Na FAME MMA 10 znów czeka nas walka pomiędzy Dawidem Malczyńskim a Adrianem “Polakiem” Polańskim. To zawodnicy, którzy już nie raz rywalizowali ze sobą, ale wciąż mają sobie wiele do udowodnienia. Stawką pojedynku na FAME MMA 10 jest pas mistrzowski tej organizacji. Na chwilę obecną dzierży go Dawid Malczyński. Adrian Polański może mieć jednak pewną przewagę psychologiczną przed sobotnim starciem. Jaką? To on wygrał ostatnie bezpośrednie starcie z Malczyńskim. Kto tym razem wyjdzie cały z tego boju? Sprawdź typy i kursy bukmacherskie na walkę Dawid Malczyński – Adrian “Polak” Polański.

Obstawiaj walkę Dawid Malczyński – Adrian Polański z kodem promocyjnym Betclic: VIPFAME. Załóż konto z naszego linka promocyjnego i odbierz zakład bez ryzyka 550 PLN!

Betclic fame mma baner

Dawid Malczyński vs Adrian Polak Polański: kursy, TYPY i zakłady

To trzecia bezpośrednia konfrontacja Malczyńskiego z “Polakiem”. Obaj są aktywnymi zawodnikami FAME MMA, choć oczywiście nie wywodzą się ze świata sportu, a YouTube’a. Od 2018 roku tworzą jednak społeczność zawodników, którzy regularnie biorą udział w galach FAME MMA. Malczyński ma za sobą pięć walk, a Polański sześć starć.

O trzecim pojedynku Malczyński vs Polak mówiło się od dawna, a włodarzom FAME MMA w końcu udało się wszystko dopiąć tak, że starcie to odbyło się już 15 maja 2021. Rywalizacja Malczyński vs Polański to jedna z pozycji na karcie walk FAME MMA 10. Przypomnijmy, że podczas tego wydarzenia zawalczą też Don Kasjo, Norman Parke, Linkimaster i Kamiszka.

Typy bukmacherskie – kliknij i sprawdź nasze darmowe analizy i kupony na różne sporty!

Dawid Malczyński vs Adrian Polak Polański: zapowiedź walki FAME MMA 10

Jak na razie bilans rywalizacji obu zawodników jest remisowy. W pierwszym starciu zwyciężył Dawid Malczyński, ale w rewanżu lepszy okazał się Adrian Polański. Trzecia walka jest po to, żeby ostatecznie rozwiać wątpliwości, kto jest lepszym fighterem.

Obaj, jak na standardy FAME MMA, mają już duże doświadczenie w tej organizacji. Adrian Polański został pierwszym pogromcą Dawida Malczyńskiego, który przed tym starciem był niepokonanym zawodnikiem w FAME MMA. Malczyński dzierży pas mistrzowski, bo we wrześniu udało mu się zwyciężyć z jednym z właścicieli FAME MMA, czyli Wojciechem Golą. W sobotę stanie do obrony tego tytułu. Uda mu się odeprzeć ataki Polańskiego? Polak na pewno jest podbudowany ostatnimi zwycięstwami m.in. nad Amadeuszem Roślikiem.

Dawid Malczyński

Dawida Malczyńskiego można było oglądać na kilku galach FAME MMA. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął właśnie od konfrontacji z Adrianem Polańskim na FAME MMA 2. Wówczas Malczyński wygrał na punkty przez decyzję sędziów. Kolejnymi przeciwnikami youtubera z Wrocławia byli Amadeusz Roślik i Tomasz Olejnik. Z oboma Dawid Malczyński sobie poradził. W końcu przyszedł czas rewanżu z “Polakiem”, z którym tym razem przegrał.

malczyński polak typy

Fot. Rafał Rusek

Ostatnio Dawid Malczyński rywalizował we wrześniu 2020 roku na FAME MMA 7. Jego rywalem był Wojtek Gola. Założyciel FAME MMA musiał poddać walkę po dwóch minutach po tym, jak nabawił się urazu nogi. Tym samym Malczyński przejął mistrzowski pas federacji. W tym momencie sprawdź nasze inne typy na FAME MMA!

Adrian Polak Polański

“Polak” dobrze odnajduje się w świecie FAME MMA, bo na swoim koncie ma już trzy zwycięstwa przy dwóch porażkach. “Polak” pokonywał m.in. Amadeusza Roślika i właśnie Dawida Malczyńskiego. Polański wchodził do ringu również przeciwko Don Kasjo, któremu uległ na FAME MMA 3.

Polański nie boi się wyzwań, a obserwując jego konto na instagramie możemy zauważyć, że najbliższy pojedynek przeciwko Malczyńskiemu traktuje bardzo serio. “Polak” regularnie ćwiczy przed galą, co pokazuje na często publikowanych materiałach.

Malczyński vs Polak: typy na walkę

Jakie są nasze typy na walkę? Dawid Malczyński i Adrian Polański walczyli ze sobą dwa razy i za każdym razem o zwycięstwie decydowali sędziowie. Starcia te były bardzo wyrównane, bo zawodnicy prezentowali zbliżony poziom, jeśli chodzi o umiejętności. Na FAME MMA 10 wszystko będzie zależeć od tego, czy któryś z nich będzie w stanie czymś zaskoczyć swojego przeciwnika. Jeśli nie, to spodziewamy się, że ponownie czeka na bój na pełnym dystansie rundowym.

Malczyński i Polak są dobrze przygotowani od strony fizycznej, więc żaden z nich nie będzie dążył, by za wszelką cenę znokautować rywala. Malczyński jest o 14 cm wyższy od Polańskiego, co daje mu przewagę zasięgu. Gdyby umiał to wykorzystać miałby spore pole do popisu. W walkach na FAME MMA jednak nie zawsze główną rolę odgrywają umiejętności – liczy się też konsekwencja i determinacja. Wydaje się, że żadnemu jej nie zabraknie, dlatego typujemy, że będzie wygrana na punkty po kursie 1.45 w Betclic!

Dawid Malczyński vs Adrian Polak Polański: kursy

W kursach bukmacherskich od Betclic zdecydowanie więcej szans przyznaje się Dawidowi Malczyńskiemu. W ocenie bukmachera ma on 69% szans na zwycięstwo, przy 31% dla Adriana Polańskiego.

Kursy na zwycięzcę walki

W zakładach bukmacherskich Betclic znajdziesz kursy na zwycięzcę walki Malczyński vs Polański, a także pozostałe rynki. W przypadku typów na zwycięzcę, to kursy rozkładają się następująco:

 • Dawid Malczyński – kurs 1.42
 • Adrian Polański – kurs 2.50

Rezultat końcowy: KO, TKO, poddanie, dyskwalifikacja

Jak obaj rozstrzygną walkę? Czy skończy się ona przed czasem po nokautującym uderzeniu? U bukmachera Betclic obstawisz takie rozstrzygnięcia!

 • Dawid Malczyński wygra przez KO, TKO, DQ, Poddanie – kurs 3.15
 • Dawid Malczyński wygra przez decyzję – kurs 2.00
 • Adrian “Polak” Polański wygra przez KO, TKO, DQ, Poddanie – kurs 5.00
 • Adrian “Polak” Polański wygra przez decyzję – kurs 3.50

Kursy na wygraną na punkty

Jak bukmacher Betclic ocenia szanse rozstrzygnięcia pojedynku na punkty? Sprawdź:

Wygrana na punkty

 • Tak – 1.45
 • Nie – 2.45

typy i kursy fame mma kamiszka

Dawid Malczyński vs Adrian Polak Polański: kto wygra walkę?

Malczyński i Polak mają zbliżony do siebie poziom umiejętności. W FAMA MMA lepszy bilans notuje ten pierwszy. Być może dlatego w kursach bukmacherskich to właśnie Dawid Malczyński jest postrzegany jako faworyt. Naszym zdaniem lekką przewagę ma właśnie Malczyński, który musi czuć się pewnie, jeśli zdecydował się we wrześniu wejść do oktagonu z Wojtkiem Golą. Kto wygra? Bukmacher typuje, że będzie to Dawid Malczyński. O tym przekonamy się już 15 maja 2021.

Zakłady na walkę Dawid Malczyński vs Adrian Polak Polański

Bukmacher Betclic jako jedyny w Polsce oferuje zakłady na starcie Malczyński vs Polański. U tego operatora zagrasz szereg typów związanych z tą rywalizacją. Poza kursami na wyżej przedstawione rynki w zakładach Betclic obstawisz też:

 • Walka zakończy się w 1. minucie
 • Zakłady na rundę
 • Zakłady na liczbę rund

Fot. z okładki: Rafał Rusek

FAQ

Kiedy walka Dawid Malczyński vs Adrian Polański?

Do ich trzeciej konfrontacji dojdzie na FAME MMA 10!

Kto jest faworytem w kursach bukmacherskich?

Faworytem u bukmachera Betclic jest Dawid Malczyński.

Gdzie obstawiać walkę Malczyńki - Polak?

Jedynym bukmacherem, u którego obstawisz ten pojedynek, to Betclic.

Zaloguj się aby dodawać komentarze