Kończymy 5. kolejkę PGE Ekstraligi. Niedzielne pojedynki zapowiadają się niezwykle ciekawie, a my dzisiaj będziemy na stadionach w Gorzowie, gdzie osłabiona Stal podejmować będzie Włókniarz Częstochowa, a także będziemy na derbach Kujaw i Pomorza w starciu GKM-u z Apatorem. Czy faworyci będą w stanie przypisać 2 punkty do ligowej tabeli? A może czeka nas jakieś zaskoczenie? Sprawdźcie moje propozycje na dzisiejsze zmagania!

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1600 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Stal Gorzów vs Włókniarz Częstochowa: typy i kursy bukmacherskie (08.05.2022 r. – 16:30)

Trzecim spotkaniem tej kolejki na polskich obiektach jest rywalizacja drużyn, które w tym roku dwukrotnie wygrywały. Zajmujące obecnie 3. i 4. miejsce w tabeli ekipy zmierzą się dzisiaj na stadionie im. Edwarda Jancarza. Mowa oczywiście o spotkaniu Stali Gorzów z przyjezdnymi zawodnikami Lwów z Częstochowy. Z pewnością to spotkanie będzie miało dodatkową pikanterię po pamiętnych sytuacjach związanych ze spaloną rozdzielnią. Od tego momentu drużyny nie przepadają zbytnio za sobą i trzeba przyznać, że będzie to dodatkowym smaczkiem w pojedynku. Gospodarze do tego pojedynku przystępują z dodatkowym osłabieniem przy braku tegorocznego lidera miejscowych, a więc Szymona Woźniaka. Polak nabawił się kontuzji w eliminacjach do IMP, gdzie zaliczył groźnie wyglądający upadek po starciu z Oskarem Fajferem. Obaj panowie nie są zdolni do jazdy dla swoich ekip. Taka strata to wielki cios dla gorzowskiej drużyny, ale możliwe, że Szymon podzieli się swoich sprzętem z zastępującym go Wiktorem Jasińskim. Polaka jeszcze nie widzieliśmy w występie od początku meczu w tegorocznym zestawieniu ekipy Stali, a więc czeka go debiut w roku 2022. Nie liczę oczywiście ostatniego wyjazdu na biegi nominowane w Grudziądzu gdzie Wiktora przerosło nieoczekiwane wystawienie w biegu nominowanym. Dzisiaj ponownie wszystko będzie spoczywać na barkach Bartosza Zmarzlika oraz Martina Vaculika. Wydaje się, że Bartek znalazł już optymalny poziom swojej jazdy i jest pewnym punktem swojej ekipy. Dodatkowo Martin przebudził się w jeździe w Ekstralidze, co jednak nie zostało potwierdzone podczas Speedway Grand Prix. Czyżby to był tylko chwilowy zryw? W ekipie gospodarzy mamy jeszcze dwóch obcokrajowców. W końcu wyczekany powrót na wysokie obroty Andersa Thomsena, który wydaje się, że będzie bardzo potrzebny swojej drużynie. Sporo punktów w SGP oraz ostatnim meczu ligowym. Chyba doszedł do ładu składu ze swoim sprzętem, a także zdrowiem po wypadku w meczu towarzyskim z Wrocławiem. Ciekawi mnie postawa Patricka Hansena, który widać, że coraz pewniej poczyna sobie w meczach Ekstraligowych. Czy do tych dobrych dyspozycji ze strony seniorów, dołączą także juniorzy i będą w stanie dowozić ważne oczka dla drużyny?

Zdecydowanie, jeżeli chodzi o kwestię juniorów, to większe pole do manewru jest po stronie gości. Przyjezdni dysponują takimi armatami, jak Mateusz Świdnicki oraz Jakub Miśkowiak, a więc zeszłoroczni Mistrzowie Polski w swojej kategorii wiekowej. W domowym meczu przeciwko Sparcie pokazali, że można na nich liczyć, a trener drużyny bardziej na nich polegał niż na Jonasie Jeppesenie. Tak mi się wydaje, że tym razem może być podobnie i Jonas po raz kolejny nie pomoże swojej ekipie. Na szczęście przyjezdni mogą polegać na coraz to lepszej formie Fredrika Lindgrena, który jest coraz szybszy i coraz lepiej przekłada swój sprzęt do warunków panujących na obiektach. Dodatkowo zawsze groźny Leon Madsen, który także jest w świetnej formie. W zeszłym roku oraz dwa lata temu, ich mecze stały na bardzo wyrównanym poziomie, a wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie tak samo. Włókniarz może jeszcze polegać na Kacprze Worynie oraz Bartoszu Smektale. Wydaje się, że to właśnie druga linia zawodników z obu ekip może dzisiaj decydować o końcowym wyniku.

Co obstawiać?

5. kolejkę kończymy z zakładami w STS, gdzie czeka zakład bez ryzyka przy rejestracji z naszym kodem promocyjnym! A w tym spotkaniu skupie się na postawie zawodnika formacji seniorskiej drużyny przyjezdnych, którym jest Kacper Woryna. STS wystawił linię na tego zawodnika, która wynosi 7.5 punktów. Moim zdaniem, jest ona całkiem przyjemna do gry, a patrząc na to, że Kacper świetnie ostatnio spisuje się na różnego rodzajach obiektach, a to pokazuje, że jest w świetnej formie, a dodatkowo zawsze lubiił jeździć na torze w Gorzowie, co pokazują ostatnie występy. Jeszcze w barwach ROW-u Rybnik zdobywał tutaj 9. punktów, w zeszłym roku już w barwach Włókniarza – 10 punktów, a patrząc, że jest w najlepszej formie od tych dwóch sezonów, to można mieć przekonania, że linia 8. ponownie zostanie pokryta. Tak też gram. Kacper Woryna powyżej 7,5 punktów!

STS
1.57
Kacper Woryna powyżej 7,5 punktów w meczu

typy

GKM Grudziądz vs Apator Toruń: typy i kursy bukmacherskie (08.05.2022 r. – 19:15)

Dużo lepsza farma na początek sezonu przypada drużynie miejscowych, co jest sporym zaskoczeniem patrząc na fakt, że wiele osób spisywało ich na straty i mówiło, że w tym roku prawdopodobnie będą walczyć o utrzymanie z Ostrovią Ostrów. Jednakże ten mecz będzie miał kilka dodatkowych wartości emocjonalnych. Z jednej strony są to derby ziemi Kujaw i Pomorza, które ocenione zostały, jako mecz dnia, pomimo że rywalizują ze sobą teoretycznie słabsze drużyny, a niżeli ekipy z Gorzowa i Częstochowy. Ponadto, na ten moment wygląda to tak, że to właśnie wyniki z tych spotkań będą stanowiły o rozkładzie obsady w tegorocznych play-offach. Obecnie w tabeli taką pozycję zagwarantowaną ma drużyna z Grudziądza, która jest dzisiejszym gospodarzem spotkania. Mają bardzo duży atut własnego obiektu, co od zawsze starali się wykorzystywać. Oczywiście liderem jest były Mistrz Świata, a więc Nicki Pedersen, który co mecz melduje się w końcowych programach z dwucyfrowym wynikiem. Jest obecnie 4. zawodnikiem ligi, ze średnią na poziomie 2.348 punktów na bieg. Później dopiero mamy Krzysztofa Kasprzaka, który w tym roku zdecydowanie spełnia oczekiwania miejscowych kibiców i jest obecnie drugim najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny. W drużynie mamy także innego Polaka, którym jest starszy z braci Pawlickich, a więc Przemek. Bardzo dobry start tego zawodnika na początku sezonu, ale dwa ostatnie mecze były zdecydowanie poniżej jego poziomu. Lepiej za to pokazał się Frederik Jakobsen, który widać, że zaczyna odnajdować się w najlepszej żużlowej lidze świata. Brakuje 5. zawodnika, którym byłby Vadim Tarasenko, ale Rosjanina z wiadomych względów nie oglądamy w lidze. Juniorzy w postaci Pludry i Łobodzińskiego są dla mnie jeszcze niewiadomą. Raz mogą odpalić, bo są to dobrzy zawodnicy, ale jeszcze nieobjeżdżeni. Dużo bardziej powinni straszyć na własnym obiekcie, gdzie dzisiaj będą mieli okazję się pokazać. Zawsze na 8. lub 16. mamy Krakowiaka, który ostatnio jest w dobrej formie i także stanowi ważny punkt tej drużyny.

Zagraj żużel w STS! Odbierz zakład bez ryzyka do 100PLN z kodem: ZAGRANIE !

Jeżeli chodzi o drużynę przyjezdnych, tam niestety nie ma pozytywnych nastrojów, gdzie dzisiejsza porażka oznaczałaby strasznie ciężką sytuację w tabeli w kontekście przyszłych awansów do Play-offów. Apator ma bardzo silny skład, jednakże na ten moment, ta siła pokazana jest jedynie na papierze. Brak pełnej kontroli punktowej w swoich biegach w starciu z osłabionym Motorem Lublin, pod nieobecność Dominika Kubery i w efekcie porażka z przyjezdnymi. Toruńscy juniorzy wydawają się na podobnym poziomie, jak młodzieżowi zawodnicy gospodarzy, tak więc atut własnego toru może być tutaj bardzo ważny. Przyjezdni powinni być spokojni o wynik, jeżeli zobaczylibyśmy na to, jakimi seniorami dysponują. Jednakże farma seniorskiej kadry jest bardzo chwiejna i nie wiadomo, jak można na nich polegać. Są w zdecydowanym dołku, a największym rozczarowaniem w moim przekonaniu, jest postawa Patryka Dudka. Polak nie potrafi dopasować się ani do rywalizacji ligowej, ani w pojedynkach w cyklu GP. Tak samo drugi z Polaków, Paweł Przedpełski, któremu także ciężko idzie tegoroczna rywalizacja. W zeszłym roku pojechał tutaj bardzo dobrze, tak więc może powtórka z rozrywki? Zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę na chyba najlepszą formę Roberta Lamberta, który poprzedni mecz na tym torze pojechał na komplet punktów. Ostatnio zaczęliśmy oglądać przebudzenie młodszego z braci Holderów, a więc coraz lepsza postawa Jacka Holdera. Z pewnością pomógłby tutaj Emil, ale trzeba sobie radzić przy braku takiego zawodnika, jakim jest/był Rosjanin. Co więc proponuję w tej rywalizacji?

Co obstawiać?

W tym meczu trzeba zwrócić uwagę na to, że w dalszym ciągu bukmacherzy nie doceniają Jakobsena. Moim zdaniem jest to coraz bardziej wyrafinowany zawodnik, dla którego wyznaczony został do rywalizacji H2H Norbert Krakowiak. Obaj zawodnicy mierzą się o pozycję w składzie a ostatnio Jakobsen świetnie sobie buduje swoją pozycję. Ma on ciekawie biegi, gdzie powinien zdobyć sporą ilość punktów. Fredrik przy jego znajomości toru (zmodernizowanego toru) oraz ustawienia na numerze 3, daje mu jazdę w 12. biegu, tak więc z dwoma juniorami, a także ma dosyć dobre ustawienia w pozostałych biegach. Będzie dużo lepiej ustawiony na nawierzchnię, którą zna, tak więc nieprzyjemne pole zewnętrzne nie powinno mu odebrać, chociażby jednego punktu w rywalizacji z Dudkiem i Przedpełskim. Później ponownie para z Przedpełskim i dwie ZZ. Kolejny bieg po równaniu z juniorem i Holderem oraz kolejną ZZ-tką ze swojego klubu. Jedyną niewiadomą jest pojawienie się jego osoby w wolne miejsce na ZZ. Albo będzie to bieg nr 3., czego bym nie chciał, albo nr 8, co zdecydowanie bardziej pasowałoby pod zdobycz punktową. Norbert będzie ustawiony pod nr 16. i wszystko zależeć będzie od tego, jak spisywać się będą pozostali zawodnicy w drużynie, ponieważ wątpię, aby miał zastąpić kogoś z liderów, tak więc możliwa jest zmiana jedynie za Jakobsena. Będąc dobrej myśli, gramy wygraną H2H Duńczyka w pojedynkach z Polakiem, który sądzę, że pojawi się znacznie mniej razy, a niżeli wyżej wymieniony zawodnik z drużyny. 

STS
1.57
Fredrik Jakobsen lepszy od Norberta Krakowiaka

ZBR do 100 PLN w STS

Moja propozycja na dokończenie 5. kolejki PGE Ekstraligi:

Kupon STS double zuzel 08.05.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze