również to, że wyłącznie w Stanach Zjednoczonych w Oregonie była w stanie pobiec znacząco poniż czterech minut.

• Patrząc na rywalizację wyłącznie z przeciwniczkami z Europy, to za każdym razem była w ścisłym TOP-ie.

Mój typ związany z rywalizacją w biegu na 1500 metrów kobiet

Analizując powyższe składowe, sądzę, że choć gonić ją będzie Sofia Ennaoui, tak Laura Muir obroni swoją pozycję i ostatecznie zwycięży. Tym samym znacząco podkreślając swoją dominację na starym kontynencie. Jest murowaną faworytką nie tyle do medalu, co do sięgnięcia po ten wykonany z najcenniejszego kruszcu. Dlatego też nie może dziwić, że bukmacher, jakim tym razem jest STS, przygotował bardzo niską wycenę na jej triumf. Piszę tak, gdyż ustabilizował ją wyłącznie na poziomie 1.20, co w tym przypadku stanowi wyłącznie podbić kuponu względem pierwszego zaznaczenia. Jak rozstrzelone są kursy w tym przypadku? Wskazanie na drugą z zawodniczek, czyli Sofię Ennaoui jest ustabilizowane na poziomie 5.00, a na trzecią faworytkę do medalu Boboceę aż na 10.00.

STS
1.20
Laura Muir wygra w biegu na 1500 metrów

Propozycja kuponu:

Kupon STS lekkoatletyka, dzień 5

fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze