Początek z Energa Basket Ligą jak najbardziej udany. Na plus kupon z kursem 2.6. Nie zwalniamy tempa i gramy triple AKO z kursem 3.17. Zapraszam do przeczytania.

Kliknij w link i załóż konto z kodem promocyjnym 1145 PLN, aby otrzymać:

1000 PLN od depozytu + 125 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

 

Legia Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza

29.02.2020r. 15:00

Niewątpliwie wiadomo o co będą walczyć te ekipy. Drużyny, które w tamtym sezonie grały w play off teraz będą walczyć o utrzymanie. To ogromne rozczarowanie, ale może samym meczem ekipy to zrekompensują.

Legia Warszawa

Puchar Polski w ich wykonaniu był tragiczny. W sumie to był tylko 1 mecz no i w zasadzie pod każdym względem było po prostu słabo. Zawsze było tak, że jak Legia grała na Ursynowie to dostawała sił i potrafiła ograć Polski Cukier czy Kinga Szczecin. 58 punktów jednak w miejscu, gdzie cała hala wypełniona swoimi kibicami to po prostu jest swego rodzaju wstyd. Dlatego też w przerwie pomiędzy meczami zwolniono Tane Spaseva, który wprowadził klub do ekstraklasy, zaprowadził do play off, a w tym sezonie po prostu sobie nie poradził. Nowym trenerem został Wojciech Kamiński i moim zdaniem to dobry wybór. Może Spasev i jego pomysły się wypaliły i często jest tak, że nowy trener i w zawodników wstępują nowe siły. Po kontuzji powinien wrócić Filip Matczak, mam nadzieję, że odbudują się gracze bez formy, a poziom utrzyma Michał Michalak, który z dobrej strony pokazał się w reprezentacji. Legia potrzebuje wygranej.

MKS Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa od jakiegoś czasu jest po prostu najgorsza w lidze i każdy, kto gra z nimi można powiedzieć dostaje za darmo dodatkowe 2 punkty. Seria 13 porażek z rzędu to fatalny wynik i choć w tym mieście robią wszystko, co mogą, by poprawić status drużyny i przerwać fatalną serię to nie udaje się to. Zmieniono trenera. Odszedł Michał Dukowicz, a zastąpił go Włoch Alessandro Magro. Myślę, że niedługo można się będzie spodziewać pierwszych transferów, ale na razie będą musieli grać tym, co mają, a przecież na dniach odszedł Dominic Artis, który tak czarował i wykręcał świetne liczby w tym klubie. Sam dla siebie, ale dzięki temu wypromował się do słoweńskiej Olimpiji Ljublana. Prezes Łukasz Żak mówi, że to nie problem, klub ma pieniądze i będą transfery, ale tych nie widać i na mecz z Legią ta ekipa może jechać do Warszawy w bardzo słabym składzie. Efekt nowej miotły podziała? Może, ale jeśli szybko coś się nie zmieni, to będzie źle, bo z krótką ławką nie podołają nawet z bezpośrednim rywalem o utrzymanie.

STATYSTYKI:

 • Legia wygrała pierwszy mecz w Dąbrowie
 • Zatrudniła nowego trenera, który ma sporą renomę w kraju
 • Goście przegrali 13 meczów z rzędu w lidze i zamykają tabelę
 • Dąbrowa przegrała 7 meczów z rzędu na wyjeździe i w żadnym z nich nie była blisko wygranej

Problemy mają obie ekipy, przegrywają i ich cele na ten sezon, które stawiali sobie wcześniej raczej się nie spełnią. Oba kluby z nowym trenerami, jeszcze bez konkretów w postaci transferów, wiec trzeba grać tym co się ma. Moim zdaniem kadrę z większym potencjałem ma Wojciech Kamiński, więc

Mój typ: Legia (z dogrywką)

      Kurs: 1.39

Śląsk Wrocław – Spójnia Stargard

29.02.2020r. 17:30

Po starciu na dole tabeli podnosimy standardy i tym samym starcie dwóch ekip, które mogą zagrać w play off. Ciekawie się je oglądało do tej pory, fajny pomysł na grę, prowadzenie klubu.

Śląsk Wrocław

Zmiana trenera posłużyła we Wrocławiu. Potrzeba było trochę czasu, ale w tym momencie efekty widać jak na dłoni. 7 wygranych na 10 ostatnich spotkań, w dobrym stylu. Śląsk gra szybko, broni agresywnie no i potrafi zdobywać sporo punktów. 100 z Ostrowem, 98 z Legią, 106 z Dąbrową, 90  z Polpharmą i tak dalej. Średnio w sezonie Śląsk zdobywa 87,5 punktów na mecz, co jest solidnym wynikiem. To jednak średnia z całego sezonu i okresu, kiedy pracował Andrzej Adamek. Z Oliverem Vidinem ta średnia to 90 punktów na mecz.

Spójnia Stargard

Efekty pracy nowego trenera widać także w Stargardzie. Jacek Winnicki z klubu, który w poprzednim sezonie walczył o utrzymanie zrobił taki, który potrafi bez kompleksów zagrać z Arką i wygrać z nimi 15 punktami. Wygrywa z ekipami z dołu tabeli, ale i tymi, z którymi walczy o play off. Może nie grają tak efektownie i nie rzucają po 90 punktów na mecz jak rywal, ale na pewno to ekipa, która jest groźna, kiedy trzeba przyspiesza grę no i ma w składzie Raya Cowelsa, a więc uczestnika konkursu rzutów za 3. Ich średnie nie imponują jak Śląska, bo Trefl, Dąbrowa czy Legia nie potrafiły przekroczyć z nimi granicy 70 punktów, a wówczas sami tylko raz przekroczyli 80 punktów, ale ta ekipa potrafi rzucać 90 punktów Polpharmie, 97 ze wspomnianą Arką, więc czynią postępy i z czasem będą grać coraz szybciej. Tu może powstać kolejna Dąbrowa z poprzedniego sezonu.

STATYSTYKI:

 • W meczach Śląska pada w tym sezonie 172 punkty na mecz
 • 87 punktów na mecz
 • W meczach Spójni pada 159 punktów na mecz
 • W pierwszym meczu padło 161 punktów na mecz

Tutaj styl gry powinien narzucić Śląsk. Gra u siebie i według bukmacherów jest faworytem. Tak powinno być. Śląsk gra szybko, a Spójnia na pewno będzie potrafiła się dostosować, bo też ma argumenty w ofensywie. Ważny mecz dla obu klubów, bo chodzi o umocnienie swojej pozycji w TOP 8.

Mój typ: Powyżej 159.5 punktów (z dogrywką)

      Kurs: 1.46

Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański

29.02.2020r. 19:30

Czyli starcie góry z dołem tabeli. Rewelacja rozgrywek kontra ekipa w tarapatach.

Start Lublin

Gospodarze na pewno są nieco zawiedzeni, że po pierwsze trafili na Anwil w Pucharze Polski i odpadli tak szybko. Zabrakło Twittiego Cartera, który gra w Lublinie świetny sezon i to był na pewno jeden z powodów porażki, bo w końcówce nie było kogoś, kto mógł wziąć na siebie te trudne rzuty. To jednak za nimi i teraz trzeba walczyć, wygrywać dalej, bo jest szansa na coś wielkiego. Już sam udział w play off to sukces, ale ta ekipa realnie może nawet i wygrać sezon zasadniczy. Trzeba zacząć od pewnej wygranej z Polpharmą. Start u siebie jest mocny. Bilans 8-2 i 84 punkty na mecz.

Polpharma Starogard Gdański

Problemy w Starogardzie się mnożą. Przede wszystkim jest to kwestia pieniędzy, których po prostu brak. Niech świadczy o tym fakt, że odchodzą stąd kolejni gracze. Ostatnio Brad Prahl i Martynas Paliukenas. Trzeba było ich kimś zastąpić i to kibice postanowili zgromadzić pieniądze, wesprzeć klub i tak do klubu ze Starogardu przyszli Grzegorz Surmacz i Daniel Dillon, doświadczony z przeszłością w Turowie Zgorzelec. Polpharma przypomina tę ekipę sprzed sezonu. Po prostu stara się grać prosty basket, czyli szybki, agresywny. Udaje się to w połowie, bo potrafią zdobywać sporo punktów, ale problemem pozostaje obrona. To w tej chwili 2 najgorsza defensywa ligi, zaraz za Dąbrową, która zamyka tabelę. Wygrali 2 wyjazdowe mecze, ale nie liczyłbym na powiększenie tej kwoty w tym meczu. Ma ten klub ogromne problemy i Start za wszelką cenę będzie chciał to wykorzystać.

STATYSTYKI:

 • Start lubi grać z Polpharmą, bo w tym sezonie rzucił im 102 punkty, a w poprzednim u siebie 104
 • Start jest mocny u siebie i potrafi przyspieszyć, zdobywać sporo punktów nawet jeśli niekoniecznie średnia o tym świadczy
 • Polpharma to 2 najgorsza defensywa ligi
 • Problemy gości mogą działać na ich myślenie na boisku

Pierwszy mecz w Starogardzie to szalone, bardzo szybkie spotkanie i ostatecznie wygrana Startu 102:94. Problemy w defensywie się mnożą i raczej można wątpić w to, że ten aspekt zdołają poprawić do końca sezonu. Ekipa coraz bardziej się osłabia kadrowo, co powoduje, że nie ma najmniejszych szans na jakąkolwiek rywalizację z ekipami na takim poziomie jak Start.

Mój typ: Start +91.5 punktów (z dogrywką)

      Kurs: 1.56

Zagranie bez ryzyka:

 • Tylko z kodem promocyjnym 1145 PLN
 • Dla nowych graczy
 • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka
 • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia
 • Stawka maksymalnie 125 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto depozytowe.